astra h yol bilgisayarı gizli menü

sovalye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kolat.com.tr
internette gezerken böyle birşey buldum deneme fırsatım olmadı ama daha önce bilen deneyen oldumu ?

Opel Astra kullanıcılarının çok işlerine yarayacağını düşündüğüm bir bilgiyi aktarmak istiyorum.

Öncelikle bu yazacağım 2004 sonrası üretilen Astralarda yani Astra H’larda geçerlidir. Yol bilgisayarında bulunan gizli bir menü sayesinde dijital hız göstergesi, motor sıcaklığı gibi bilgilere erişebiliyorsunuz. Ayrıca aracınızın verdiği hataların tutulduğu sistem logları bölümüde mevcut ancak bunları okumayı malesef bende bilemiyorum.

Gizli menüye girmek için müzik sisteminiz üzerindeki SETTINGS butonuna bir "dit" sesi duyana kadar 5 saniye basılı tutuyoruz. Yol bilgisayarınız üzerinde Test Mode yazısı çıktıktan sonra ise BC tuşuna basarak gizli menüde ilerleyebiliyoruz.

BC tuşuna bastıkça ekrandaki veriler değişiyor. Dediğim gibi bende her ekranın ne anlama geldiğini bilemiyorum ancak V: T: yazan ekrana geldiğinizde göreceğiniz V: Velocity, T: Temperature yani Hız ve Sıcaklık anlamına geliyor.

Astra’da hararet göstergesi olmadığından yakınan kullanıcıların işine yarayacaktır. Ayrıca dijital hızı görebilmekte kullanıcı olarak hoş bir detay

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu setting tuşunu aktif hale getirince, araçtan 650 mA 0.65 Amper civarında akım çekiliyormuş.

Bu özellik kapatılmaz ise ve araç çalıştırılmazsa, 60 amperlik bir akümülatörü 48 saatte marş basılmayacak, hale getirmek mümkün.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu setting tuşunu aktif hale getirince, araçtan 650 mA 0.65 Amper civarında akım çekiliyormuş.

Bu özellik kapatılmaz ise ve araç çalıştırılmazsa, 60 amperlik bir akümülatörü 48 saatte marş basılmayacak, hale getirmek mümkün.
arabayi kapayinca sistem devreden cikiyor zaten sorun cikmaz yani ..

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Menüyü öğrendimim iyi oldu. Bilgi için teşekkürler.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=35944

linkteki sayfayı sonuna kadar takib ederseniz, akü gizli ekran ilişkisini anlatıyor, ilginç. hayırlı sürüşler.

gizli menüyü kullanmamdan dolayi herhangi bir akü sorunu yasamadim ama kafamiz rahat etsin der seniz arabayi kapamadan önce gizli menüyüde kapatin o kadar..bana bunu opel servisinden gösterdiler böyle bir sorun olsa ikaz ederlerdi saniyorum..