astra h yol bilgisayarı gizli menü

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gizli ekranı hararet için kurcalarken dikkatimi çekti coolant zannedersem motor sıvısı sürüş esnasında 105 ile 115 derece arsında oynuyor 90 nın üzerinde olması canımı sıktı bu durum normalmi aramızda konuyu bilen varmı

OSMANERkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gizli menüyü kullanmamdan dolayi herhangi bir akü sorunu yasamadim ama kafamiz rahat etsin der seniz arabayi kapamadan önce gizli menüyüde kapatin o kadar..bana bunu opel servisinden gösterdiler böyle bir sorun olsa ikaz ederlerdi saniyorum..

merhaba, arabayı stop etmeden nasıl gizli menü kapatılıyor merak ettim. nereye basmak gerekiyor, ayrıca opel servisleri gizli menunun ne oldugunu dahi bilmiyor, nerden bilecek kapatmayı onuda merak ettim dogrusu, ( istanbulda 2 tanesini tecrube ettim ) kolay gelsin, selamlar

Son düzenleme:

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, arabayı stop etmeden nasıl gizli menü kapatılıyor merak ettim. nereye basmak gerekiyor. kolay gelsin.
sanırım bc tuşuna basarak ilk ekran olan bölüme gelindiğinde kapanıyor olabilir.(radyo frekansının, normal yol bilgisayarı değerlerinin olduğu ilk açılış ekranı)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, arabayı stop etmeden nasıl gizli menü kapatılıyor merak ettim. nereye basmak gerekiyor, ayrıca opel servisleri gizli menunun ne oldugunu dahi bilmiyor, nerden bilecek kapatmayı onuda merak ettim dogrusu, ( istanbulda 2 tanesini tecrube ettim ) kolay gelsin, selamlar

Merhaba Osman abi.
gizli münüyü nasil aciyorsan öylede kapatiyorsun okadar basit yani..setting dügmesine basarak aciliyor ve setting dügmesine basarak kapaniyor..yalniz dikkat edilecek tek husus gizli menü acilirken de iptal edilirkende ekran (main) konumunda olmasi lazim ..opel servisinin böyle bir menüyü bilmiyor olmasi kendi ayibidir diye düsünüyorum..bana servisten gösterdiler..ama gizli oldugunuda söylediler ..belki o yüzdende bilmiyoruz ayagi yapabilirler..

Son düzenleme:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gizli ekranı hararet için kurcalarken dikkatimi çekti coolant zannedersem motor sıvısı sürüş esnasında 105 ile 115 derece arsında oynuyor 90 nın üzerinde olması canımı sıktı bu durum normalmi aramızda konuyu bilen varmı

sorun olmaz, doğaldır. İlk başta bende yadırgamıştım eski araçlarımızdan 90'ın üzerine alışmadığımız için... Çalışma sıcaklığı o aralıkta, bende de o sıcaklıkta.

OSMANERkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Osman abi.
gizli münüyü nasil aciyorsan öylede kapatiyorsun okadar basit yani..setting dügmesine basarak aciliyor ve setting dügmesine basarak kapaniyor..yalniz dikkat edilecek tek husus gizli menü acilirken de iptal edilirkende ekran (main) konumunda olmasi lazim ..opel servisinin böyle bir menüyü bilmiyor olmasi kendi ayibidir diye düsünüyorum..bana servisten gösterdiler..ama gizli oldugunuda söylediler ..belki o yüzdende bilmiyoruz ayagi yapabilirler..
teşekkürler, bir deneyeyim, kolay gelsin

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Bu yol bilgisayari menusu isi kafami karistirdi. Bu menu neden gizli menudur ve neden kitapcikta yazmaz? Almanyadan opelden bu menunun legal olmadigini garanti kapsaminda olmadigini soyleyen biri vardi eger boyle ise opel bu menuyu neden koyar yol bilgisayarina? Yoksa menude hata mi vardir? Eger menuyu manuel olarak actigimiz gibi 5sn settings e basarak kapattigimizda sensorler devre disi kaliyor ve akuden guc cekmeyi kesiyorsa ve bu menu acikken kontak kapatildiginda menu kapanmiyorsa bunu opelin yeni bir yazilim ile giderebilmesi lazim sonucta akla kara degil bu mekanik degil elektronik birsey menunun kapanmasi.

Menu kapatmayanlar akunun bittiginde sikayetci. Menu surekli kullanip menuyu kapatarak arabayi stop eden arkadaslar herhangi bir sorunla karsilasiyorlarmi acaba? Ona gore bu menuyu kullanalim veya kullanmayalim. Digital hiz gostergesi ve diger sicaklik sensorleri ise yarayan ozellikler cunku. Hali hazirda bulunan bir menunun opel tarafindan tavsiye edilmemesi servislerin bilmemesi opelin garanti etmemesi tuhaf geldi bana ozaman niye kondu bu menu?

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun olmaz, doğaldır. İlk başta bende yadırgamıştım eski araçlarımızdan 90'ın üzerine alışmadığımız için... Çalışma sıcaklığı o aralıkta, bende de o sıcaklıkta.

İçim rahatladı uzun zamandır kafayı yoruyordum normal olduğuna sevindim.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben basıyorum hic bişey cıkmıyor.. benim teyp cd30 yanılmıyorsam , bilgi ekranı ise büyük yazılı olan cinsten.. araç enjoy

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Settings tusuna 5sn basili tuttuktan sonra bi dit sesi geliyor onu duyduktan sonra BC tusuna her basisinda bi sonraki sayfaya geciyor. Settings tusuna 5sn tekrar basili tuttugunda kapaniyor. Bu menuyu acmak icinde kapatmak icinde Ana ekranda olman gerekiyor. BC ekraninda iken yaparsan olmaz. Elegance ve Cosmolarda biri renkli olmak uzere ikiside grafik ekran. Enjoy lar grafik ekran degil enjoyda varmi yokmu bilmiyorum ama bi dene