Astra icin anahtardan camların kapatılması?

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Arkadaşlar kötü haber !!!
Bugün sanayiye gidip elektrikçi arkadaşımla görüştüm.Bu şekilde 5 dk içinde yapabileceğini söyledi.Amaaa(başkası olsa söylemez) mesuliyet kabul etmem dedi.Sebebi ise: Bu şekilde araba çalışmıyo bile olsa camlar aküden güç alıyomuş.Ve yarın bana aküm boşaldı diye gelme dedi.Bi müşterisine yapmış adam 10 gün sonra çıkmış gelmiş.Ama röle koyarsak sağlam olur dedi.Öyle olunca da 50-60 ytl ye geliyo.Ben de kalsın dedim.
Bilginize ...

abi bende 3 aydır var bu sistem arabanın aküsü daha bitedi :) zaten akü boşalmaya kalmadan cam motorunu yakardı bence :) bi kere mantıklı olarak düşünürsek camlar sınıra dayandığında otomatik olarak güç kesiyo zaten ve ondan sonra da güç almıyo nasıl aküyü boşaltabilirki :)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
bu işlemi kapı içindende yapabilirisniz ordan daha basit.yoksa kabloları ordan bulcan sıyırcan zaten kablolar kısa koparsa işiniz biraz zorlaşır
işte bende onu dusunmustum..be sevgili arkadasım bu tansugurler ile sen aynı serviste degilmisin yani buradan mı haberlesiyorsunuz:D

soyle arkadasına "tansu adamlar can cekisiyor soylede kapı icinden yapsınlar" diye ..bizde burada şekilden şekile girmesek be mirim..

bu arada kapı ici derken kapının dosemeyi sokup mu diyorsun yoksa o hatların kapının icine giren ve kapı acılınca menteşenin orada gorunen siyah kaplamalı kablo muhafazasından mı ??

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
X18XE' Alıntı:
abi bende 3 aydır var bu sistem arabanın aküsü daha bitedi :) zaten akü boşalmaya kalmadan cam motorunu yakardı bence :) bi kere mantıklı olarak düşünürsek camlar sınıra dayandığında otomatik olarak güç kesiyo zaten ve ondan sonra da güç almıyo nasıl aküyü boşaltabilirki :)
Valla senin düşüncen de mantıklı ama ; bilmiyomki şimdi kafam iyice karıştı bak !!! :confused:

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arkadaşlar bende aynı konu hakkında aldığım bi yorum, PEK İYİ olmadığı. beyinde elektrik bırakma gibi bir durum oluştuğu ve bunun da iyi bişey olmadığını duydum...

Yine de tercih sizin...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
KA®ANLIK' Alıntı:
Valla arkadaşlar bende aynı konu hakkında aldığım bi yorum, PEK İYİ olmadığı. beyinde elektrik bırakma gibi bir durum oluştuğu ve bunun da iyi bişey olmadığını duydum...

Yine de tercih sizin...
slm şimdi ben bu işi 96 yılın dan bu yana yapıyorum hiç sorun olmadıda bundan sonra da olacağına inanmıyorum.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bunun bi chip'i var... fiyatı 45 ytl... diyotla kabloyla olacak iş değil bu.. eğer diyorla falan yapılırsa cam motorları azda olsa aküden bi enerji alıyo sürekli bi şekilde... eğer araba her gün kullanılmıyosa sakıncalı... ayrıca beyinde güç birikimi yapıyo diyot. bunun sebebide diyotun tek yönlü elektrik geçitmesi...

size tavsiyem ucuza mal edecem diye diyotla yaptırmayın... 5-10 ytl fazla verin chip taktırın... ben yaptırdım ve yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum hiç bi sorun çıkarmadı...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla opel servisleri pek bu işlere yanaşmıyo nedense... ankarada benim arkadaşın yeri var.. o söyşedi beraber taktık ve çok memnunum... ankaraya gelirsen burda yaptırırız...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde şu konuya deyinmek istiyorum... diyotla yapılan basit devre eğer araba hergün veya 2 günde bir falan kullanılıyosa hiç bi sorun çıkarmaz... ama siz arabanızı sadece hafta sonları falan kullanıyosanız o zaman sorub çıkarabilir...

bu chip sisteminde 2 alternetifte de hiç bi sıkıntı yok...

FAB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaraya gelmiorum ancak istanbulda yaptırabilirim .saten orayada 2-3 ayda bi anca gidebiliorum