astra ile ilgili teknik sorunlar

menza22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. astra 1,3 dizel aracı olup sabahları geç çalışma sorunu yaşayanlare varmı? varsa bi irtibata geçebilirlermi benimle? ben kafayı yemek üzereyim sabahları aracımı çalıştırırken. 2-3 bazen 4 marştan sonra zor çalışıyo. yazılımla ilgili bi sorunmuş sanırım.

emin28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıtma düğmesi sönünce tık diye çalışıyor benimki düğme sönmeden basarsam çalışmıyor. herhangi bir sorun yok. biraz bekleyince oluyor.tabiki sen bekliyormusun ısıtma lambası sönene kadar bilmiyorum.
ama bende sorun çıkmıyor.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emin 28'e katılıyorum doğru söylüyor. Malum kış aylarındayız kar ve yağmur yok ama sıcaklık gece -8 ve -10 dereceye kadar düşüyor. Arac soğukta kaldığı için de eğer buji ısıtıcı lambanın sönmesini beklemeden marşa basarsan çalışmaz hatta eğer ki böyle yapıyorsan yakın zaman da aracın arızaya geçmesi kaçınılmaz. Bence de ısıtıcı resistansın sönmesini bekleyip bir de öyle dene genel de dizel araçlarda çalışma prensibi böyledir. Yazın problem olmaz zaten ısıtıcı resistansın yanıp söndüğünü bile fark edemezsin ama kışın ayan beyan fark edersin. Aracı aldığın yer sana bunun açıklmasını yapmadı mı? Yada araç kullanma kitapçığını hiç okumadın mı?

menza22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sandokan_006' Alıntı:
Emin 28'e katılıyorum doğru söylüyor. Malum kış aylarındayız kar ve yağmur yok ama sıcaklık gece -8 ve -10 dereceye kadar düşüyor. Arac soğukta kaldığı için de eğer buji ısıtıcı lambanın sönmesini beklemeden marşa basarsan çalışmaz hatta eğer ki böyle yapıyorsan yakın zaman da aracın arızaya geçmesi kaçınılmaz. Bence de ısıtıcı resistansın sönmesini bekleyip bir de öyle dene genel de dizel araçlarda çalışma prensibi böyledir. Yazın problem olmaz zaten ısıtıcı resistansın yanıp söndüğünü bile fark edemezsin ama kışın ayan beyan fark edersin. Aracı aldığın yer sana bunun açıklmasını yapmadı mı? Yada araç kullanma kitapçığını hiç okumadın mı?
arkadaşlar yıllardır dizel kullanıyorum.tabiiki ısıtma yanıyor bekliyorum sonra sönüyor(2-3 sn kadar) sonra basıyorum 5 sn kadar basıyorum almıyo. tekrar aynı işlemi yapıyorum yani kontak kapatıp açıyorum ısıtmanın sönmesini bekliyorum yine almıyor. 3, kez belki 4, kez alıyo artık. buda akünün ve marş dinamosunun anasını ağlatıyo. servis gerekli bi yazılımın almanyadan beklendiğini falan söyledi. opel tr.de aynı şeyi söylüyo ama sanırım kırmızı kar yağması falan bekleniyomuş:( yaani hava iyice soğuyunca opel asistan benimle uğraşmaktan size zaman ayıramayacak diye korkuyorum. bu sorun yüzünden iyicede midem bulandı opelden:( servisteki artislerde yapacak bişeyimiz yok bekliceksiniz gibisinden laflar ediyoya oda ayrı bi can sıkıcı durum. walla umarım sizde yaşamazsınız.

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Ayni Sorun Bende De Var Bak Bu Astranin HastaliĞi Bİzİm Bİraderde Pejo 307 Hdİ Var Tek MarŞta Aliyor Bİzİm AraÇ SoĞukken Almiyor Buda Bİzİm Şansimiz Mi ŞansizliĞimiz Mi Nedesem Artik

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aquin' Alıntı:
Merhaba Ayni Sorun Bende De Var Bak Bu Astranin HastaliĞi Bİzİm Bİraderde Pejo 307 Hdİ Var Tek MarŞta Aliyor Bİzİm AraÇ SoĞukken Almiyor Buda Bİzİm Şansimiz Mi ŞansizliĞimiz Mi Nedesem Artik
sizin adınıza uzuluyorum:confused:

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İŞİn İlgİnÇ Yani Bu Dİzellerİn Sorunu OlduĞu Halde Opel Hala BİŞey Yapmiyor Servİse YÖnlendİrİyor Senİ Servİsdekİlerde Bİlmİyor Normalde Bu AraÇlarin Gerİ ÇaĞrilmasi Lazim Ama Yapmiyorlar KaÇ Kere Servİse GİdeceĞİz Anlamadimkİ ÇÖzÜm Bulsalarda Gİtsek ÇÖzÜmde Bulamiyorlar Acaba Avrupada Olsak BÖlemİ Yaparlardi

menza22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aquin' Alıntı:
İŞİn İlgİnÇ Yani Bu Dİzellerİn Sorunu OlduĞu Halde Opel Hala BİŞey Yapmiyor Servİse YÖnlendİrİyor Senİ Servİsdekİlerde Bİlmİyor Normalde Bu AraÇlarin Gerİ ÇaĞrilmasi Lazim Ama Yapmiyorlar KaÇ Kere Servİse GİdeceĞİz Anlamadimkİ ÇÖzÜm Bulsalarda Gİtsek ÇÖzÜmde Bulamiyorlar Acaba Avrupada Olsak BÖlemİ Yaparlardi
katılıyorum. şimdiye kadar geri çağrılması gerekirdi çünkü araçlarım marş dinamoları ve aküleri çok yıpranıyor. servistekiler yazılım gelmeden birşey yapılamayacağını söyleyip savıyorlar. son çare tüketici haklarına başvurucam. bu kadar vurdumduymazlık olmaz yaaa. soğudum iyice opelden

alsidoga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menza22' Alıntı:
arkadaşlar. astra 1,3 dizel aracı olup sabahları geç çalışma sorunu yaşayanlare varmı? varsa bi irtibata geçebilirlermi benimle? ben kafayı yemek üzereyim sabahları aracımı çalıştırırken. 2-3 bazen 4 marştan sonra zor çalışıyo. yazılımla ilgili bi sorunmuş sanırım.

Hocam eğer hala aynı sorunu yaşıyorsan benimle mutlaka irtibata geç! Sanırım sana kesin çözümü söyleyeceğim.Aynı sorun benimde başıma geldi ve dün hallettim.Muhtemelen aynı sorun ve aynı çözümdür.

burak_1987

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
alsidoga' Alıntı:
Hocam eğer hala aynı sorunu yaşıyorsan benimle mutlaka irtibata geç! Sanırım sana kesin çözümü söyleyeceğim.Aynı sorun benimde başıma geldi ve dün hallettim.Muhtemelen aynı sorun ve aynı çözümdür.
HOCAM BURDA PAYLAŞ Kİ; UNUTMA BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR. BURDA BİR ÇOK ÜYE BENDE DAHİL BUNDAN ŞİKAYETÇİ. AMA MARŞ MOTORU DEĞİŞİNCE SORUN KALMIYO... LİNKE TIKLARSAN SANIRIM YARDIMCI OLUR.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=6206