Astra j otomatik stop etme

Guray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm arkadaşlar başıma gelen bir olayı size danışmak istedim bende 2010 model opel astra j otomatik var sabahları calışırken bazen titreyerek calışıyor geri vitese aldığım zaman stop ediyor birde akşam normal yolda giderken yavaşladığm zaman ışıklar da 3 defa stop etti lpg de sizce sorun ne olabilir değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle aracınıza bir süre benzinile binip bu sorunun olup olmadığını kontrol edin. Sadece LPG ile oluşuyorsa LPG sistemine baktırmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Guray

Guray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam egzoz pulu anlamamıştım zengin karışım var dediler lpg enjeksiyonları değişti düzelir dediler fakat düzelmedi stop etme sorunu ama pulu aldım peki ilk calıştığında stop etmesi neden olur sence titriyor motor stop ediyor iki kere aynısını yapıyor sonra düzeliyor hiç yüzümü güldürmedi bu opel hep Bi sıkıntı cıkartıyor parcaları da pahalı nasıl olacak bilmiyorum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Subap problemi olabilir, rolantide dalgalanma oluyorsa bogaz kelebegin kirlenmis olabilir, zengin karisim katasi veriyosa maf sensorun arizali olabilir, maf sensorunu maf sensor temizleyici ile temizlettir bi. daha dogrusu tum sensorlerini bi temizlettir yine ayni skintiyi yaparsa ve atesleme yani bobin ve bujiler ile ilgili bi skinti yoksa subaplarinda problem olabilir. pistonlariniza bi komprasyon testi yaptirin bakalim basinclari normalmi

• Beğen

Guray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam hocam müsait olduğum zaman sanayii ye gider bunlara baktırırım değerli yorumlarınız için cok teşekkür ederim inşallah düğünüm var fazla masraf cıkarmadan hallederiz hayırlı günler.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ariza lambasi yakiyormu? lpg sisteminin beyni yani regulatorde gaz kacagi varsa arac boguluyor olabilir. sadece sabahlari mi yapiyo yoksa 1 saat sonra calistirinca da yapiyomu boyle

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zengin karisimin tek sebebi enjektor degildir. Maf sensorun de arizaliya yada kirliyse, haba filitren tikaliysa sensorlerin olcumu duzgun yapmadigi icin arac benzin haritasini fakir dusunerek zenginlestiriyor olabilir

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Nasil anlarsin. sabah calistirmadan once akunun basini sok 10 dk bekle tak bastiginda tek basmada aliyosa sensorlerinde bi skinti vardir arac havayi duzgun almiyordur

• Beğen

Guray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer hocam titreme ilk calıştığında yapıyor bir daha yapmıyor motor arıza ışığı yanıyor lpg den dendi fakat 3 gündür yavaşladığm zaman arac titriyor stop ediyor özellikle ışıklar da sanki boğuluyor öyle bir his veriyor insana normal hızlı giderken hiç bir sıkıntı yok

Guray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın çekişine de birşey oldu bu enjeksiyonu taktırdıktan sonra kendini kasıyor sanki şuan yolculuk yapıyorum gazdan ayağımı cektikten sonra araba kasılmaya başlıyor