Bakım bedeli hk

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
2015 model Astra J Sedan Sport/Stil donanımlı aracıma rutin bakım yaptırdım,arkadaşım tavsiyesiyle sanayide yetenekli bir usta buldum (16 yıl tecrübeli, uzun yıllar Opel yetklili servisinde çalıştıktan sonra kendi yerini açmış, samimi ve aldatma zihniyeti olmayan bir insan) sizinle bedeli paylaşmak istedim aklınızda bulunsun.
Usta bazı markalarda oldukça tecrübeli Hava ve polende GM önermiyor . Yağ filtresi mutlaka GM olmalı dedi, Buji mutlaka GM olmalı dedi. Balata Delphi olmalı dedi ( GM ve BOSCH çok sert olduklarından önermiyor)
Araç km: 26063
Castrol Motor yağı 4,25 Lt 130TL
Hava filtresi (Motocar) 30 TL
Polen (Motocar) 25 TL
Yağ filtresi (GM) 35 TL
Buji (GM) 120TL
Temizlik Spreyi 5 TL
Balata ( Delphi) 100 TL
İşçilik 100 TL
Yıkama (İç,dış,motor) 30 TL

Kıymetli dostlar paylaşımımın ve tercihlerimin sadece beni bağladığını hatırlatırım, siz yaptırmak ve/veya tercih etmek zorunda değilsiniz.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Fikirlerinizi bizimle paylaşmanız gerçekten çok güzel, diğer üyelerimize fikir vermesi açısından çok iyi olacaktır.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2015 model Astra J Sedan Sport/Stil donanımlı aracıma rutin bakım yaptırdım,arkadaşım tavsiyesiyle sanayide yetenekli bir usta buldum (16 yıl tecrübeli, uzun yıllar Opel yetklili servisinde çalıştıktan sonra kendi yerini açmış, samimi ve aldatma zihniyeti olmayan bir insan) sizinle bedeli paylaşmak istedim aklınızda bulunsun.
Usta bazı markalarda oldukça tecrübeli Hava ve polende GM önermiyor . Yağ filtresi mutlaka GM olmalı dedi, Buji mutlaka GM olmalı dedi. Balata Delphi olmalı dedi ( GM ve BOSCH çok sert olduklarından önermiyor)
Araç km: 26063
Castrol Motor yağı 4,25 Lt 130TL
Hava filtresi (Motocar) 30 TL
Polen (Motocar) 25 TL
Yağ filtresi (GM) 35 TL
Buji (GM) 120TL
Temizlik Spreyi 5 TL
Balata ( Delphi) 100 TL
İşçilik 100 TL
Yıkama (İç,dış,motor) 30 TL

Kıymetli dostlar paylaşımımın ve tercihlerimin sadece beni bağladığını hatırlatırım, siz yaptırmak ve/veya tercih etmek zorunda değilsiniz.
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler, gittiğiniz servisi de paylaşabilir misiniz? Belki yolumuz düşer [emoji4]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kayseri yeni sanayi 58. sokak, Serdar Usta (Bozdağ) :)

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırı olsun..Fiyatı gayet uygun ve bu tip ustalar bulmakta zor..Sadece Hava ve polen filtreleri bosch olsaymış daha iyiydi..Ama neyse..

• Beğen
Tepkiler: Murat

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de aracın ilk bakım zamanı geldi, 6 ayda 15 bin km oldu.Antalya da Antoto var yetkili servis ona yaptırıyorum mecburen araç garantide, Fiyat sordum bin kırbeş lira dediler, ikramlı ise, bin tl.:p Yağ, yağ filitresi, mazot filitresi,, hava filitresi, polen filitresi ve silecek suyu değişecek ve diğer bakımları da göz ucuyla yapılıp, araç yıkanıp teslim edilecekmiş yarım günde bakalım.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim de aracın ilk bakım zamanı geldi, 6 ayda 15 bin km oldu.Antalya da Antoto var yetkili servis ona yaptırıyorum mecburen araç garantide, Fiyat sordum bin kırbeş lira dediler, ikramlı ise, bin tl.:p Yağ, yağ filitresi, mazot filitresi,, hava filitresi, polen filitresi ve silecek suyu değişecek ve diğer bakımları da göz ucuyla yapılıp, araç yıkanıp teslim edilecekmiş yarım günde bakalım.
Çok uçuk bi' fiyat. Tse bilmem kaç numaralı özel servislerde de garanti bozulmuyor diye biliyorum [emoji4]

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok uçuk bi' fiyat. Tse bilmem kaç numaralı özel servislerde de garanti bozulmuyor diye biliyorum [emoji4]

Maalesef öyle ama yapacak fazla bir şey yok.gibi, özel servislerde beşyüz tl , yetkili serviste bin tl bakım ücreti. Güya hava, yağ ,yakıt filitreleri bu araçlara özelmiş. Yoksa bilhassa motor ve turbo çok fazla dayanmazmış. (beş yüz bin km)

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar usta olmasakta özellikle turbolu araçlarda hava filitresinin orjinal olması taraftarıyım. Hava filitresinde kullanılan malzemenin kalitesi aracın hem yakıtını hem çekişini yakından ilgilendiriyor. Her hava filitresinin kendine göre hava geçirgenlik oranı vardır. Fabrika standartlarında üretilen hava filitresi ile yan sanayi filitrenin aynı değerleri vereceğini düşünmüyorum. Hele ki turbolu araçlarda kullanılan basit ucuz hava filitresinden kopan bir parçanın turboya verebileceği zararı hiç düşünemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemil