Bakım bedeli hk

Göksel1

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Önceki aracım ford fiestaydı. Onda orjinal (ford-otosan-motorcraft) de kullandım, bosch da kullandım. Bence ille de orijinal diye takılmamak lazım. Bosch gibi kaliteli parça da kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Tabiki bosh kötü marka değil. Ama Ben 1,4 turbolu 140 beygirlik bir araçtan tam performans istiyorsam her bir parçasını orjinal kullanmaktam kaçınmam. Şunu da ayrıca bilmenizi isterim ki uygunluk modeli ne kadar aynı olursa olsun kullanılan malzemeden ötürü üretilen her filitrenin geçirgenlik oranı farklıdır. Turbolu motor kullanıyorsanız ona istediğini vereceksiniz ki o da size istediğiniz gücü hissettirsin.;)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende şuna inanıyorum.Üretimde her kullanılan parça veya firma tarafından tavsiye edilen parça en iyi parçadır diyemem..Çoğu üretici BANA göre kendince anlaşmalı oldukları firmalardan temin ettikleri veya imalat için sipariş verdikleri firma veya markaları öneriyorlar..En azından ben öyle düşünüyorum..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende şuna inanıyorum.Üretimde her kullanılan parça veya firma tarafından tavsiye edilen parça en iyi parçadır diyemem..Çoğu üretici BANA göre kendince anlaşmalı oldukları firmalardan temin ettikleri veya imalat için sipariş verdikleri firma veya markaları öneriyorlar..En azından ben öyle düşünüyorum..
Orijinal parçayı üreten firmalar arada bir değişiyor zaten, bu değişim kaliteyi artırmak için mi acaba? Yoksa fiyat/performans ölçeğinde en uygunu yakalamak için mi?

Orijinal parçadan daha kaliteli ürünlerin piyasada her zaman olacağını düşünüyorum ben de

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence fiyatları aşağı çekmek için..Malum döviz kurlarına baksanıza...Artık nasıl masraftan kıssakta araçların fiyatını fazla yüksetmeyelim..Satışlar düşmesin kafasındalar..Tabi bazı firmalar bunu göze alamaz...

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki 0 km alıp 265 bin km kullandığım aracımda çoğunluğu gibi gaflete düşüp bakım ve malzeme bedelinden kaçtım yetkili servise götürmedim. Özel servise götürdüm, orijinal triger kayış ve işçilik yaptım on numara oldu dedi ama 25 bin km sonra kayış diş sıyırdı ve 2015 te 3.75o Tl mi yedi. Bilginize...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim söylediklerimi sanırım yanlış algıladın :)Ben farklı marka parça alın derken git sanayide yaptır veya sanayi parçası al demedim.Ucuza kaçın hiç demedim....Daha pahalı veya ucuz kalite ürünlerin olduğundan bahsetmeye çalıştım kısaca...

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisten daha güzel iş yapan yerler ve daha güzel malzemeler de vardır. İşin içinde olmayan bizler için biraz da nasip meselesi sanki [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynen..Ne ustalar var kendi malı gibi uğraşıyor..Ne servislerde gördüm,araç sanki babasının öyle hor kullanıyor..Bu lafıda öylesine söylemedim..İki kere serviste sıkıntı yaşadım(ezik çizik gibi)...Allah hepimizi doğru insanlarla karşılaştırsın inş. :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Amin
Aynen..Ne ustalar var kendi malı gibi uğraşıyor..Ne servislerde gördüm,araç sanki babasının öyle hor kullanıyor..Bu lafıda öylesine söylemedim..İki kere serviste sıkıntı yaşadım(ezik çizik gibi)...Allah hepimizi doğru insanlarla karşılaştırsın inş. :)