bakım ücretleri!

• Konuyu başlatan kokorecci576
  • Başlangıç tarihi

senex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tees.blogcu.com
bakalım bende bugün servise gidicem,benden ne isteyecekler:confused:
motor yağı,şanzıman yağı ve filitreler
direksiyon kutusu tamiri
ön ve arka balatalar
eksoz
sensörler yıkama ve soğutucu
hava flitresi
polen flitresi
yakıt flitresi

senex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tees.blogcu.com
fiyatları veriyorum

direksiyon kutusu tamiri... 200
motor yağı.................... 45
yağ filitresi.................... 50
hava filitresi.................. 10
benzin filitresi................ 10
bujiler.......................... 20
şanzuman yağı............... 105
polen filitresi.................. 10
ön balatalar................... 55
arka susturucu............... 125
direksiyon yağı............... 25
arka balatalar................ 65
toplam......................... 845 işçilik dahil
sizce nasıl?

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusu tamiri yerine yenisi ile değiştirmeni öneririm. Yenisi zaten 200 ytl civarı. Motor yağı olarak ne koydukları önemli tabiki. 55-60 ytl ye magnetic satıyorlar sonuçta. Eğer dandik birşey koyacaklarsa yapını kendin alıp gidebilirsin.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
aracımı 2.el aldıgım da 45000 bakımına goturdum
sadece filtreler ve yag degişimi yapıldı
bu km de ki bir aracın blatasıdır on duzenidir falan filan gibi aksamlarının da degişmesi gerekmez mi bu servisler dedigim seylerin kontrolunu yapıp da mı verırler aracı yoksa illa ki durtuklemek i gerekir degişim için...
korkuyorum artık servise gitmeye anlamadıgıma fazla aractan ne yapar ne ederler bilin miyor ( gerci kimse kimsenin haram parasının peşinden koşmaz ama...) mutlaka baktırmam gereken yerler hakkında kısacık bilgi verenlerden simdiden allah razı olsun...

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
aracımı 2.el aldıgım da 45000 bakımına goturdum
sadece filtreler ve yag degişimi yapıldı
bu km de ki bir aracın blatasıdır on duzenidir falan filan gibi aksamlarının da degişmesi gerekmez mi bu servisler dedigim seylerin kontrolunu yapıp da mı verırler aracı yoksa illa ki durtuklemek i gerekir degişim için...
korkuyorum artık servise gitmeye anlamadıgıma fazla aractan ne yapar ne ederler bilin miyor ( gerci kimse kimsenin haram parasının peşinden koşmaz ama...) mutlaka baktırmam gereken yerler hakkında kısacık bilgi verenlerden simdiden allah razı olsun...
Öncelikle araç ile en az 6 ay geçirmeden neresinde ne sorun var bilemezsin. Ben burdan firene baktır derim. Kapı kolundan bozukluk çıkar. Bu dediğim gibi zaman ile ortaya çıkacak şeyler.
Arabaya baktırdığını söylemişsin. Eğer güvendiğin bir usta baktıysa, birlikte deneme turuna çıktıysanız, motoru kontrol edildiyse, yürüyenine bakıldıysa sorun yoktur. Ben de 2. el aldığımda bir şey yok demişti usta al bu arabayı. Vuruğu kırığı yoktu arabanın. Ama ben binmeye başladıktan sonra 1 sene içerisinde nerdeyse 1.500 ytl masraf yaptım parçasına falan filan. Bir sürü arızası çıktı bende.
Bu biraz şans işi.

Bir de küçük bir tavsiye. Şimdi arabayı yeni aldığın için orasını burasını çok incelersin. En küçük ses te huzursuz olursun. Bu tip olayların hepsi de cebini olumsuz etkiler :(
Opel ler kız gibidir. Sen onunla ne kadar çok ilgilenirsen o kadar masraf açar sana. :) O yüzden çok fazla üstüne düşme derim ben :)

u555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 94 opel astram var şu aralar satiş işleri felan pek para kalmadı .
En ucuz olarak sadece önemli olan ön takım motor fren gibi farçaların bakımı yaptırsam ortalama kaç mal olur.
Aracın benden onceki sahibi 1 yıldır hiç bi bakım yapmadan kullanmış aracı
ben sadece şu an yağ değişmini yaptım..
Tech cihazına sokmak için servise gittiğimde arıza ışığı yanmıyorsa gerek olmadığını soyledi.
teşekkürler

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagol cengocenk...
opel servisinde baktılar ama degişen bir parca yok herhalde gerek gormemışler bakalım zanala anlarız sagından solundan bizim kızın...

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45bine geldi benimkide bakimi sordum yağ filtre vss 270 dediler ama %25 ind varmiş 200 geliyor.
Ben parçaları kendim aldim 75ylt verdim 40ytlde bakim için vericem hepsi 115...
Odak'ı arıycam yarın o fiyatsa özele sokmadan orda yaptırırım...

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dün ön takımları değişeyim dedim kendimce.telefonla fiyat aldım.
2ön amortisör : 314 ytl
2 amortisör üst takozu : 190 ytl
2 adet z rotu : 85 ytl,
2 adet rot başı : 140
bu fiyatlardan %25 kampanya indirimi düşünce 547 ytl parça tuttu.60da işçilik toplam 600 ytl denildi.dedim kendime oooohaaaa.bu ne yaakalsın kalsın.gider dışarıdan orjinal parça alır taktırırım.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adnan2833'e

Arkadaşım yukarıda verdiğin fiyatlardan sadece amortisör fiyatı normal eğer GM ise.. Ben ön takımı yeni yaptırdım. Tek GM ön amortisör 157 ytl, yani ikisi 314 ytl. Gm rotbaşının çifti 90 ytl azami. Üst takozları hatırlayamadım ama kesinlikle senin yazdığın rakam çok fazla. Ben rotbaşı (çifti 50 ytl) ve rotkollarını (çifti yine 50 ytl) Lucas TRW kullandım. Ön amortisör için de bu markayı (çifti 150 ytl) tavsiye ettiler. GM amortisörlerin ses yaptığını söylediler. Nitekim benimkiler de hiçbir sorun yok ancak lok-lok yada luk-luk ses var. Değiştirmedim şimdilik..
Selamlarımla..