bakım ücretleri!

• Konuyu başlatan kokorecci576
  • Başlangıç tarihi

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar benim aracım şu an 204 bim km de opel 1.6 vectra 1997 model 110 bin km kadar her 10 bin km yetkili servise götürdüm 110 km den sonra sadece yağını değiştirmek için özel bir yere gittim 204 bin km bakımı yaptıran varmı acaba bana kaça olur bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden herkeze teşektür ederim .

Arkadaşım 204 bin bakımı diye bişey yok, nerden çıkarıyorsunuz bunları.. Araç bakımı bu kadar şablonik olamaz. Ne bilelim biz senin aracının 204 bin km ye hangi şartlarda ve nelerin değiştirilerek geldiğini. Değişmesi gerekiyorsa yağ ve filtreleri değiştir yürüyenini kontrol ettir vb. diyebiliriz ancak. Periyodik bakımın ne demek olduğu ve mantığı üzerinde düşünmek lazım biraz. Yoksa herkesin km sine göre standart bakım yok.
selamlarımla..

0303

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa C cdti 60 bin bakımı.
Bosch car servis izmir.

tüm filtreler + yağ + fren bakımları(sprey falan) 170 tl
işçilik 50 tl.

toplam 220 tl. ağustos 2007

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumun eski yapraklarını karıştırdım..kış gelmişken şu konuyu tekrar aktif yapayım dedim.
bugün sakarya yetkili opel servisine gittim.
önce aracın garanti kapsamında olan sıkıntılarını anlattım. koltuktan gelen gıcırtı, marş motoru (onlar beni aradı değiştirmak için), fan ayar düğmesinin yağlanması gerektiği birde direksiyondan gelen tıkırtı.
ve hazır gitmişken ikinci yılın dolmasına 1,5 ay var fakat bakım yaptırayım dedim. aracım 21 000 de. bana söylenen fiyat 350 ytl. ve birde worldcard a taksit yapamayacaklarını söylediler. sadece cardfinansa yapıyorlarmış.
bende sadece garanti kapsamında olan şeyleri yapmalarını söyledim.
bakımını izmitte yaptırmayı düşünüyorum.
fiyat normal mi?
worldcard ın internet sitesinde opel ile ilgili reklamı var bizi mi kandırıyor bu banka?
yarın arabayı alınca gelişmeleri yazarım...

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BİRAZ ONCE odak opel le gorustum...
90000 bakım 1.7 dtı ıcın kdv dahıl 363 ytl...
degısenler
yag ve fıltre
mazot fıltresı
polen fıltresı
hava fıltresı
gerısını hatırlamıyorum hızlı soyledıler...
3 yas ustu ıcın % 25 ındırım var
fıyat asırı geldı bana sızcede oyle degılmı
sımdı gelde yetkılı servıse gıt...
forumdakı arkadaslardan ıstanbul ıcı olanlarda fıyat yazsalarda para yabancıya gıtmesın aıle ıcınde kalsın en azından...

4 yetkılı servıs aradım fıyat hemen hemen aynı mın 300+kdv max 310+ kdv...
el insaf diyorum...

Son düzenleme:

güven3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruiseye control ne oluyo beyefendi

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 opel astra 75000 km de yeni aldım
1-hava+yakıt+yağ+polen flitresi + yağ+işçilik 120 ytl dediler özel serviste opel servisini aradım 15000 bakım ne kadar dedim 200-260 arası dediler fark çok geldi bana neden acaba?
2-bujiler de değişiyor mu 15000 bakım da

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler yanılmıyorsam en azından bana öle dediler 60.000 km'de değişecekmiş.. Araçtan araca farkeder mi bilmem..

Bende dün sordum opet yetkili servise (Konya Özkaymak)

Araç combo city plus 1,3 CDTİ 2005 model

60.000 bakımı 280-YTL ama araç 3 yaşını doldurduğu için %25 indirim var yani 210-YTL.. Genel bakım haricinde bu bakımda bujilerde değişecekmiş...

Fiyat bana yüksek gelmedi 50-60 YTL özel servise göre pahalı ama yinede bakımı yetkilide yaptıracam değer aradaki fiyat farkına..
(45.000 bakımı özel de yaptırdım ve memnun kalmadım)

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yakında 30.000 bakıma gireceğim.üstelik cc yapılıp ön fren balataları değişecek.sanırım 700 ytl yi bulacak.başlarım ben bu garantiye be....dışarıda ucuz ucuz yaptırmak varken....