Baskı balata

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2001 model vectra confort 107,000 de baski balata sorunu yasiyorum. debrj cok yukardan kavriyor birde artik 3000 devirdeyken bile cok bagiriyor sizce bu bagirmada baski balatadan kaynaklimi ?
Asil sorum sizce hangi marka baski balata almaliyim ve bununla beraber neleri degistirmeliyim.

tesekkurler

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımmm bence debriyaj kaçırmaya başlamış olabilir ama forumdaki ustalarımız size yardımcı olacaktır.Saygılar...

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erken bitirmişsin balatayı, baskı balata çok önemli parasına bakma iyice araştır bu işi kim iyi yapıyorsa ona değitirt, aksi halde hiç memnun kalmayacağın bir debriyajla 100.000 km daha yol gitmek durumunda kalabilirsin yada tekrar bir masraf daha açarsın başına. hayatımda ilkkez bi özel servise gideyim dedim (herkesin tavsiye ettiği bir servis) balatayı değiştiler akşam aldım arabayı şok oldum tabi debriyaj en alttan başlıyor kavramaya ayağımı pedaldan çekenekadar devam ediyordu aracı kullanmak eziyet halini almıştı bu arada sette orjinalmiş yani ertesi gün gittim ne bu dedim ya hiç memnun değilim bu işten, onların meşhur birkaç lafı vardır mesela "birkaç haftaya alışır daha yeni" veya "bu kadar oluyor sonuçta arabada eskimiş diğer aksamlardan sebep asla orjinali gibi olmaz" gibi kaçamak cevaplarla 1 ay oyalandım sonuçta lanet olsun dedim yetkili serviste tekrar birdaha masraf ettim sonuç çok çok daha iyi tabiki.

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
erken bitirmişsin balatayı, baskı balata çok önemli parasına bakma yetkili serviste değiştirt, aksi halde hiç memnun kalmayacağın bir debriyajla 100.000 km daha yol gitmek durumunda kalabilirsin yada tekrar bir masraf daha açarsın başına. hayatımda ilkkez bi özel servise gideyim dedim (herkesin tavsiye ettiği bir servis) balatayı değiştiler akşam aldım arabayı şok oldum tabi debriyaj en alttan başlıyor kavramaya ayağımı pedaldan çekenekadar devam ediyordu aracı kullanmak eziyet halini almıştı bu arada sette orjinalmiş yani ertesi gün gittim ne bu dedim ya hiç memnun değilim bu işten, onların meşhur birkaç lafı vardır mesela "birkaç haftaya alışır daha yeni" veya "bu kadar oluyor sonuçta arabada eskimiş diğer aksamlardan sebep asla orjinali gibi olmaz" gibi kaçamak cevaplarla 1 ay oyalandım sonuçta lanet olsun dedim yetkili serviste tekrar birdaha masraf ettim sonuç çok çok daha iyi tabiki.
sizin gittiğiniz özel servis hangi marka seti kullandı bilemiyorum sanki burda özel servislere karşı tavrınız var gibi geldi bana belkide yanılıyorumdur ama şu varki orjinal set LUK matkadır fabrikada bunu kullanır yetkili servisde LUK kullanıyor peki yetkili servisde set tekrar değiştimi özel servisler yetkili servisden daha yumuşaktır müşterisini düşür mesela ben öyle yapıyorum ama sizin yetkili servise git özele gitme demeniz bana acayip geldi her özel servis aynı değildir :D

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin gittiğiniz özel servis hangi marka seti kullandı bilemiyorum sanki burda özel servislere karşı tavrınız var gibi geldi bana belkide yanılıyorumdur ama şu varki orjinal set LUK matkadır fabrikada bunu kullanır yetkili servisde LUK kullanıyor peki yetkili servisde set tekrar değiştimi özel servisler yetkili servisden daha yumuşaktır müşterisini düşür mesela ben öyle yapıyorum ama sizin yetkili servise git özele gitme demeniz bana acayip geldi her özel servis aynı değildir :D

parça değişmedi ama set sökülüp yeniden takıldı bu da ciddi bir masraf bizler için özel servislere karşı falan değilim ama sürekli birşeyler duyuyoruz herkes birbirlerini suçluyor ne yapacağımızı şaşırdık servise gidiyoruz fahiş fiyatlar ama garantisi var özel servisler sağolsun gayet uygun fiyatlar çıkarıyorlar yaratıcı oluyorlar yetkili servisler gibi bu parça direk değişecek demiyorlar ama yapılan işin arkasında durmuyorlar beni sinir eden bu işte.
bu arada üstteki yazıyıda düzelttim biraz haklıydınız

Son düzenleme:

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça değişmedi ama set sökülüp yeniden takıldı bu da ciddi bir masraf bizler için özel servislere karşı falan değilim ama sürekli birşeyler duyuyoruz herkes birbirlerini suçluyor ne yapacağımızı şaşırdık servise gidiyoruz fahiş fiyatlar ama garantisi var özel servisler sağolsun gayet uygun fiyatlar çıkarıyorlar yaratıcı oluyorlar yetkili servisler gibi bu parça direk değişecek demiyorlar ama yapılan işin arkasında durmuyorlar beni sinir eden bu işte.
bu arada üstteki yazıyıda düzelttim biraz haklıydınız
özel servislerde garanti veriyor sen özelin özeline denk gelmişin:) :D

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel serviz yetkili servisten ziyade işi bilen usta gerekli. malesef bilen blmeyen herkes ustayım diye geziyor. yazık günah... işini hakkını vererek yapanlara helal olsun kazandıkları para...
*******************************/288100 ;)

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım değiştirdi geçen hafta işçilik dahil 400 ytl tuttu. gayet memnun şimdi.

ilkeryavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle luk marka takmalısınız ayrıca debrıyajın garantısı olmaz ıstersen yarım saatte bile debrıyajı yıyebılırsın acemı bırı dıreksıyona gecerse servıs buna ne garantısı verecek yakmıssınız debrıyajı dıyecek madem ki kıme guvenecegınızı sasırdınız o zaman arabanın basında beklemenız lazım parcanız takılırken ayrıca debrıyajı 350-400 e halletmek varken ne dıye yetkılı servıse 1000-1100 lira bayılacam sonucta servıs aynı malı takıyor sadece onunkinde gm+luk yazıyor digeri gene aynı mal gm si kazınmış oda luk değısen bısey yok...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :rock