Başlıksız Söylem (sonuna kadar okumayacak üye tıklamasın)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Eğer başlığı gördüysem ve konu hakkında az çok bilgim varsa mutlaka birşeyler yazarım;forumda hiçbir arkadaş arasında ayrımcılık yapmam,en azından teşekkür ederim ve konuya kayıtsız kalmam ...

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle haklısınız.Bilmediğimiz o kadar çok şey var ki şu hayatta.Onların da bir kısmını burdan okuyarak öğreniyoruz.Yalnış anlaşılmasın bilmediğim konuda sadece teşekkür edebiliyorum.Zira elimden gelenin en iyisi de bu...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşüncen mantıklı fakat her konuya teşekkür yazacak isek işimiz var kopyala-yapıştır yapalım mesaj olsun torbada olsun kalabalık olsun ne gerek var bunlara mesaj kalabalığından bile başka bir şey değil görüyorum bir kaç kişiyi sırf laf olsun diye teşekkür ediyor videoları izlemiyor bile noldu mesaj sayısına 1 hane daha eklendi saçlamalıktan öte değil benim için...
Ayrıca tutupta taa 2006 nın eylül ayında yayınlanmış acılmış bir başlığı güncel tutmak manasında ön sayfalara getirmene çok karşıyım nedenine gelince kalabalıktan öteye gitmiyor bence daha güncel şeylerle ilgilenmek daha mantıklı...
Ben her okuduğum mesaja konuya teşekkür edemem bana göre basitlik bu yapılan laf olsunda teşekkür etmiş olalım ne olacak yazan kişinin başı göğemi erecek boyumu uzayacak paramı kazanacak,yok hiç bir şey olamayacak ama olan database olacak dolacak dolacak zaman gectikce yavaşlayacak sonra temizlik başlayacak;)

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey sorulmuş ve cevabı verilmiş soran kişi teşekkür etmiş ise diğer üyelerin teker teker teşekkür etmesi bence form kalabalığı olur ki o teşekkürlerin arasında okunması gereken topiklerde atlanabilir daha önce de açılmıştı en azından konuyu açan kişi sorusunun cevabını almışsa veya bir bakım yaptırmışsa sonucun veya bakım ücretinin formda bildirilmesi istenilmişti ki aynı sorunu yaşayanlara bir ışık gösterir düşüncesiyle.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O konuları belki sende aylar önce okudun ve yorum yapmadın..Ama dün birşeye dikkat ettim..Senin açtığın bir konuya senin için yeterli olmayan sayıda yorum eklenince aylar önce açılmış konulara yorumlar yaparak konuyu gündeme taşıdın ve bu zemini hazırladın...

Yeni bir konu açılmışsa tıklarım çok uzunsa eğer vaktim varsa okurum yorum yapmaya çalışırım..Foruma katılan çoğu arkadaş işyerleri ve ofislerinden katılıyor..Vakti olmayabilir..Konuyu görüntüleyip çok uzunsa okuyamayabilir..Okumadığım konuya yorum yapmam..Bu görüntü kirliliği yaratır..En azından benim için böyle...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O konuları belki sende aylar önce okudun ve yorum yapmadın..Ama dün birşeye dikkat ettim..Senin açtığın bir konuya senin için yeterli olmayan sayıda yorum eklenince aylar önce açılmış konulara yorumlar yaparak konuyu gündeme taşıdın ve bu zemini hazırladın...

Yeni bir konu açılmışsa tıklarım çok uzunsa eğer vaktim varsa okurum yorum yapmaya çalışırım..Foruma katılan çoğu arkadaş işyerleri ve ofislerinden katılıyor..Vakti olmayabilir..Konuyu görüntüleyip çok uzunsa okuyamayabilir..Okumadığım konuya yorum yapmam..Bu görüntü kirliliği yaratır..En azından benim için böyle...

aynen böyle benim durumumda burda bulunmamız boş vakitimizi degerlendirmek köskös oturmaktansa birşeyler ögrenebilmektir, uzun uzun yazıyorlar okumuyorum o kadar boş zamanım yok kusura bakamasın ama okumayıpta yorumda yapmıyorum bunu yapanlarda var....

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cogu üyemiz senin tekrar gündeme getirdigin konulari (örnegin Türk dizayncilarin gövde gösterilerini) aktüelmis gibi okuyor ve ondan yorum yapiyor. ama fuar 2 sene önce olmus,bitmis. fakat kac kisi mesajin tarihine bakarki?ilk sayfadaysa aktüel diye okunur.

70.sayfadaki mesajlara neden tesekkür yada yorum olmadigina gelince:
forum gecen sene tam bilmiyorum ama yaklasik bu zamanlarda database degistirdi.böyle olunca tüm üyelikler yenilendi,mesajlar silindi v.s. yani o zamanki üye sayisi kacti acaba?belki ondan az yorum almis olabilir. fakat su an hemen hemen her konuya yorum yaziliyor+tesekkür ediliyor. 1 kisi tesekkür ettiyse bence yeterli. 5000üyede tesekkür ederse vay halimize derim

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsad. arkadaşımıza katılmak la birlikte , açılan konuların ilgisini çekmediği arkadaşlar , tabiki herhangi bir yorum yazmama , hakkına sahiptir.

Önemli olan iletişimdir , bir kişi ile bile iletişim kurulabilmiş bir konu üzerinde yorum yaplabilmişse , konu amacına ulaşmış olabilir.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda yazdığım yorumu,büyük fontlarla tekrar okumanızı rica ediyorum.Daha sonra tekrar normal haline gelecektir yazılar ,kirlilik olmaması açısından.Ayrıca forum'a titiz davranma konusunda en hijyenik üyelerden biri olduğumu zannediyorum.Buraya kadar okuduğum yorumların bazıları bana şu soruyu sordurdu.
' Yani? '

Doktirin'de İletişim gibi bir başlık açıp içini de doldurabilirim ki gerçekten yazarım.Yazdıklarım en az anlayamadığınız kadar okuyabildiğiniz ve de en çok anlayabildiğiniz kadar sayfayı sürükleyebileceğiniz şeyler olur.Bunun basitçesi şu:Çoğu üye bir şey anlamaz.3-5 kişi sayfaya 'eyvallah' çeker gider.
Ben burada ağır metaforlardan mı bahsediyorum?Neden anlaşılamıyorum?Dişe dokunur konulara lütfen sorumluluk duyalım demek istiyorum...

Şimdi de bu olayı bir grafik üzerinde anlatalım,demek istiyorum ama şartlar el vermiyor.Bu yüzden altı çizili olarak vurguluyorum:

Dişe dokunur konulara lütfen sorumluluk duyalım demek istiyorum...

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanirim sizde okumuyorsunuz...
eski konular zamaninda üye sayisi cok azdi,yorumun az olmasi yada olmamasi bence bunla ilgili. yoksa 70.sayfadaki 2.yil önceki bir fuari yeni gibi ilk sayfaya tasiyarak insanlara birsey ögretilmiyor.

forumumuzda kanimca dise dokunur yazilara ve yorumlara zaten tesekkür ediliyor.en azindan benim actigim konularda hep böyle oldu.
fakat biryerde gördügü upuzun bir yaziyi copy-paste yapan birisine tesekkür etmemizide beklemiyorsunuz herhalde...

bu konu uzar ve bence yönetim uzamasina izin vermez

saygilar