Başlıksız Söylem (sonuna kadar okumayacak üye tıklamasın)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda yazdığım yorumu,büyük fontlarla tekrar okumanızı rica ediyorum.Daha sonra tekrar normal haline gelecektir yazılar ,kirlilik olmaması açısından.Ayrıca forum'a titiz davranma konusunda en hijyenik üyelerden biri olduğumu zannediyorum.Buraya kadar okuduğum yorumların bazıları bana şu soruyu sordurdu.
' Yani? '

Doktirin'de İletişim gibi bir başlık açıp içini de doldurabilirim ki gerçekten yazarım.Yazdıklarım en az anlayamadığınız kadar okuyabildiğiniz ve de en çok anlayabildiğiniz kadar sayfayı sürükleyebileceğiniz şeyler olur.Bunun basitçesi şu:Çoğu üye bir şey anlamaz.3-5 kişi sayfaya 'eyvallah' çeker gider.
Ben burada ağır metaforlardan mı bahsediyorum?Neden anlaşılamıyorum?Dişe dokunur konulara lütfen sorumluluk duyalım demek istiyorum...

Şimdi de bu olayı bir grafik üzerinde anlatalım,demek istiyorum ama şartlar el vermiyor.Bu yüzden altı çizili olarak vurguluyorum:

Dişe dokunur konulara lütfen sorumluluk duyalım demek istiyorum...

sanirim sizde okumuyorsunuz...
eski konular zamaninda üye sayisi cok azdi,yorumun az olmasi yada olmamasi bence bunla ilgili. yoksa 70.sayfadaki 2.yil önceki bir fuari yeni gibi ilk sayfaya tasiyarak insanlara birsey ögretilmiyor.

forumumuzda kanimca dise dokunur yazilara ve yorumlara zaten tesekkür ediliyor.en azindan benim actigim konularda hep böyle oldu.
fakat biryerde gördügü upuzun bir yaziyi copy-paste yapan birisine tesekkür etmemizide beklemiyorsunuz herhalde...

bu konu uzar ve bence yönetim uzamasina izin vermez

saygilar
bence arkadaş çook güzel bir şekilde cevabı vermiş ama ben halaa anlayamıyorum 70. sayfadaki bir olayı ön sayfalara atmanın mantığının bitmiş kapanmış bir konunun tekrar güncellenmesini:(

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanirim sizde okumuyorsunuz...
eski konular zamaninda üye sayisi cok azdi,yorumun az olmasi yada olmamasi bence bunla ilgili. yoksa 70.sayfadaki 2.yil önceki bir fuari yeni gibi ilk sayfaya tasiyarak insanlara birsey ögretilmiyor.

forumumuzda kanimca dise dokunur yazilara ve yorumlara zaten tesekkür ediliyor.en azindan benim actigim konularda hep böyle oldu.
fakat biryerde gördügü upuzun bir yaziyi copy-paste yapan birisine tesekkür etmemizide beklemiyorsunuz herhalde...

bu konu uzar ve bence yönetim uzamasina izin vermez

saygilar

Yo hayır okuyorum ben.Yorumun az olması bununla ilgili olması sadece sizin tahmininiz.Olabilir de tabi.Fuar konusunun ve benzeri bir kaç konunun başa getirilmesi belirleyicilik açından önemliydi.Sebep bu'ydu yani.Başka bir sebebi yok. '70. sayfada,2 yıl önceki...kimseye bir şey öğretmiyor' gibi bir şey söylemişsiniz.Bunun bir tepki olduğunu söylemek istedim.Hatta buyrun aşşağıdaki linkte yine aynı zamanda yazılmış bir konu var,öğreten cinsinden hem de.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1075

Ayrıca copy-past yapılan bir konuya teşekkür etmenizi beklemek değil durum.Bu sizin tercihinizdir.Ben de genelde emek verip yazılanlara değer veriyorum.Ama her konuda da böyle olmayabilir.

'bu konu uzar ve bence yönetim uzamasina izin vermez' (sinyali verdim diyorsunuz yani :) )

Saygı bizden...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuların uzamasının ne gibi bir mahsuru var?Laf lafı açıyor ve biz üyeler de,fikirlerimizi tartışıyoruz saygı sınırları içinde.Ahlak' a aykırı hiçbir unsur yok.Fikirler olması gerektiği gibi yazılıyor forum kuralları içinde...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eee sonuc noldu:confused::confused:
şimdi bunu yaptın eski konuları güncelledin bana göre kalabalık ve kirlilik yarattın sonuç ne oldu elinize ne geçti:confused:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konuyu günceledin düşüncesi yanlış:
Şöyle düşünelim Geşmiş günlerin sayfalarına gitmiyormuyuz:confused: belki geçmiş günlerde göz den kaçan konuları gördüğümüzde güncellenmesin diye yorum yazmayacakmıyız:confused: Biraz önce ben geçmiş bir anahtar konusunu güncelledim. Bunun olmamasımı lazım. :confused: Bana göre bu deyim yerinde ve uygun değil. :(

Son düzenleme:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer normal bir bilgiyse elbette güncellenir sen anahtar ile günce lyapmışsın fakat o konu değişmedi halaa aynı güncelliğini kaybetmezkii eski konunun yenisi acmaktansa eski konuyu gincellemek mantıklı fakat laflafı acıyor gibi bir bölümde yanii toplumsal olayları yaşam tarzımızın önde tutulduğu bir bölümnde güncel cekmek yanlı oluyor neden mesela 2005 yılında yaşanan bir olay sanki şuanda yaşanmış gibi geliyor ve tarihsel yanılgıya düşüyoruz sen tarihine bakıyorsun ben tarihine bakıyorum ama bu siteyi 1500 kişinin takip ettiğini düşünürsek kaç kişi tarih e bakıyordur oda bir muamma:confused::confused:

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Türkçe yazmıyor muyum acaba?
1. sayfayı okuyan bir kişinin bu soruları sorması eşyanın tabiyatına aykırı yahu...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yazdıkların Türkçe dil kurallarına uyuyor fakat anlatmak ve yapmak istediğin bana çok saçma ve anlamsız geliyor, bunun için mantıklı bir açıklama yapabilirmisiniz diye uğraşıyorum ama nafile.
Neyse sanırım siz teşekkür yazısı yazın diye uğrasıyorsunuz ama benim buraya yazmamdan bile rahatsız oluyorsunuzki konuyu kestirip atıyorsunuz beni ikna edemeden.
İyi akşamlar
Keyifli ve seviyeli forumlar...

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yazdıkların Türkçe dil kurallarına uyuyor fakat anlatmak ve yapmak istediğin bana çok saçma ve anlamsız geliyor, bunun için mantıklı bir açıklama yapabilirmisiniz diye uğraşıyorum ama nafile.
Neyse sanırım siz teşekkür yazısı yazın diye uğrasıyorsunuz ama benim buraya yazmamdan bile rahatsız oluyorsunuzki konuyu kestirip atıyorsunuz beni ikna edemeden.
İyi akşamlar
Keyifli ve seviyeli forumlar...
konuyu baştan sona okudum çok haklısın...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkçası bilmediim bir konu hakkında atıp tutmak istemem.laf lafı açıyor, opel sohbetleri, karşılaştırmaları takip ediyorum.yorum yazdıım bi konuyu da olabildiğince takip etmeye çalışıyorum.bana hitap etmeyen konular yda bilgim olmayan konular hakkında olabildiince suskunluğumu korumaya çalışyorum ama bi yandan da koyu takip ediyorum.görüntülemenin artmasının bir nedeni de bu olabilir....