bayiler ve onların satışcılarıyla yaşananlar

• Konuyu başlatan yaramaz06
  • Başlangıç tarihi
Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni gecen arac satın almak için opana gittim eskişehir yolundaki burada kendisine satış müdürü sıfatı verilmiş biri bize bir fiyat verdi buraya kadar hoş sonra bende bu fiyatta 200 tl inmesini istedim sadece nakit verecegimi söyledim daha cümlemi bitirmeden veremem araba benım arabam ıstedıgım fıyat bu bu araba pıyasada yok ben bunu kullanırım arkadasım tarzında abuk subuk laflar etti ben böyle birseyle ılk defa karsılasıyorum tuhafıma gıttı açıkcası koskoca opan 200 tl ye muhtaç olmuş ee tabi olur boyle satıscıları mudur yaparsa 200 deil 2 tl yı bıle ararlar bence.

neyse uzun lafın kısası ben baska bayıden arabamı aldım sonucta basınızdan boyle bır anı gectıyse paylasırsanız sevınırım hıc olmazsa bunun gıbı bır olayda yalnız olup olmadıgımı merak edıyorum.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bayiler ve onların satışcılarıyla yaşananlar

e zaten bundan sonra ( diğer illeri bilemem ama ) ankarada olacağı bu. çünkü şubatta verilen siparişler anca mart sonu geldi. bundan sonraki siparişler daha da uzayacak bence, e araç iyi satıyor şu ara. bayiler elimi sallayan ellisi edasıyla satış yapacaklar ne pazarlık yapacaklar ne fiyat garantisi verecekler. zaten başka bir başlıkta fiyat garantisi konusu epey tartışılmış. sonuç olarak bayiler kasacak 'canın isterse' diyecek. belki 3-5 müşteri kaybedecek ama her durumda illa bu arabayı almak isteyen ve bu şartlara razı olan müşteri bulacaklar.
*bu arada sen nereden aldın arabayı?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alakası olmayacak belki ama paranızın peşin olması bayiyi ilgilendirmez. Kredi çekseniz de onlar bankadan nakit alır zaten.

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

goxb link' Alıntı:
Alakası olmayacak belki ama paranızın peşin olması bayiyi ilgilendirmez. Kredi çekseniz de onlar bankadan nakit alır zaten.
sonucta paranın peşin olması etkilemez hemfikiriz ama 200 tl için bunca tantanaya gerek varmı.

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

hllb link' Alıntı:
e zaten bundan sonra ( diğer illeri bilemem ama ) ankarada olacağı bu. çünkü şubatta verilen siparişler anca mart sonu geldi. bundan sonraki siparişler daha da uzayacak bence, e araç iyi satıyor şu ara. bayiler elimi sallayan ellisi edasıyla satış yapacaklar ne pazarlık yapacaklar ne fiyat garantisi verecekler. zaten başka bir başlıkta fiyat garantisi konusu epey tartışılmış. sonuç olarak bayiler kasacak 'canın isterse' diyecek. belki 3-5 müşteri kaybedecek ama her durumda illa bu arabayı almak isteyen ve bu şartlara razı olan müşteri bulacaklar.
*bu arada sen nereden aldın arabayı?
ben aracımı iskitler opisden aldım ve son derece memnunum iyikide oradan almısım benımle ilgılenmeleri satıscıların bılınclılıgı arabayla ılgılı sordugum sorulara cevap vermelerı benı tatmın ettı.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben arabamı teslim alırken tam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı idi.Satış temsilcim Ankara Konya yolundaki Opandan Okan beydi.Bana 29 Ekimde gelip teslim alabileceğimi söyledi,ama eskişehir yolundaki bayiden teslim alacaksın ben söyledim hazırlayacaklar dedi.Ben de plakayı felan alıp Amasya'dan Ankara'ya tüm ailecek gittim.Oraya gidince muhtemelen arkadaşın bahsettiği aynı kişi bana bugün resmi tatil teslim yapamam.Muhasebe kapalı ben senin verdiğin parayı göremiyorum diye söyleyince benim şarteller attı.Direkt adama dalacaktım da babam tuttu.Bakın beyefendi okan bey böyle böyle dedi teslim edeceğiz demişti,neyse adam okan beyi aradı ama nasıl bağırıyo okan beye bir küfür etmediği kaldı yani.Telefonu kapattı ben,bak birader senin bu tavrın bana sökmez tırı vırı yapma ben şimdi bi çay içmeye gidiyorum yarım saate gelir arabamı teslim alırım hazır etmessen gerisini sen düşün diye de tehtit ettim.Ama adam tırstı,fakültede drama dersi aldım ya bayağı tecrübeliyim yani.Neyse gittim geldim arabam hazırlanmış,gıcır gıcır yapılmış.Dedim hani teslim yapamıyodunuz,Okan bey gelmiş parayı teslim aldığına dair imza atmış da böylelikle teslim aldım arabayı.Ama muhtemelen arkadaşın bahsettiği kıl adam benim o elemandır.Arabamı böyle özel bir günde güzel(!) bir anıyla almıştım.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Umut7105,

Parayı hesaba yatırdığınıza dair elinizde bir belge (dekont) yok muydu? Belki satış temsilcisi bu belgeyi görse Okan Bey'i aramdan aracınızı hazırlayacaktı.

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

drwaverunner link' Alıntı:
Sn. Umut7105,

Parayı hesaba yatırdığınıza dair elinizde bir belge (dekont) yok muydu? Belki satış temsilcisi bu belgeyi görse Okan Bey'i aramdan aracınızı hazırlayacaktı.
bende paramı elden teslım ettım belge felan vermıyorlar

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olmaz olur mu adamın nerdeyse gözüne sokacaktım dekontu ama bir insan dengesiz olursa ne olacak.Ben anlamam dekont mekont kardeşim ben gözümle görecem hesapta demez mi.Haydaa buyur burdan yak.Allah o gün bana sabrını verdi de karakola düşmeden arabayı teslim alabildim,yoksa kesin adamı komaya sokar 2-3 ay yatardım 005hihih

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

umut7105 link' Alıntı:
Olmaz olur mu adamın nerdeyse gözüne sokacaktım dekontu ama bir insan dengesiz olursa ne olacak.Ben anlamam dekont mekont kardeşim ben gözümle görecem hesapta demez mi.Haydaa buyur burdan yak.Allah o gün bana sabrını verdi de karakola düşmeden arabayı teslim alabildim,yoksa kesin adamı komaya sokar 2-3 ay yatardım 005hihih
aynı duyguları yasamsız söyle uzun boylu hafıf kılolu yani yapılı suratında pislik bi ifade sanki adam opel babası gibi bence aynı kısıden bahsedıyoruz