Bel ağırısı

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Yaklaşık 1 yıldan bu yana 2008 model Astra 1.6 HB kullanıyorum. Aracımdan genel olarak memnunum. Hızlanmasından, kalitesinden vs.

Yalnız son 3-4 aydır bir problem var ki resmen aracımdan soğuma noktasına geldim.

Anlamadım niye ama aracımı kullanmaya başladığımda inanılmaz sırt ağrıları çekiyorum. Düzgün sürüş pozisyonunu da bulamadım bir türlü, ne yapsam fayda etmiyor. Şirkete gidip gelirken kullandığım bir Focus var, günde en az 1 saat onu kullanıyorum ve hiç bir şekilde bel ağrısı duymuyorum. Astra'ya bindiğim an 10. dakikadan itibaren sırtım rahatsız oluyor.

Bence bunun bazı olası sebepleri var:

- Koltuklar rahatsız. Vücudu tam sarmıyor, bel destek ayarı belden ziyade tam omurgaya biniyor.
- Koltuk sırtlıkları küçük, yeteri kadar sırta destek olmuyor.
- Bence en önemli etken; orjinal kolçak! aşırı uzun ve yukarda. Koltuğa monte olduğundan yüksekliğini ayarlayamıyorsunuz, sadece açısını ayarlayabiliyorsunuz. Bu yüzden sağ omzunuz hafif yukarda duruyor. Aşırı uzun olduğundan ve yüksekte kaldığından da vites değişimleriniz konforsuz oluyor. Geriye almak bir çözüm ama ben böyle bir çözümü kabul edemiyorum.

Arabamı uzun süreli her türlü kullanım canımı acıtıyor. Servise göstereyim diyeceğim ama servis ne yapar bilemiyorum.

Resmen arabamdan soğudum. :(

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kişisel bi sorun diyebilirim. Bi ara benimde ağrıyordu biraz daha geriye yatırdım koltuğu. Şimdi rahatım. Servisin birşey yapabileceğini sanmıyorum.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslinda ne desem bilmiyorum ama kaliteli bir dösemecide bir düzenleme yaptirabilirsin ..yok olmaz sogdum ben bu arabadan dersen en iyisi sat bir focus al rahat et..

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Kesinlikle satsam dahi bir focus almam, orası kesin :) Focus alacağıma, bel ağrısına dişimi sıkarım.

Haklısınız belki kaliteli bir döşemeciye göstermek gerekebilir. Vauxhall'ın ingiliz sitelerinde de Astra H'da benzer durumdan şikayetçi bir çok kullanıcı var. Kullanıcılar bunun koltuk iskeletinden kaynaklanan tasarımsal bir hata olduğunu, ancak Vauxhall'ın bunu kabul etmediğini söylüyorlar. Hatta oradaki bir kullanıcı "yol güvenliğini ve sürücü sağlığını tehdit eden bir kusur" olabileceğinden ötürü resmi şikayet açmaya hazırlanıyor.. Bir kullanıcı da koltukları Recaro ile değiştirerek çözüme gitmiş. (tabii böyle yapınca yan airbag'ler iptal oluyor)

Sadece Focus'ta değil, diğer aile arabamız Jetta'da da sırtım çok daha rahat ve destekli. Bundan önceki arabam Polo'yu tam 9 yıl kullandım ve bir kez olsun sırt ağrısı çekmedim.

Olmadı doktora mı gitsem ne yapsam :D

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa c aldığımda aynı sıkıntıyı bende yaşadım.Uzun yolculuklarda inanılmaz sırt ağrıları yaşıyordum.Diğer araçlarda böyle bir şey olmuyordu.Şimdi koltuğu mümkün olduğunca dik pozisyonda tutuyorum eskisi kadar ağrı olmuyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bızım astra g de sportiva koltuk var cok sert uzun yolda sankı sırtana cuval taşımın gıbı oluyo rahatlık yok koltuklarda
önceki arabam toyotaydı bu bakımdan cok ıyıydi

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bel destekleyici denedinizmi? Destekleyicilerin faydasını görenler var. Denememişseniz bunu değerlendirmenizi öneririm.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım zaten bel kemıgı eğrılıgınden dolayı devamlı agrı oluyor arabada bıraz daha artıyor bende belımı bır yastık vs. birşeyle desteklıyorum cok rahat oluyor...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buda benimkisi aslinda bulabilirsen olur yan airbag lerde var