Bel ağırısı

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda size katılıyorum, çünkü bizdeki corsa D araçtada aynı sıkıntıyı yaşadık biz.ben sadece kendim problem yaşıyorum sanıyodum.ancak ailenin diğer ferdide aynı derdi yaşıyormuş meğersem.viskozite yastık aldık.hemde dr tavsiye etti.aracın koltuğununn sırt kısmına takılıyor.basit bişey gibi ama olduk ca rahatlatıyor.ben geçen istanbuldan ankaraya kadar onunla geldim hem dik pozisyonda oturmanı sağlıyor hemde bel ve sırt ağrısının oluşmasını engelliyor.üstelik uzun süre aynı pozisyonda oturunca bacaklarda uyuşma oluyordu, özelliklede sol bacak hareketsiz kaldığı için bu kez hiç olmadı.bir deneyin bence.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opc kardeş nerden buldun banada yollasana o koltukları. aynı sıkıntı bendede vardı benim aracla günlük200 km yol yapıyorum.omuz boyun ve boynun altkısmı herhalde kulunç girdi dedik kas gevşetişci kullandım gecti ama geri tekrarladı aracın koltuğundanmış sonradan anladım.koltuğun alt minderini, döşemecide komple sökrürdüm sırt tarafına elletmedim yalnızca alt kısmı.cıkan orjinal süngerin altına 6cm lik gri süngeri iskeletin içine yerleştidm üzerine orj. süngeri ve kumaşını taktım.şimdilik ağrılar kesildiçok şükür.ilk takıldığında kaba durdu ama sünger zamanla oturma yapıyor.o şekilde kalıyor şiddetle uygulamanı tavsiye ederim.şu bi gercek opellerin koltukları dengesiz bel ağrısı ve boyun tutulması yapıyor bence.tofaş deyilki komple başka koltuk taksak.6cm düşük süngerleride denedim 6 cm altı işe yaramadı haberin olsun kesin çözüm deyil ama işe yarıyor.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada orijinalinde var recaro koltuklar arabayi sifir alirken ilk sahibi yaklasik 1000 euroluk fark verip direk sifir almis..

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan kardeşim allah kaza bela vermesin sende bel ağrısı yok herhalde tavsiye edermisin bu koltukları şu aracın içinin fotolarını koyda iyice inceleyelim belki çıkmacıda bulurum

Son düzenleme:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan kardeşim allah kaza bela vermesin sende bel ağrısı yok herhalde tavsiye edermisin bu koltukları şu aracın içinin fotolarını koyda iyice inceleyelim belki çıkmacıda bulurum
sagolasin Selim abi hepimiz güle güle kullanalim..buda benimkinin yarim deri olan modeli..benimkinde deri yok ..bel agrisina gelince bende öyle bir sorun yok suana kadar yaptigim en uzun yol.hic durmadan düsünürsek 350km sorun yok ama iki ay sonra uzun yolum var almanyadan yola cikip adanaya 3500 km ozaman görürüz nasil, gerci okadar uzun yolda agrimayan yeri kalmiyor insanin saka bir yana tabiki standart koltuklara göre cok farkli..

Son düzenleme:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa duydum böyle bir şikayet ilginç bir durum. Bende koltuk ayarını bulana kadar bayağı bi uğraştm bende sırt ağrısı değil bacak ağrısı oluyordu. Sonra nedenini buldum koltuğu en alçak pozisyonda kullandığım için ön tarafı yukarı kalkıyordu ve pedala basarken bacağım koltuğa baskı yapıyordu doğal olarak buda ağrı yapıyor. Şimdi koltuğu en yükseğe alıp bir kaç kademe geri kaydırdım problem kalmadı. Bu arada geçen arabanın içini süpürürken koltuğun altında etiketini gördüm Sparco yazıyordu şaşırdım :D

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emrah gelince benim aractaki koltuklarla deyiştirelim abisi sen gidince avrupaya yine deyiştir.şaka şaka ankarada bulamadım acaba bu koltuklardan türkiyedeki araclarda varmı merak ettim.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese cevaplar için teşekkürler,

Konu ile ilgili görüşlerim:

- Bence en büyük sorun orjinal kolçak. Dediğiniz gibi alçak oturma pozisyonu nispeten daha rahatsız ancak koltuğu yukarı aldığınız zamanda bu sefer kolçak yüzünden vitese ulaşımınız zorlaşıyor. Dediğim gibi, sağ omzunuz o kadar çok yukarda kalıyor ki, resmen kulunç oldu sağ omzumda.

Servise gittiğimde soracağım daha kısa bir kolçak veya bir şekilde o kolçağı daha aşağıya alabilmek mümkün mü diye. Açıkçası kolçağın koltuğa sabitlenmiş olması ve yüksekliğinin ayarlanamaz olması tamamen saçmalık! Boyum uzun olmasına (180cm) rağmen bu kadar rahatsız ediyor.

Bir diğer sebep bel destek ayarının orantısızlığı da olabilir. Bunu da servise soracağım.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bir ortopedi uzmanına giderek bu konuyu anlatırsanız iyi olabilir. ufak tefek egzersizlerle bu ağrılarınız son bulabilir, özellikle mekik çekerek karın kaslarının kuvvetlendirilmesi bel ve sırt ağrılarını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor ondan sonra tabure'de bile otursanız bu sıkıntıları tekrar yaşamayabilirsiniz.

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 2001 modeller için koltuk ayarını çok güzel tutturan varmı ? Kafayı taktım buna 10 dakikalık kullanımda belim bir saat ağrıyor.