ben hatalımıyımm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bence bilgi paylaşılmalıdır. İnsanlık ve komşuluk bunu gerektirir. Bu arabası olanın olmayana, karnı tok olanın olmayana yardımcı olması gibidir. Basit arızalar zamanında tamir edilmezse büyük maddi kayıplara neden olabilir. Zaten basit olmayan bir arızanın amatörce düzeltilmesi de imkansızdır. Burada bilginin açıklanmasında hiç bir sakınca yok bence. Hele hele sizinle aynı şehirde olmayanlar için hiç yok.
Benim aracın ön takımını komple yaptırdım 500 YTL tuttu. Belki daha önce ön takımdan gelen sesleri ciddiye alıp daha önce ustaya götürsem bu kadar hasar olmayacaktı. Biri bana bununla ilgili bir bilgi verseydi, her halde kendim tamir etmeye kalkışmazdım. Daha erken ustaya giderdim o kadar.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bu bilgi verme olayı avukata bir hususu danışmak için, danışma parası vermeye benziyor. Ben şahsen arkadaşım olan bir avukata bir hususu sorsam o da benden para istese, yada para vermez diye söylemekten kaçınsa... Böyle arkadaşlık olur mu?
Benim mesleğim muhasebe. Hertürlü muhasebe ile ilgili hususlarda isteyen istediği zaman bana istediği şeyi sorabilir. Tüm opel üyelerini birer arkadaş ve komşu gözüyle görüyorum.
Bu vesile ile tüm opel üyelirini saygıyla selamlarım.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görülmem arkadaşım. Öyle şeyler bana ters. ben yapmam.

kişi kendinden bilirmiş, sen herhalde bu durumda kalsan görülmek isteyecektin! senin bileceğin şeydir, ben yapmam...

alpasch' Alıntı:
Tansu usta,
bugüne kadar bana cok yardimci oldun. Allah senden razi olsun diyorum.
söyle oluyor. ben yurtdisindayim ve burda ustalar pek tecrübeli olmuyor. senin verdigin bilgiler isiginda gidiyorum,acaba su olabilirmi diyorum? yardimci oluyorum ustaya. e sen tabiiki sirrini vermeyeceksin , zaten o sirri benim burdaki usta bilmezse kendi bilecegi sey. cünkü tamirler garantili oluyor. geri getiririm,basina is acar.
ki arada cok meslek sirrinida paylastin. en son hatirladigim kelebek bogazinin temizliginde kullanilmasi gerekenlerle ilgiliydi.

princeyi anlayamadim. burasi bir forum.kimse kimseye bilgi verme konusunda mecbur degil, gönül isi.ister verir,ister vermez. e ustan varsa ona sorsaydin. yazliga mart ortasinda gitmicene göre,ankarada ustana gitseydin...

prince yanlis anlama ama bir soru:

125 arabayi yetkili servisten,özele aldin.devlet kar etti. ama yetkili serviste hersey yazili,belgelidir (genelde).özelde pek öyle olmaz. peki o özel servis seni gördümü?sende lütfen bu soruya dürüst cevap ver. sayet görmedi dersen sana devlet yüksek sadakat madalyasi takmak lazim.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
125 tane aracı taşıdığım için anlatmadım arkadaşım. bunu anlayabildinmi? 125 tane araç benim değil, devletin kullandığı kiralık arabalar... ve benim o arabaları gönderdiğim servise kendi aracımı göndermem yakışık almaz... ben bunu kendime yapmam... kötülük olur

dragon' Alıntı:
prince kardeş derdin nedir senin,neden böyle saldırgan tavırlar sergiliyorsun? Tansu ustanın meslek sırrını paylaşmadığı arkadaş sensen 125 tane aracını taşıdığın servise niye anlatmadın derdini?

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emin olmadığın konularda konuşma, bizim bankanın araçları 2002-2007 arası Opeldir, Finansal Kiralamayla alınmış araçlardır. şimdi yeni yeni passatlarla değiştiriyoruz.

ismail_budak' Alıntı:
ya bırak allahını seversen hangi kamu bankası opel kullanıyo kullansa bile bi banka elindeki arabayı 3 en fazla 4 seneden fazla tutmaz...ne yani banka elindeki 1-2 yasındaki opelleri özel servise gönderiyo yani araba garanti dışı kalıyo hiç bir banka bunu yapmaz bunu yapmayada müsade etmez...hele bi kamu bankası güldürmeyin beni...kamu bankasının opeli müdürlerin altındadır olsa bile bi müdürde 3 yasından büyük arabaya binmez.bizde müdürlerin altında son model mercedesler var banka işine kullanılan personelin altına verilen arabalarda ford focus-mondeo falan...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rahmetli kayınpederinizin Genel Müdür Yardımcısı olduğu Banka...

skyeye' Alıntı:
Merak ettim hangi kamu bankası olduğunu.Rahmetli kayın pederim Ziraat Bankası Genel Müdür yardımcısı idi, ona bile şehir içi Vectra CDX, şehirler arası Volvo S80 tahsis etmişlerdi...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burada başkasının malıyla hava atmıyorum, insanların iyiniyet sergileyerek daha iyi yerlere, daha güzel konumlara geleceğini söylüyorum. yazdıklarımı iyi okursanız bunu anlarsınız!

To_death_corsa' Alıntı:
Öncelikle arkadaşım tansu sana hak veriyorum elbette ama bence bu kadar büyütülecek bir durum sözkonusu değil..Sen buradakilerin %75 ine desenki (bende dahil hemde en başta) kardeşim senin sorunun şurdan,sök tak hallet desen bunu yapamayız..Onun için bunu dert etme..Ama her insanın kendi mesleği ile ilgili püf noktaları ve can alıcı bilgileri kendine saklamasında fayda var...

İkincisi ise prince..Yazdıklarına göre tansudan püf noktası almaya çalışan sensin çünkü orda ... ürür kısmını üstüne alınmışsın..Bu saldırganlığını anlatmaya çalıştığın konuma sahip olabilecek birine yakıştıramadım..Belki yaşın benden büyük belkide kızabilirsin ama devletin 125 tane arabasıyla burada hava atma..İnsanlarıda birşeylerden mahrum etmiş gibide konuşma..Herkesin rızkını allah verir sen kafanı yorma..Daha yazacağım çok şey var ama forum kuralları dışına çıkmak istemiyorum...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok tuhafıma gitti.Tansu hocama yazdıgın zaman yazmaya devam etmen gerekir.Eger arıza ile ilgili olarak sırrın varsa o konuya hiç bir şekilde cevap yazmasın sorun kalmaz.Ama bilgi paylaşımı yaptıysan sonuna kadar gitmen gerekir.Meslek ile gizli(sır) bir soru gelirse konuya girmezsin sana da kimse neden yazmıyorsun demez sanırım.
hocam verdigin tepkiyi görünce şaşırdım ve üzüldüm.Bence düşüncelerinde haklı olabilirsin ama sende konunun içine girmişin artık o işin sırrı olamaz.bu benim düşüncem tabii.siteyi bırakırsan bizleri üzersin.gitmenden yana degilim açıkçası.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabalar garanti süresinin bitiminde hemen hemen hepimizin yaptığı gibi özel servise götürülür. yeterki işini iyi yapsın, fatura kessin..
Gün olur devran döner,düşmez kalkmaz bir Allah var arkadaşım, bunu aklından çıkarmaç 5 tane aracada ihtiyaç duyar insanlar... senin dediğin gibi, neyse...

ismail_budak' Alıntı:
ya arkadaşlar hangi banka arabasını özel servise gönderir.garanti dışı kalmıyomu araba özel serviste.5 tane opeli varmış ailesinin onları tansu ustaya götürecekmiş.ondanda vazgeçmiş tansu ustanın çok ihtiyacı vardı sanki senin 5 tane arabana.neyse boş verin...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiği şeyi söyleyip söylememek tamamen kişinin kendisine kalmış bişey...

ama "ben bu arızanın nedenini biliorum ama söylemem" demek bence soruyu soran kişiye karşı saygısızlıktır...

ya hiç bişey yazma"ki öyle yapılmamış" yada düzgünce açıkla dimi yanii...

sadece şahşi görüşüm olayla bi alakam yokk...
bu kadarda kasmayın beaa....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...