Bir Bardak Kolanın Etkileri!!!

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BİR BARDAK KOLA'NIN VÜCUDUMUZA ETKİSİ
Kolayı çoğumuz severiz. Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur? İşte cevabı…

Prof. Dr. Ayşe Akın Cosmotürk'e bir bardak Kola içtikten sonra vücudumuzda meydana gelen sürecin 'SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİNİ' anlattı...

İlk 10 dakika:

10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika:

Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insulin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur.

40 dakika:

Kafein emilimi tamamlanır. Göz Bebekleriniz büyür, kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika:

Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika:

Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı). Bu da vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinko'nun da beraberce dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vücudunuzda kola ile aldığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz. Şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacak (sigaradaki gibi)

iyiki bırakmışım yaa

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence saçma abartılmış ben neredeyse günde 2.5 litre kola içen birisiyim ve bunu 10 yıldır yapıyorum ve benim ölmem lazım hiç bir şekilde kendimi yorgun bitkin vs hissetmiyorum birkaç gün kola içmediğim zaman bişey olmuyor

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
bence saçma abartılmış ben neredeyse günde 2.5 litre kola içen birisiyim ve bunu 10 yıldır yapıyorum ve benim ölmem lazım hiç bir şekilde kendimi yorgun bitkin vs hissetmiyorum birkaç gün kola içmediğim zaman bişey olmuyor
:good: :good: :good: bencede çok saçma.bendre bu yan etkilerden hiçbirine rastlamadım ve içinde karalama kampanyalarının ürünü olan yok böcek varmış yok tersten şu anlama geliyormuş gibi kampanyalara rağmen halen coca cola içmeye devam ediyorum ve edeceğim.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :good: :good: bencede çok saçma.bendre bu yan etkilerden hiçbirine rastlamadım ve içinde karalama kampanyalarının ürünü olan yok böcek varmış yok tersten şu anlama geliyormuş gibi kampanyalara rağmen halen coca cola içmeye devam ediyorum ve edeceğim.

kesinlikle evet tamamen karalama kampanyası bu kadar zararlı birşey olsa sağlık bakanlığının izni ile üretilmezdi

bide markete bakkala girerler aman kolaturka ver derlerya uyuz olurum sanki onun içindeki herşey türk yapımı
hatta geçen gülme krizne girdim hacının birisi geldi mevlana müzesinin orda arkadaşın büfesi var kola ne var dedi arkadaşta abi cocacola colaturka pepsi var dedi aman öbürleri kalsın sen kola turka ver paramız gavura gitmeesin dedi ardından da 3 tane nescafe 3in1 aldı bu kadar cahil insanlar var işte aramızda

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
:kop: :kop: :kop: maalesef hemşerim bizim memleketimiz özellikle konyada anti-yabancı bir tavır var.ancak teyzelerimin elindeki deterjanlar ariel,sakallı amcamların arabaları mercedes-opel.çocuklarının ayaklarında nike ama ellerinde Cola-TURKA .% 100 yerli sermaye o bakımdan heralde...

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Etrafımıza bi bakalım bizim olan ne var acaba

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kim ne derse desin ben cola,nın zararlı oduğuna eminim akşam ayıptır söylemesi soslu makarnaya asıldım 2 tabak tabii sonrası malum 2 büyük bardak cola özellikle yağlı etli birşeyler yedimmi alkollede pek aram olmadığından zararlı olduğunu bile bile dayanıyorum kolaya inanırmısınız markete gittiğim zaman eve lazım olan birçokşeyi unuturum ama cola bitmişse kesinlikle unutmam ufaktanda olsa müptelası yapıyor bu içecek insanı en azından kızımdan uzun bir süre uzak tutmak istiyorum..

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Yok o zararli, yok bu zararli.....Dunyaya kazikmi kakacagiz???? 100 yil zevk aldigim herseyden uzak yasayacagima, 40 yil yasarim, istedigim herseyi yer icerim.... Sigarayi bile birakmazdimda, cocuguma kotu ornek olmamak icin biraktim....Ayrica kola bu kadar zararli olsa amerikali diye bir millet klamazdi....