Bir Bardak Kolanın Etkileri!!!

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende redbull ıcerım :D hyem kanatlandırıyor :D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence saçma abartılmış ben neredeyse günde 2.5 litre kola içen birisiyim ve bunu 10 yıldır yapıyorum ve benim ölmem lazım hiç bir şekilde kendimi yorgun bitkin vs hissetmiyorum birkaç gün kola içmediğim zaman bişey olmuyor

uğur devam et :D bakalım nolacak! ama sanırım bi karaciğer enzimlerini kontrol ettirme vakin gelmiş! siroz olmasına an kalmış bir insan bile bunu hissedemiyor..

Ama sanırım bizim insanımız öyle çok alışmışki bana bişey olmaza!!

iç abicim yarasın :alkis:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine başka bi durumda coca colanın yapıldığı bitkiden kaynaklanıyor ve bu bitkinin hasat yönteminden.
yeşil yapraklı olan bu bitki farelerin de besin kaynağı ve fareler tarafından yeniliyor. çiftciler farelere bi çare bulamıyorlar malesef ve hast zamanı geldiğinde bu bitki biçer döverle hast ediliyor tabi arasındaki farelerle birlikte hasat ediliyor sonra işleniyor ve şişelerin üzerinde yazan coca cola özütü adlı maddeye dönüşüyor. kısaca fare cola :)

meyan köküydü sanırım!.. :good:

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanarsınki o asit kazanı olimpik yüzme havuzu:)Yani ayağın kaysa içine düşecen..Olurmu böyle şey ya..Bu kadar kolaymı o kazanların içine düşmek..Bilmem ne kadar koruması,yerden yüksekliği falanı filanı var..Dünya sağlık örgütüydü bilmemnesiydi 50 tane yerden izin alarak belge alarak denetleniyor bu tür fabrikalar..Sen uğur dündarın baskın yaptığı fırınmı sandın buraları fareler cirit atsın..

Birde dikkat edin kimse cola turkada şu varmış veya pepside bu varmış demez..Coca colaya karşı hep bir linç girişimi var ama akşama eve giderken poşetlerde de coca cola :)

Ben itinayla içiyorum..Ama zero'yu sevmedim normala dönücem :)Alkol falan almıyorum..Benim alkolden çaldığımı colada benden çalsın napayım yani..

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğur devam et :D bakalım nolacak! ama sanırım bi karaciğer enzimlerini kontrol ettirme vakin gelmiş! siroz olmasına an kalmış bir insan bile bunu hissedemiyor..

Ama sanırım bizim insanımız öyle çok alışmışki bana bişey olmaza!!

iç abicim yarasın :alkis:

valla bişi yok geçen sene checkup yaptırdım bişi çıkmadı 2 sene önce ameliyat olmuştum onun izleri vardı biraz onun haricinde çok sağlıklıyım ama kilo var yok değil hemde iyi var 110 kg yim

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sanarsınki o asit kazanı olimpik yüzme havuzu:)Yani ayağın kaysa içine düşecen..Olurmu böyle şey ya..Bu kadar kolaymı o kazanların içine düşmek..Bilmem ne kadar koruması,yerden yüksekliği falanı filanı var..Dünya sağlık örgütüydü bilmemnesiydi 50 tane yerden izin alarak belge alarak denetleniyor bu tür fabrikalar..Sen uğur dündarın baskın yaptığı fırınmı sandın buraları fareler cirit atsın..

Birde dikkat edin kimse cola turkada şu varmış veya pepside bu varmış demez..Coca colaya karşı hep bir linç girişimi var ama akşama eve giderken poşetlerde de coca cola :).

bende aynı fikirdeyim kardeş

WorLdjoY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende cok içiyorum bu yazıyı dikkate alcam ama gerçekten zararlı bişe bu kola denen meret

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben onu bunu bilmem. Beğenmediğimiz birayı şarabı bile doktorlar bazı durumlarda yardımcı tedavi amaçlı öneriyorlar. Bi böbrek taşı düşürüpte doktor dedi diye bira içmeyen varmıdır acaba aramızda. Doğru miktarda alındığında alkollü içeçekler bile insana yararlı olabilir. Ama Kolalı içeçekler (dikkat!!! coca cola özeli değil) genel olarak fazlasıyla zararlıdır. Bu zararları gerçekten görmek için 40 yaş civarına gelmek gerekiyor. Bundan önce vücut bi şekilde kotarıyor hayatta kalmayı.

Not: Almanya da bira tüketimi olduğu kadar neskafe tüketimi de çok yüksektir. Ancak orada hastanelerde doktorlardan duyduğum şey şuydu: "Birayı azaltın, neskafeyi bırakın" Sadece kolalı içecekler değil, neskafe de tıpkı sigara gibi "BIRAKILMASI GEREKEN" içecekler grubunda yer alıyor.

Gene de her koyun kendi bacağından asılır. Denemesi bedava :D