Bu bir sorun mu bilmiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum..

dockland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Aslında bir sorun mudur bu bilmiyorum ama opel astra 2001 model otomatik vites arabamda, vites P'deyken motorun biraz çabuk ısınması için gaza basıyorum 3000-4000 devire kadar çıkınca bırakıyorum ama rolanti devrine düşene kadar arabada titreme hissediyorum. Gaz kelebek boğazını 2-3 ay önce temizletmiştim. Bu bir problem midir normal bişey midir? Ayrıca araba sabahları çalıştırdığımda kamyon gibi çok sesli çalışıyor ve biraz da geç çalışıyor... Sabahları arabanın sesinin farklı olması soğuktan falan mıdır yoksa bu da bi probleme mi işaret eder? Teşekkürler....

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle soğuk motorla 3000 devir çevirmek pek doğru hareket değil
araç ilk çalıştığında zengin karışım ile birlikte biraz yüksek devirde
döner.ayrıca gaza basmak yerine bir süre bekleyip rölantinin normal
devire düşmesini beklemek daha uygun olur.
motor bu şekilde zengin karışımla çalışırken gaza basıp bırakmak,
enjeksiyon sisteminin kurduğu yakıt hava karışımı dengesini
bozup titremelere sebep olabilir.
eskiden karbüratörlü taşıtlarda motor soğukken hareket etmek zor olduğundan böyle gaz verip motoru ısıtmaa yoluna gidilirdi.
yeni nesil motor teknolojisi bize motoru ısıtmadan yola çıkabilmeyi mümkün kılmaktadır.:good:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dockland' Alıntı:
Merhaba,
Aslında bir sorun mudur bu bilmiyorum ama opel astra 2001 model otomatik vites arabamda, vites P'deyken motorun biraz çabuk ısınması için gaza basıyorum 3000-4000 devire kadar çıkınca bırakıyorum ama rolanti devrine düşene kadar arabada titreme hissediyorum. Gaz kelebek boğazını 2-3 ay önce temizletmiştim. Bu bir problem midir normal bişey midir? Ayrıca araba sabahları çalıştırdığımda kamyon gibi çok sesli çalışıyor ve biraz da geç çalışıyor... Sabahları arabanın sesinin farklı olması soğuktan falan mıdır yoksa bu da bi probleme mi işaret eder? Teşekkürler....
yok kardeş anlattıkların normal seyler bırde tavsıyede bulunum otomatik vıtesmiş aracın sabahları hemen hareket etme vede asırı yuklenme sogukken

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz wererek motoru ısıtma