Bu mid beni delirtecek!!

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ethem bende 99 gt vectra var yol bilgisayarı menüsünü türkçe yapabilirmiyiz ? opcom alsak olurmu bu iş ?

öncelikle yazayım ekran türkçe olmaz.... opcomda ekranla ilgili birşey yapamazsınız.....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi op com ile olmuyor ki zaten bu ekran türkçe olmuyor bu arada ekranı programlamayı başardım yalnız bir sıkıntı var kilometre doğru yanlız litre değerleri yanlış şöyleki gaza bastığım zaman yükselmesi gereken anlık tüketim tam tersi düşüyor ayağımı gazdan çektiğimde 0,0lt/km olması gerekirken 99,99lt/km oluyor gaza yüklenince yükselmesi gereken değer düşüyor 4 lt kadar hatta :eek::eek: ben 2001 vectra olarak girdim 029 a kodlattım benim aracım x motor kodlu acaba 2001 vectranın z motor kodlu olmasından kaynaklanıyor olabilirmi??

muhtemelen yanlış kodlanmış olabilir . tek tek deneyerek yapmanız gerek. rölantide anlık tüketim. 1.2 lt görünmesi gerek.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben bu kodların listesini bi mesaja eklemiştim ya, olmazsa tis2000'den bakıp tekrar ekleyeyim...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen yanlış kodlanmış olabilir . tek tek deneyerek yapmanız gerek. rölantide anlık tüketim. 1.2 lt görünmesi gerek.

Kod doğru olabilir.... Dediği gibi 0 olması gerekirken 99 yazıyor ve artması gerekirken düşüyorsa LİTRE olması gereken brim galon olmuşur... çnkü biz l/100km ölçerken ingilizler galon/mil ölçtükleri için gaza bastıkça düşer... Birimi litre yapın düzelcektir... Kodla alakası yok sizin problemin...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kod doğru olabilir.... Dediği gibi 0 olması gerekirken 99 yazıyor ve artması gerekirken düşüyorsa LİTRE olması gereken brim galon olmuşur... çnkü biz l/100km ölçerken ingilizler galon/mil ölçtükleri için gaza bastıkça düşer... Birimi litre yapın düzelcektir... Kodla alakası yok sizin problemin...

can babamın vectrasına yolbilgisayarı taktığımda aynısı olmuştu banada. kod değiştirdik ve düzelmişti.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can babamın vectrasına yolbilgisayarı taktığımda aynısı olmuştu banada. kod değiştirdik ve düzelmişti.

Kod yakıt miktarını değiştirir... mesela rölantide 0.9 olur 1.2 olur bunları değiştirir... ama kodu değiştirince mil-galon ve litre-km'ye geçmez... birim hatası var burada... Sen babanınkini yaparken kodla beraber birimi de düzeltmişsindir ondan dolayı kodu değiştirince düzelmiştir...

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kod yakıt miktarını değiştirir... mesela rölantide 0.9 olur 1.2 olur bunları değiştirir... ama kodu değiştirince mil-galon ve litre-km'ye geçmez... birim hatası var burada... Sen babanınkini yaparken kodla beraber birimi de düzeltmişsindir ondan dolayı kodu değiştirince düzelmiştir...

birim hatası yok lt ve km olarak görüyorum büyük ihtimalle kod hatası daha önce astra g aracına takan arkadaşlar code indexleri hakkında bilgi verirlerse iyi olur

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevzuyu çözdük yine cengiz abinin sayesinde.. Kod dogru ama programlarken yakıt gösterme şeklini seçiyorsun hiçbirşey seçmeden km/Litre olarak geçmişiz
o yüzden enjektörden yakıt geçişi sıfırlandığında km/0 oluyor oda sonsuz 9999 diye gösteriyor. Programlamada 100km/Litre olarak seçmemiz gerekiyormuş

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hadi geçmiş olsun :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
abı bazı arkadaslar soruyor tehck2 yle yol bılgısayarını turkceye cevırebılırmıyız dıye opcomla cevrılmıyor dıye bahsetmıssın turkceye hıc bır sekılde donmezmı ?