COMBOda yüksek hızda titreme yardımlarınızı bekliyorum

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balans vardır ondan yapar lastiklerin balansını yaptır geçer

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet balans fakat araba kazası ise iskeleti darbe almış ise ne kadarda balans ayarını tam yaptırsanız düzen tutmaz;) araba kazalı değilse balanstır...
+:good:

sevmektenyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 1,7 Corsa Van var aynı sey bende de oluyordu gittim sanayiye balans ayarını yaptırdım usta dedi lastiklerini en kısa zamanda değiştirsen iyi olur birde rot başlarını değiştirdim dedi sanırım simdi 120-130 basıyorum otobanda hiç kalmadı titreme lastikler eski ise o balans ayarını bozuyor sanırım veya cukurlara cok girip cıkma...

tween&ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede balans ayarındandır..eski arabamda lastik ebatlarını büyültmüştüm titremenin aksine yola oturuşu daha da artmıştı..

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titreme rottan olmaz yalnız.balanstan olabilir ancak lastikleri aldığınızda o ayarın yapılmış olması gerek eğer yapılmadıysa ondandır.özellikle yüksek hızlarda çok hissediilir balans.lastik ebatında bi sorun yoktur yani dert etmeyin.düzgün bi balansçıda güzel bi balans yapıldığında çözülücektir.tavsiyem lastikleri aracın üzerinden tek tek çıkarttırarark değil.üzerinde yapılan cihazla yaptırmanız.dışarıda yapılan balans çokta sağlıklı olmuo.

Dostum sana katılıyorum dışarıda balan yapan her yer düzdün yapamıyor. mesela balans ayarını yaptığı makinanın zemini düz değilse orada doğru gösterir ama arabada doğru olmaz. ayrıca lastik patlayıp tamir ettirdiysen lastikçi kursunu düzgün yere takmamıştır. ama sarsıntı balanstan olur. ama önce jantlarını kontrol et belki içinde çamur birikintisi falan vardır. o bile balans yaptırır

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titreme

mrb arkadaslar. benim bir sorum olacak. daha demin yoldan geldim ve fark ettiğim birşey oldu. 120-130 km/h sürati geçince aracın direksiyonunda bir titreme oluyor ve kendimi güvende hissetmiyorum. acıkcası korktum virajlarda savrulacam diye. acaba neden böyle bir sorunla karsılasmıs olabilirim. bir bilgisi olan varmı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastıkler balans var. yada camurlu bi yerden geçmişşen jantın içine yapışmıstır. veya yapıskan kursunlar cıkmıstır. kısacası rot balanscıya gıtmen gerekıyor

astra_cem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasise sert girdiysen jant yamulmuş olabilir. bu yüksek hızda titremeye neden olur