Continental Lastikleri mi sakın !!!

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu gördükten sonra o çok beğendiğim Continental lastiklerden ciddi biçimde soğudum. GoodYear'ın genelde şikayet almadığını gözlemliyorum, şuan baya iyi intiba bırakıyor gözümde... Biz aile boyu Petlas kullanıyoruz, Allah'a şükür hiçbir zaman böyle bi durum yaşamadık...

Aracı aldığımda üzerinde Dunlop marka lastik vardı, 2011 üretim olmasına rağmen hep kenarları çatlamış, lastiğin yere bastığı yer kılcal çatlaklarla doluydu... Bidaha bedava verseler alıp takmayacağım lastik Dunlop'tur, Continental'den de ciddi biçimde soğudum bu manzaradan sonra... Teşekkürler @HK

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3yıllık 225-40-18 sava intens uhp lastiklerim var 30000 km yi gecti. Lastiklerin yanakları hariç bes para etmez. Tabanları haşat oldu ama yanakları harbiden kaya gibi sağlam maşallah... Yolla alakaları zaten yok kuruda.ıslaktada idare ediolar gibi... Bu ebatta kuru performansı ii bi lastik bulsam bende alacam bi türlü karar veremedim...
Conti düşünüyodum artık düşünmüyorum...hankook un bi serisi vardı performans için ona bakmak lazım

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Hankook da ülkemiz yollarında yanlardan baş veriyor. Dunlop zaten bende var beş para etmiyor bir daha tercih etmeyeceğim. Goodyear en mantıklısı gibi duruyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petlas candır, alın takın cebinize zarar vermeyin :D Bak adam Conti aldıda noldu, pert :D

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eski arabamda da (2009 Polo) Simdi ki arabamda da (2014 Astra) ikisindede Continental vardi (Polo'da Matador (Continental'in yan markası vardi 55000 km götürdü eski sahibi sert cukura girmis tel yamultmus 40-60 arasi giderken yalpaliyordu degistirmeye mecbur kalmistik onlere ayni desen continental almistik daha sonra 68000 km'de onlere michelin energy saver almistik ondanda memnunduk 75000 km'de satarken michelin uzerindeydi ondanda memnunduk)) İste lastikler.. (reklam amaci tasimiyorsa resmini atiyorum reklam amaci tasirsa silebilirsiniz)

Opel Astra Classic III...

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1398017614580.jpg
    uploadfromtaptalk1398017614580.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 49

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michlen alma balon yapar, conti alma yarılır, pirelli çok sert ses yapar, good year çabuk yıpranır... ohoo internete bakarsak lastik alamıycaz arabalara :)

geçmiş olsun üzücü bir durum bu kadar kısa sürede o lastiklerin o hale gelmesi ancak bencede farklı bir durum var ortada, ne bileyim lastikleri saklama koşulu, sökme takma sırasındaki bir sıkıntı vb. conti 5 kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok sürekli kontrol ederim... umarım kimse özellikle de sürüş esnasında ilk resimlerdeki gibi bir sorun yaşamaz... allah korusun...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında her zaman tercihim lastiklerin durmadan sökülüp takılmamasından yana yedek jant ve lastikler o jant üzerinde olacak ki daha uzun ömürlü olsunlar. Neticede o söktükleri alet yanaklar çıkması için lastiğin resmen ırzına geçiyor. Ezip atıyor... birde levye ile kanırdıklarında parçalanarak çıkıyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında her zaman tercihim lastiklerin durmadan sökülüp takılmamasından yana yedek jant ve lastikler o jant üzerinde olacak ki daha uzun ömürlü olsunlar. Neticede o söktükleri alet yanaklar çıkması için lastiğin resmen ırzına geçiyor. Ezip atıyor... birde levye ile kanırdıklarında parçalanarak çıkıyor.

Abi kanayan yaraya parmağı dürttürmüşün resmen.

Valla bu zamana kadar dalga geçerler, yuh derler diye hiç dile getirmedim ama o lastik sökme takma makineleri ne kadar acımasız yahu... Lastiği janttan çıkarırkenki o ezme hareketi yokmu, insana "abi bu lastiği mi takıcaz benim arabaya şimdi, canımı buna mı emanet edecem" dedirtiyor... Yamultup atıyor lastiği resmen, valla bilemiyorum yoksa biz mi çok kompleksliyiz Nadir abey :rakir:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok ya resmen eziyor çıkaracağım diye işte ben bu yüzden yedek jant kullanıyorum. O kadar para verip lastik alıyorum birde can zaten lastiklere emanet o makine anasını belliyor jant dan ayırmak için. Tel ne yapsın? yanak ne yapsın?