corsa 1.2 o.v arabam var lpg takacam teredütteyimbilgisi olan arkadaşlar lütfenyardım

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
montana' Alıntı:
kardeş bende 1,4 corsa var ben aldığımda lpg vardı ben söktüm bana sorarsan hiç taktırma arabanı bakıma sok derim çünkü fazla yakıo araban diğer arkadaşlarında dediği gibi performans 0 olur arabaya acı.ayrıca benim araba tüpte 150 bin filan yakıodu benzinde ise 235 filan ama giderinde dünya fark var.

pardon da arabandan söktürdüğün tüp sıralımıydı?Performans 0 demişsin benim arabam 1.4 ve sıralı sistem var bu foto daki hızda lpg ile yapılmış eğer benzinde olsaydı 350 km falan mı yapacaktım anlayamadım...:sorry:

limit5uy3.jpg

montana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta arkadaşın araba 1,2 ne gibi bi performans bekliyosun lpg'de ayrıca bendeki lpgdede arabam 170 kadar gidiyordu o araba ve motora göre değişir ben kendi görüşümü yazdım,ayrıca 1,2 motor bi aracın 300 bin yakması pek hayırlı bi olay değil.takmak sökmek ona kalmış.

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 araç 300bin yakıyorsa problem var demektir. önce aracı adam gibi bir bakıma sokmak lazım işten anlayan bir opelciye götür derim. sonra yakıt sarfiyatın nasıl olsa düşecektir akabinde isteğe göre lpg taktırırsın sıralı sistem takarsan performans kaybon olmaz ama dediğim gibi motorunda problem var ise lpg de fayda etmez yeni sorunlar çıkarır.. (rölanti sorunu, düz yolda giderken stop etme sorunu gibi)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bu sorunu ile ilgili zaten 5-6 farklı konu açtı, yapılan yorumlar hep aynı.1.2 bir araç için , verdiğin tüketim değerleri çok fazla...lpg den önce, sen aracını iyi bir OPEL ustasına götür ve o değeri en az %25 azalt, çünkü normali bu.ondan sonra arcına lpg takıp takmayacagını düşünürsün.sonuçta normal şartlarda, normal şekilde aracını kullanıyorsan ve bu değerlerde tüketiyorsa, zaten bir sorun olmalı.sorunlu araca lpg takmak da çok dogru olmaz sanırım.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 1.2 motorlar zaten fazla yakıyor bizde 1.2 c kasa twimport war cdti den çok fazla yakıyor 2 katı diyebilirim yakıt tüketimi

herby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 99 model 1.4 otomatik corsa var.. Geçen gün depoyu fulledim.. 50 km otobanda kullandım sabit hız ; 90 km şehir içi dur kalk çalıştır kapat yaptım.. Tekrar fulledim 12.5 lt benzin aldı.. Yani 100 km de 8.7 lt yakıyor..
Tutar olarak km başına 24.3 kuruş yakmış...

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bence senin arabanda bi problem var çünki 1.2 corsa benim arkadaşta da var en baba şehir içinde 180 ytl yakıyo bence tüpte taktırma 1.2 motoru yazık edersin 1.4 veya 1.6 motor olsa taktır derim ama 1.2 ye yazık olur

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bence senin arabanda bi problem var çünki 1.2 corsa benim arkadaşta da var en baba şehir içinde 180 ytl yakıyo bence tüpte taktırma 1.2 motoru yazık edersin 1.4 veya 1.6 motor olsa taktır derim ama 1.2 ye yazık olur
bende katılom sana ve yorum yapan diğer arkadaşlara aracını iyi bi baktır sen

grsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç problemli ise o zaman araca tüp taktırmakta doğru değil

Corsa-D

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski arabam 99 model corsa gls idi, ona tür taktırdım ve yaklaşık 30000km sorunsuz ( küçük problemleri saymazsak) kullandım. Uzun yolda 35lt'lik depo ile 350 km yaptım ama 100ü geçmeden,şehir içide 15 Ykr civarına kadar çıkıo ama maks. fiyatı budur, ben tavsiye ederim, bayır tırmanma dışında ( o da yüksek süratte iken ) bi yamuğu olmaz. Ama hava filtreni ve bujilerini arada kontrol ettir, bigün egsozdan siyah duman çıkarsa nedeni bunlardandır eklemek istedim.