Corsa 1.3 CDTI Triger Seti değişimi Hakkında

mkaraciray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Opelciler öncelikle hepinize merhaba,

21 Aralık'ta 2005 Model 1.3 CDTI Corsa aldım. Aracı aldığımda 177.000 Km'de idi. Kışlık bakımlar için sanayiye ustama gittiğimde ayrıca triger zincirini sordum, değişmesi gerekir mi vb. şeklinde. Ustam da zincirin ömrünün 150.000 Km olduğunu ve değişim masrafının 650-700 TL civarlarında olacağını söyledi. O sıra durumum olmadığından değişimi de yapamadım. Aracın önceki sahibine de ulaşamadığımdan değişim olup olmadığını bilmiyorum fakat aracın hor kullanıldığına bakarak değişmediği kanaatindeyim. Öncelikle sormak istediğim, değişim için ses vb. gibi yöntemlerle setin durumun anlayabilir miyim? Sizden ricam en basit şekilde yardımcı olmanız, çünkü araba motoru teknik vs. konularında hiç bilgi sahibi değilim.

Cevaplarınız ve vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim,

Saygılarımla.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten bu zincir de aşın ma yada yıpranma varsa ses yapar.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zincir olduğu için ses yapınca değişecek zamanla otomatik gergi yaptığını duymuştum 100 -120bin km ömür biciyorlar.Lakin siz genede pek fazla beklemeyin derim

archysenos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,
benim aracım da 135000 de kasım ayında ( 130 000 Km ) bakım yaptırdığımda ustam 150 000 de geleceksin zincirin sesini dinleyeceğiz gerekirse değiştireceğiz demişti. ben yine araştırdım yıprandığı nasıl anlaşılır diye genelde motor tarafında farklı bir ses duyulmaya başlanıyor sanki gevşemiş zincir sesi gibi. Ben de 150 000 e gelmeden değiştirmek istiyorum açıkcası çünkü önemli bir aksam. 700 bana biraz fazla geldi fiyat olarak. işçiliği mi fazla alıyorlar acaba ? daha önce değiştiren biri bilgilendirirse sevinirim. orjinal parçası normalde 300 TL civarıydı bu sitede 170 liraya düşmüş http://bit.ly/22PCXHh alıp işçilik parasına taktırmak daha uygun olacaktır bence, yakın bir tanıdığınız yoksa genelde sanayii ustaları en dandik malları kullanıyor bu en azından aracın kendi orjinal ürünü

ysntas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trıger

aracım 220 000 km'de hala değişmedi. farklı ustalar farklı yorumlar yaptı. benim şahsi kanaatim yoğun sekilde rahatsız edecek kadar şakırtı yapmaya başlarsa değiştireceğim.