corsa alacağım kararsızım yardım

sen-ol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bu siteyi bulduğuma sevindim. ben ikinci el corsa almayı düşünüyorum. corsa swing ve corsa gls modelleri arasında kararsız kaldım. bu iki modelin 1998-2000 modellerini araştırdım.12500ytl ve 13500 ytl arasında fiyatlar değişiyor.corsa swing modellerinde klima kastırıyor dediler.alacaksan gls 1400 motorunu al dediler.sizce hangisinin performansı iyidir.memur olduğum için kredi çekip almayı düşünüyorum. birde ilk arabam olacağı için yardımınıza ihtiyacım var.birde bu modellerin enjeksiyonlu ve enjeksiyonsuz modelleri var ileride lpg taktırmak istersem hangisini tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler...:help:

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım 5 ay öncesine kadar bende 98 model opel corsa 1.4 gls vardı , arabayı 105.000 km de aldım bana o kadar çok masraf çıkardı ki arabaya 10.000 km binebildim ve 115.000 km de sattım . Yüksek km de araç alma derim ben çünkü alıcağın araba en az 8-10 yaş arasında olucak bide bunun üstüne yüksek km girerse işin zor , malum servis ücretleride opelin biraz pahalı . Araca yaptığım masraflar
1. egr valf
2. oksijen sensörü
3. kalorifer radyatörü
4. triger kayısı seti
5. akü ,lsatik vs
6 .en son satmadan önce araba giderken stop etmeye başladı , bu olayı servis bile çözemedi yapmadığımız sey kalmadı ısı müşürü, carbon clin falan ama halledemedik
7.mars motoru aklıma gelenler bunlar
yani çok iyi baktır arabaya derim ben , moralini bozduysam kusura bakma , ama yinede opelden vazgeçemedim belki benim şansım iyi değildi

Ufuk ÇAKIR
Maden mühendisi

sen-ol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler Ufuk.zaten benimde kafam o kadar çok karıştı ki.palio ya ne dersin?

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bu siteyi bulduğuma sevindim. ben ikinci el corsa almayı düşünüyorum. corsa swing ve corsa gls modelleri arasında kararsız kaldım. bu iki modelin 1998-2000 modellerini araştırdım.12500ytl ve 13500 ytl arasında fiyatlar değişiyor.corsa swing modellerinde klima kastırıyor dediler.alacaksan gls 1400 motorunu al dediler.sizce hangisinin performansı iyidir.memur olduğum için kredi çekip almayı düşünüyorum. birde ilk arabam olacağı için yardımınıza ihtiyacım var.birde bu modellerin enjeksiyonlu ve enjeksiyonsuz modelleri var ileride lpg taktırmak istersem hangisini tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler...:help:
AMAN HA kesinlikle corsa nın yanından geçme.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer konuda bahsettiğin palio'dan bahsediyorsan bence palio'yu al..Palio hem daha genç km olarak onunda yarısı kadar...

onurbu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senol Corsa 1.7 Dti Dusunmezmisin O Fiyatlara Km Yuksek Bulabilirsin Hem 2003 Model Ama Temizini Bulman Lazim Karar Senin

CN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsa hakında diyeceğim şu 10 yaşına merdiven dayamış 100.000 bini aşmış bir araç almak çok büyük risktir.hele ki almansa sizi maddi açıdan çok üzer.
Üstteki arkadaş hyundai getz'i önermiş ama ben kesinlikle palio derim.O bütceyle alınabileceklerin en iyisi.Benimde ilk arabamdı 1 ay önce sattım 1.4 palio.Aldığımda 80.bin kmdeydi.(sarmaydı yani çok daha üstü bir kmdeydi)
Beni 3 sene boyunca bir kere yolda bırakmadı bir kere olsun sorun çıkarmadı.Çıkardığı ufak tefek şeylerde 20-30 milyonluk basit işlerdi.hyundailer bana teneke gibi geliyor tamam palioda matah bir araba değil ama sizin de ilk arabanız olacaksa bence yanlış yapmazsınız palioyu seçerek...ama çok temiz bir corsa olur neden olmasın sonuçta kaliteli araba.He palio alırsanız ne olur benim gibi 2-3 sene binersiniz satarsınız.Ben şimdi dizel corsa almayı planlıyorum.Sizde hem trafiğe alışırsınız hem maddi olarak biraz daha düzelip daha üst kaliteli bir araba alırsınız çok kafaya takmaya gerek yok:)

sen-ol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol dostum, haklısın