Corsa C boştayken devir düşüşü

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 model aracımda boştayken devir belli bir tempoyla düşüp normale dönüyor. Bu 2 yıl önce olmaya başladığında sonunda yolda kalıp soluğu çekiciyle serviste almıştım. Yine aynı şeyin olmasından korkuyorum. (gerçi o kaçak yakıt kullandığımdan olmuştu :eek: ) Enjektörleri, depoyu falan herşeyi temizlemişlerdi. Ama o günden sonra hep aynı yerlerden alıyorum benzini. Özellikle bugün yoğun sisli havada çok daha fazla bir dalgalanma oldu devirde. Normal viteste araç hareket halindeyken bir sorun yok. Sizce sorun ne olabilir. Hava ile alakası olabilirmi (belki çok cahilce olmuştur ama idare edin).

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın direksiyonu tam düz konumdayken ve rölantideyken bak. direksiyonu çevirdiğinde servodan devir düşüyor. bende de oluyor, normal. tabi dediğim gibiyse. düz sabit tutunca düzeliyor.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın direksiyonu tam düz konumdayken ve rölantideyken bak. direksiyonu çevirdiğinde servodan devir düşüyor. bende de oluyor, normal. tabi dediğim gibiyse. düz sabit tutunca düzeliyor.
direksiyon düzdü, kırmızı ışıkta beklerken devir az bişey düşüp tekrar normale dönüyor ve bu işlem senkronize bir şekilde böyle devam ediyor.

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var ne olduğunu çözmüş değilm..Ama boşta biraz gaz verip çektiğimde araç normale dönüyor yeniden

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
eğer klima sistemi yada kalorifer acıksa, rölantide devir düşüp çıkması normal.aslında bu olay yazında oluyor ama motor daha çabuk ısındığı için dikkat cekmiyor. özellikle motor soğukken kalorifer acıksa (max.seviyede) devirde ufak dusme-çıkma yapabiliyor.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer klima sistemi yada kalorifer acıksa, rölantide devir düşüp çıkması normal.aslında bu olay yazında oluyor ama motor daha çabuk ısındığı için dikkat cekmiyor. özellikle motor soğukken kalorifer acıksa (max.seviyede) devirde ufak dusme-çıkma yapabiliyor.
inşallah sorun sadece budur. dediğiniz gibi kalorifer maximum ısıda açıktı ve araç da soğuktu. her zaman olmuyor zaten ama daha önce ağzım yandığından şimdi korkuyorum.

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı. İlk önce bilgisayadan ayar yapıldı, bir süre için düzeldi. daha sonra gaz kelebeği sökülerek temizlendi.Kurumdan kapkara olmuştu.Artık olmuyor.Nedenini sordum yakıtlardanmış ve önlemenin çaresi yokmuş.basit bir işlem ve fazla maliyeti yok. istediğin özel serviste yaptırabilirsin.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
müsait bir ara uğrayacaz o zaman servise. oraya da pek körü körüne gitmek istemiyorum. cahil olduğum konular ve boşu boşuna bazı işlemlere para harcamak istemiyorum.