corsa c direksiyon kutusu tıkırtısı alternatif çözüm.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2004 model Corsa sahibiyim ve pek çok Corsa C sahibi gibi kronik direksiyon kutusu sorunundan muzdaribim. Ancak bugün sanayide bir usta sayesinde bu sorundan kurtuldum (En azından şimdilik ses yok). Şöyle ki, başka bir sorun için uğradığım servisteki ustaya direksiyon probleminden bahsettiğimde bana çok pratik bir çözümü olduğundan bahsetti. Direksiyona bağlı olan, aracın altında tekerleğe doğru giden milin içinde bulunduğu boruya bir delik açarak buraya gresörlük (bilmeyenler için gres yağı pompalamaya yarayan giriş ucu) monte etti. Ardından buradan milin bağlı olduğu lastik körük dolana ve direksiyon boşluğu gidene kadar gres yağı pompaladı. Bu işlemin ardından aracı test ettiğimde zerre kadar ses veya boşluk kalmamıştı. Bu işleme sadece 20 YTL ödedim. Usta bu yağlama işlemini bakımdan bakıma tekrar ettiğim sürece direksiyon sorunu olmayacağını ve hatta yetkili servislerin bile bu tekniği onlardan öğrenerek uyguladığını söyledi.
arkadaşlar başka bi forumdan alıntıdır.

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu mesajı bende okumustum, yaz gelsin bende yaptırıp deneyecegim. hatta yandaki kecelerden gres sıkılmasıda işe yarayabilir , deniliyor. biraz dolgu ve yag gerekli.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam anlamadım. gres direksiyon kutusunun içinemi giriyor. yoksa sadece körük içine mi??

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerede yaptırabilirz acaba bunu?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksıyon kutusuna yagı basıyor ama zaten tıkırcı burcu bozuk oldugu ıcın bastıgı gres kutu ıcınde bı yogunluk olusturamayacak kolaylıkla körugun ıcıne dolacak kısa zaman ıcınde körukler patlayacaktır.