Corsa C Su Alıyor. Araba göl oldu...

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer ön cam değistiyse ve cama sıkılan silikon iyi yapışmamışsa su camdan aşağıya doğru gelebilir. bu camdan içeri su alma olayını bizzat yaşadım. su, camın üst sol köşesinden silikonda aralık kaldığı için giriyordu. sol iç direk döşemesi sökülünce anlaşıldı. camcı hemen camı söktü ve yeniden silikonlayarak camı yapıştırdı ve su girmesi kayboldu.

gezginmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın içinden görülmüyor yukardan girdikten sonra döşemeden yürüyor debriyajın üzerinden damlıyor. Suyun geldiği yer direksyon milininde arkasında kalıyor göğüs plastiklerini söktüğünüzde bile görülmüyor anca komple göğüs sökülürse :)

Aynı şey benimde başıma geldi, arabanın sürücü tarafı ön ve arka paspasta göllenme oluyordu.Bi ustaya götürdüm ve arabanın silecek motoru bölümündeki tahliye deliğinin tıkalı olmasından yapacağını söyledi başka türlü su almaz dedi ve tahliyeyi temizledi ama olmadı.Daha sonra başka bir ustaya götürdüm, silecek motorunun olduğu bölüm söküldü ama bişey anlayamadı, suyun direksiyon milinin arka tarafında hem en alt hem ikinci katman döşemenin arasından geldiğini gördük.Usta, göğüs ve pedallar komple sökülecek, su tutup tespit edeceğiz, ona göre de işlemini yapacağız ve araç 2 gün kalacak dedi.Aracı bıraktım ve 2 gün sonra aldığımda; silecek motorunun altında bulunan fren tertibatının(adını net bilmiyorum çanak gibi olan siyah büyük yuvarlak parça ve alt tablası) aracın gövdesine bağlandığı bölgenin tamamı çekomastik gibi bişeyle sıvanmıştı.Aracı aldım ve yıkamaya götürdüm aynı yerden yine su aldı.Aracı geri götürdüm, bu sefer direksiyonun alt tarafındaki kapağı söküp yaptığımız incelemede, suyun fren çanağı ile fren çanağının araca bağlanan tablaya oturduğu kısım arasındaki boğumdan geldiğini gördük.Orayı da çekomastikle kapatınca su kesildi.Daha sonra kendim döşemeyi sökerek kuruttum.Bukadar yazıyı neden yazdım derseniz:
Tahliyeyi temizleyen ustaya 10 TL, göğüsü söken elektrikçiye 250 TL, pedalları söken motorcu ustaya 60 TL, malzemelere 55 TL(çekomastik ve fren hidroliği), her işlem arasında suyun kesilip kesilmediğini anlamak ve paspasta biriken göllenmeyi kurutma için ıslak süpürgeyle çekme ve iç dış yıkama işlemlerine 60 TL, toplam 435 TL.Şahsi kanaatim bu olayda acemilik yaptım, kendim çok ilgilenmedim ve arabayı bıraktım.Son gidişimde bizzat başında durdum ve ustayla birlikte tespiti ben yaptım ve olay çözüldü.Göğüs boşuna söküldü çünkü son tespitte göğüsü sökmedik, demekki gerek yoktu.Böyle büyük maliyetli işlemlerin yapılacağı söylediğinde aracın başında durmak gerektiğini anladım.Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak arkadaşlara ibret olsun.Tavsiyem usta bişey dediğinde olayı sorgulayın, göğsü neden söküyorsun kardeşim ne alaka diye, cevap vermiyorsa da o ustaya yaptırmayın.Hatta eliniz azcık tornavida tutuyorsa kendiniz yapmaya çalışın özellikle mekanik arızacılık işlemlerini, yapamazsanız götürürsünüz ustaya, sonuçta her şekilde aynı parayı alıyor:)

fatihkurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de corsa c 2004 trİptronİc var pedallarin ordakİ sÜnger sirilsiklam am sol arka yolcu paspasin Üzerİ gÖl oluyor. Araba İkİ gÜn yatti yoĞun yaĞmurda sabİtken oluyor.su eksİltme yok 2011 de aldim o sene kiŞin sorun yoktu 2012 de baŞladi.araÇ ta benden Önce lpg takilmiŞ ordan mi acaba.ustama gÖtÜrdÜm gÖĞÜs kismini sÖktÜ sİleceklerİn olduĞu kismi daha Önce sİlİkonlanmiŞ dedİ.bİraz kariŞtirdi dİreksİyona hİza gelen yerdekİ sİgorta panelİnİ sÖkemem Şİmdİ dedİ.Çok İŞİ var dedİ.ama tahlİyelerİ falan temİzledİ bİde oraya su tutunca su gİtmedİ ordakİ delİk aĞzina kadar doluydu. Alttan kablosunu falan Çektİ su sel gİbİ akti. Sikintiyi bulduk dedİk oralari İyİce bİ sİlİkonladi.fakat geÇenkİ yaĞmurda baktim yİne arka sol gÖl dİĞer kisimlar islak veya nemlİ.ŞofÖr ayak kismi yİne gÖl.pedalarin arkassina iŞik tuttuk su damlaciklari sÜzÜlÜyor. Ama cevap bulamiyorum.bİde araca bİnİnce Ön cam Çok buharli gİbİ gelİyor bana.hemen aÇilmiyor son kademede ÇaliŞtiriyorum cami aÇiyorum bİ dakka sonra aÇiliyor.yardim edebİlecek varmi acaba yardimi olurmu bİlmİyorum ama teybİn arka kismindan gelİyormu dİye dÜŞÜnÜyorum ÇÜnkİ ekrandakİ derece gÖstergesİ gÖstermİyor.cd yİde ÇoĞu zaman aÇmiyor ayrİyeten araci ÇaliŞtirinca ariza gÖstergesİ sÖnÜyor ama gaza basinca yaniyor tekrar.

ali9090

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Comboda yaşadım. Kaputu açtığında sağ tarafta bir delik var. Kare şeklinde bir bölüm var kaportada, sadece uzerinde bir delik var birde altta çok küçük tahliyesi var. O tahliye zamanla tıkanıyor temizlenemiyorda ancak üstteki deliği kapatın çünkü tahliye yapamayinca icindeki su seviyesi yükseliyor ve onun içinde şase ek yeri var oradan sızıyor. Orayı kapattim geçti. Denemediğim yol kalmadı komple söktürdüm her yeri silikonlattim yine geçmedi 350 lira masraf ettim ama en sonunda sorunu 25kuruşluk lastikle çözdük.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Üstadım konu baya eski ama ben şuan bu sorunu yaşıyorum. Dediginiz yer tam olarak neresi ? Daha detayli bir anlatim yapabilirmisiniz ?