Corsa d kilometre orjinal mi acil yardım?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Astra H da km bilgisi ayrıca beyine yazılır ve değiştirilemez. Corsada da o menü varsa bakın.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Menu var. Kadran ve beyine yazilan kilometreler gorulebiliyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opcomda görülüyor mu peki yoksa tech2 şart mı

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d için 2 servisi aramıştım gösterge haricinde beyinden vs. km öğrenilmesi mümkün değil dediler. varmı bir bilgisi olan bu konuda? ilk bakıma dahi girmemiş bir araçta km düşürüp aracı satmak daha kolay olabiliyor sanırım yanlışmıyım? örneğin 10bine 5 ayda gelen bir araç 2 bine düşürülürse gerçek km bilgisi beyindende öğrenilemiyecekse yanıltmak kolaylaşıyor mu? sonuçta ne muayenede ne de serviste nede kaza yapmamışsa hiçbir tutanakta kaydı kuydu yok!

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
corsa d için 2 servisi aramıştım gösterge haricinde beyinden vs. km öğrenilmesi mümkün değil dediler. varmı bir bilgisi olan bu konuda? ilk bakıma dahi girmemiş bir araçta km düşürüp aracı satmak daha kolay olabiliyor sanırım yanlışmıyım? örneğin 10bine 5 ayda gelen bir araç 2 bine düşürülürse gerçek km bilgisi beyindende öğrenilemiyecekse yanıltmak kolaylaşıyor mu? sonuçta ne muayenede ne de serviste nede kaza yapmamışsa hiçbir tutanakta kaydı kuydu yok!

opcomda bile hem beyindeki km hemde kadrandaki km gözüküyor nasıl mümkün değil bence onlar servis değil

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hm önceki sahibi TÜV Türk muayenesi yapmadıysa evet o ihtimal düşer.

Yeni model araçlarda km sayacı dışında başka hangi kısımlara da km bilgisinin saklandığı şu videoda var. 40sn'ye bak. video almanca fakat grafiklerden baya birşey anlaşılabiliyo. Ancak tüm bunlar marka/modele göre değişir.

http://www.youtube.com/watch?v=IL03_a9_Iqk
adam resmen ilan vermil :) yani km ile oynamada manipiulasyon yapılınca özel elktronik filitre takıldğı beyine bununda yolda kazalara sebep olabileceği hatta yolda immobilizer devreye girip kilitlenme sorunu yaratacağını çin malı bu sistemleri bırakın biz size yardımcı olalım diyor :maden:
evet km sayacı ile oynama moda oldu. aracın belli yerlerinde videodaki anlatım gibi km manipulasyon yapılınca ne basit bir mekanik oto tamircisi öğrencinin dahi obd2 cihazı ile bunu görebileceğini anlatıyor.
Arkadaş konuyu açmış aracım km diyor ama ne model ne km den bahsetmiş yani model eski değilse bunu basit şekildede öğrenilir diskler teker(modeli,yılı) pedal aşımı vs...

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opcomda bile hem beyindeki km hemde kadrandaki km gözüküyor nasıl mümkün değil bence onlar servis değil

üstat sen eminsin dimi şimdi adlarını vermeyeyim ama istanbul avrupada başka bir servisi aradım o adamda aynı şeyi söylüyor. veya senin dediğin beyindeki KM bilgiside kadrandan çekiyor olmasın (Cihazda okunan yer beyin olarak görünmesine rağmen)
istanbul avrupa yakasında opcomu olan varmı yardım edebilecek bana servislerden yardım çıkmayacak anlaşılan...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisler genelde zan altında kalmamak için bu tür bilgileri paylaşmıyorlar. Çeşitli yurt dışı sitelerinde oldukça uygun fiyata satılan aparatlarla km sıfırlanabiliyor ama beyinden sıfırlama yapamadıkları için oynama yapılım yapılamadığı ortaya çıkıyor.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün özel bir servise uğradım tech2 cihazı ECUyu tanıyamadı.gerçek km bilgisini göremedik cc de aktive edilememişti aynı nedenden dolayı mı bilmiyorum....yani gövde kontrol değişse km bilgisinin olduğu yere girer mi acaba?