Corsa mi Hyundai i-20 mi?

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i30 da kullandım değil i20 , i30 la bile değişmem ben arabamı.

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aynı segmentte 1.2 benzinli ise düşündüğünüz vw polo alın derim. yok dizel ise corsa derim.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i-20 ile ilgili formları okudum. Oradaki kullanicilar ağırlıklı olarak i-20 demiş.
Herkes kullandığı arabayı (corsa veya i-20) öneriyor anlaşılan.

Şu da bir gerçek ki. Opel servislerinden memnun kalan kimse görmedim.
10 yıldır bir opel vectra sahibi olarak opel servislerinden çok çektim.
2007'den beri kendi ustama gidiyorum ve fiyat ve kalite olarak cok memnunum.
Yetkili Servisle ilgili aklıma gelen ilk gelen problemler:
1.Opanda direksiyon tamirini sanayide yaptırmaları
2.bana sormadan yeni trigeri değiştirmeleri
3.fiyatların aşırı pahalı olması.
(hyundai servisi ile ilgili net bilgim yok.)

Bu arada hyundai arabalara 5 yıl garanti veriyor. Aslında bu da opelle arasındaki ciddi bir fark.

Son düzenleme:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d sahibiyim. fiyat/fayda oranına göre her iki arabayı da alırım.
İ-20 fiyatları nedir bilmiyorum ama bu fiyatlara altın kaplama da olsa corsa almam.
garanti süresi, servis memnuniyeti, parça ucuzluğu ve fiyat/fayda açısından İ-20 bana göre bir adım daha önde.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun bir araştırmadan sonra 111.yıl corsa 1.2 enjoy aldım.
umarım vectrada yaşadığım ve halen yaşamakta oldugum problemleri corsada yaşamam.

enjoyneer35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çakması orjinalinden iyi olmuş diyeceğim belki de inanmacaksınız ama öyle. 2008 yılından beri dizel opel corsaya binerim toplamda 2 corsayla 270.000km yol yaptım. Hafta sonu 6 vites dizel 90 ps i-20 kullandım. yaklaşık yaptığım km 1500. corsaya göre çok fazla artısını gördüm eksiğini görmediğimi söyleyebilirim. Ortalama 3.9/100 km. yaktı. Motor sesi içeri corsa kadar gelmiyor. corsaya göre daha seri. 6. vitese atıyosun 2500 devirde araba 135-140 ile gidiyor.süspansiyonları daha yumuşak. zaten i-20 90 beygir, corsa 65 beygir elbette i-20 daha seri olması doğal. alman malı diye tutturup gidiyoruz ama i-20 kesinlikle yabana atılmamalı. corsa dizel almayı düşünenler mutlaka i-20 test etsinler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çakması orjinalinden iyi olmuş diyeceğim belki de inanmacaksınız ama öyle. 2008 yılından beri dizel opel corsaya binerim toplamda 2 corsayla 270.000km yol yaptım. Hafta sonu 6 vites dizel 90 ps i-20 kullandım. yaklaşık yaptığım km 1500. corsaya göre çok fazla artısını gördüm eksiğini görmediğimi söyleyebilirim. Ortalama 3.9/100 km. yaktı. Motor sesi içeri corsa kadar gelmiyor. corsaya göre daha seri. 6. vitese atıyosun 2500 devirde araba 135-140 ile gidiyor.süspansiyonları daha yumuşak. zaten i-20 90 beygir, corsa 65 beygir elbette i-20 daha seri olması doğal. alman malı diye tutturup gidiyoruz ama i-20 kesinlikle yabana atılmamalı. corsa dizel almayı düşünenler mutlaka i-20 test etsinler.
i20 arka kapısı ile ön kapısı arasındaki bildiğiniz seri üretim hatası olan farkı göreceksinizdir. yol tutuşu olarak i20 corsanın yanından geçemez. donanımı iyi olabilir ancak bir corsa değil.
corsa 75 bg ayrıca 65 değil. 95 bg start stoplu versiyonuda vardır corsanın onunda tüketimi 3.9 falan diye hatırlıyorum ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal mi replika mı olayı bu bence...Orjinal olan Corsa dır..Çakması da i20...Orjinal araca binmek isterseniz corsa tabi ki.. Zaten opelin uzak doğuda daha doğrusu GM nin reklamı vardır: uzak doğuda taklit ediliriz, batıda taktir diye..Misal accent de insignia çakmasıdır..Opele benzediler az biraz da adam oldular..

Son düzenleme: