Çözülemeyen hata kodları :( yardım

Hlk88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2006 astra 1.3 cdti aracım var. Ecn 229708 oksijen sensörü arızası veriyor. Sensör 850 tl civarı. Ustayla tam 2 tane farklı araçtan söküp denedik. Onlarda da aynı hatayı verdi. Arabayı elektrikciye götürdüm tesisata baktı sağlam. Ya beyinde arıza var ya da katalitik konvertörde dedi bunların maliyetide malesef çok yüksek. Başka yerde konvertörü iptal edenleri okudum, bilgisi olan var mı acaba ? Diğeri ise dün yoldu giderken araba yağ lambası yaktı. Baktım yağ yok sanki. Sanırım çukura fazla girdi üzerine ekledim yağ devam ettim. Sonra arabadan çok değişik bir ses geldi ve devirden düştü. Sonra baktım ECN 063108 sanırım tam hatırlayamadım. Sarj dinamosunda bir arıza varmış. Kasnak tamamen değişti. Yolda yaptırdığım için hata kodu silinmedi. Daha sonra giderken araba bi devirsizleşti ve yeni bir kodu çıktı ECN 024312. Bunun ne olduğunu bilmiyorum. Sonra bugün tekrar yol dönüşü 110 ile giderken araba 3000 devire geldi ve araba gitmemeye gaz yememeye başladı. Basıyorum araba gitmiyor. Sonra baktım yeni bir arıza kodu ECN 010807. Bununda ne olduğunu bilmiyorum. Arabam 195000 de. 10000 bakımına daha 2000 km var. Araba son 2 aydır sürekli sorunlu ve sürekli arıza veriyor. Evet arkadaşlar bu sorunlar için ne yapmalıyım. Maliyeti ne olur. Birde motoru ve ekipmanlarını sıfırlamays kalksam ne kadara mal olur ? Ayrıca beyini arızalı ise ? Astramı seviyorum arkadaşlar satmak istemiyorum. Ama resmen soğuttu beni şu 2 ayda. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hlk88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hlk88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok mu yardım edecek kimse?

metemelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun cozuldumu

Hocam sonuc ne oldu bu oksijen sensoru arizasi aynen benis basimda da var.

metemelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et