DENİZLİ de 3 tane 106 GTi ve bir astra GSİ trafikten haksız yere men edildi. (Benimde

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modifikasyon kişinin kendi bileceği ; tamamen zevk ve tasavvuruna kalmış bir olgudur. Orjinal olan pek çok parça ve ayarı yeniden tanzim ederek aracı hızlandırmak, daha güçlü ve çekici kılmak istenir. Lakin trafikte başkaca araçlar ve yayalarda var.

Aracı 180-200 hp diye şehir içinde deli gibi basmak neden? Şehirler arası ve hatta şehir içi yollarda makaslar bilmem neler neden? Egzost sistemini inatla en fazla ses çıkartır hale getirmek neden? O gürültüyü , patır patır sesleri dinlemek zorundamıyız? 3000 Euroluk Ses sisteminin var olması banada dinletmesini mi gerektiriyor, yada böyle bir mükellefiyetim varda benimmi haberim yok?

Modifikasyonla görsel olarak son derece şık olan araçların, diğer kişileri rahatsız etmemesi için çıkardıklerı seslere ve kullanımlarına dikkat etmek gerekir.

Kamuyla olan sıkıntılarına gelince; ruhsat işlemleriyle ilgili olarak "yapıyorlarda bizmi yaptırmadık" ifadesi yanlış. Elbetteki yapılıyor, ama vites topuzuna para olarak 150 YTL ve mesai olarak saatler verilebilirken, bu işi yasal hale getirmenin maliyetine katlanılamıyor. Mevcut düzenlemeler yetersiz olabilir. Ama modifikasyona zaman ve nakit ayıran kişilerin devlet erkiyle bu hususta ki diyaloglarıda yetersiz. Kişi inatla, aracına ait düzenlemeler için idari birime başvursa , takibini yapsa, sonrasında milyar tl ler vereceğine ve kanunsuz duruma düşeceğine gereğini yaptırma yoluna gitse olmazmı? "Devlet yokmu" çığırtkanlığıyla soruna deva olunmaz..

Modifiye bir araç kullanan pek çok kişi aracıyla birlikte "fıtratınıda" modifiye ediyor. Öyle bir halet-i ruhiyeye giriyor ki sanki düzene muhalif; sanki herşeye aykırı; adeta aranan bir zanlı .. NFS nin most wantedi modunda.. Modifiyeciler arasında her fırsatta polisten kaçan, trafikteki diğer kişileri rahatsız etme hakkını kendinde gören , yaptığı herşeyin normal olduğunu varsayan paranoid kişilikler var.

Kimse kimseye karışmaz ama otokontrolde neticede çözümdür. Neden modifiye jargonuna "kapışma haricinde ve helede şehir içinde egzost bağırttırılmaz" benzeri ifadeler eklenmiyor? içinizden birilerinin dik duruşu ve bunları ciddiye alıp , başkalarının hakkına riayet etmesi çoğu sıkıntıyı giderir kanaatindeyim.

Polise rüşvet verip geçmekle, geriden çevirmeyi takip takip edip yan yollara sapmakla, fırsatını yakalayınca hız ve gürültü yapmakla ne çözüm olur nede beklediğiniz saygıyı elde edebilirsiniz.

10 milyona takacağım bi modif. parçası için bendende 1 milyar alacaksa varsın olsun ceza ödeyim. devletim kazansın bolca. Bu arada yazdığımı yanlış anlamayın. ben ses sistemi sevmem. heleki egzos sesini hiç sevmem. bana çok yüksek ve motor dışı olan o sesler çok garip geliyo. hoşuma gitmez. zaten aracımda a'dan z'ye orjinaldir. ama yarın birgün bi karlık taktırırsam, bi spoiler taktırırsam resmen araba parası kadar masrafım çıakcak yasal hale getirmem için.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
GERÇEKTEN SÖYLEYECEK BİŞEY YOK YA...yani resimdeki arabalarda hele hiçbişey göremedim.ankarada onlar gayet normal...hatta karlıklar spoylırlar egsozlar falan ne kadar modifiyeli araç geziyo...komşumun arabasını bi görseniz ama çok güzel...neyse işin özü küçük şehir olmasından kaynaklanıyo ve biraz da çekememezlik galiba...tekrar geçmiş olsun...

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e ticari taksilerin egzostlara niye kimse müdahale etmiyo???
o da ülkemizin çarpıklığı işte eğer taksicileri çekmeye başlasalar ankarada taksi kalmaz bence yapılması lazım sanki çok iyi yol tutşu vamış gibi birde tofaş kuşların arkasını kaldırıyorlar

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmıs olsun arkadasım ınsallah kurtarırsın keske yaka numaralarını alsaydın belkı bı cozum bulurduk sıkı yonetım oluyor gozler modıfıyecılere dıkılmıs durumda ne koparırsam kardır dıye bahane cookkk dıye ugrasıyorlar ... saygılarımla

Harunde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bağlanma hemen hemen iki sene oldu
ondan sonra bir parti daha bağlandılar benim arabada vardı içinde....

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle bende modifiye hastasıyım ama yapamıyorum dier yabancı ülkelerde modifiyeli police arabaları yapılıyor bizde neden böle yapıyorlar anlayamadım cezalarda artacakmış özellikle modifiyeli araçlara çok etkili bi şey yapmalı. saygılar

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yılda nasıl başardın 100 puan almayı çok merak ediyorum mesleğin şöförlük sanırım