Dik yokuşta kalkmayan Astra h 1.6 >

adige55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Aracım dik bir rampada, yokuşta durduğum zaman arabayı tekrar kaldırmak istersem kalkmıyor ve aracım 1.6 olmasına rağmen. Detaylı açıklamak gerekirse; El freni çekili şekilde 1 viteste kavrama yapıp gaz verim 3 bin devirlere kadar ayağımı yavaşcana debriyajdan çekip gaza yükleniyorum fakat araba 3 bin devirlerden birden 1.000 devir altına düşüyor çoğu zaman stop ediyor. Eğer araçta tek veya iki kişiysem aynı şekilde kavrama yapıp gaz veriyorum 3 bin devir ve üstü tam kalkacakken araç 1.000 devir altına düşüyor ve kerkinerek kalkıyor 1.000 devir ve altında kerkine kerkine gidiyor ne kadar gaz versemde çıkmıyor devir. Düzlendiği vakit yol araç kendine geliyor. Sebebi nedir? Bu sorun çok başımı ağrıttı. Memletteyken tüm ailemi indirip araçtan geri salarak çıkmak zorunda bile kaldım ve öncesinde araç 3 kere kalkmayıp stop etti. Forumda 1 konu var bu şekilde fakat cevapsız kalmış. Arıza kodu sadece 1101 kam mili ile alakalı var. Yardımlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
baskı balata ne durumda

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt devirleri ölü bir motor, ama yine de bu kadar yapmaz.

Kaç km'de, lpg var mı, varsa kalibrasyonu kontrol edildi mi, bujiler sağlam mı?

Burdan ne desek afaki kalacak.

Arıza tespit cihazı olan bir usta hem varsa arıza kayıtlarına bakmalı, hem de genel bir motor kontrolü yapılmalı.

adige55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt devirleri ölü bir motor, ama yine de bu kadar yapmaz.

Kaç km'de, lpg var mı, varsa kalibrasyonu kontrol edildi mi, bujiler sağlam mı?

Burdan ne desek afaki kalacak.

Arıza tespit cihazı olan bir usta hem varsa arıza kayıtlarına bakmalı, hem de genel bir motor kontrolü yapılmalı.

Merhaba Hocam,

Araç 108.000'de LPG'li

Fakat bu durum lpg ile alakalı değil çünkü benzinde'de aynı şekilde. Ustam ile görüştüm araçta sadece 1011 Kam mili arızası var. Uygun bir zamanda vanoslara bakılacak arkalarında okuyucular varmış onlar kırılmıştır dedi eğer öyle ise tornada işlem görüp çıkarılacak daha sonra okuyucular tek satılıyormuş sıfırı alınıp takılacak. Vanosları (Emme/egzos) komple değiştirmemize gerek yok dedi asıl sorun bu anlattığım dedi. Sonrasında aracın sentesine bakılacak eğer sentede atlama var ise senteye alınacak. Onun haricinde üst kapak conta yağ kaçırıyor o değişecek, selenoid valfleride temizleteceğim. Boğaz kelebeği ve bir kaç parça daha temizlenecek sonrasında sonuçlara bakacağım hocam. Araçta bir performans düşüklüğü var birde böyle rampalarda kalınca çok sıkıntı yarattı. Dedi buna sebep olan 1101 Kam mili arızası olabilir, bu işlemler sonrasında bakacağız inşallah düzelme olur.