direksiyonu çevirirken ses geliyor

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımda da bu sorun vardı. eğer aynı ses ise direksiyon kutusunun yağ koyulan bir yeri var ona yağ koyarsan normale dönüyor benim aracım 2000 model astra cd. sanki kayış bir yere sürtüyormuş gibiyse kesinlikle direksiyon yağınıza bakın eksilmiş olabilir. kaputu açtığınızda sağ ön lastiğin takozunun oradan eğilip bakın göreceksiniz. ben kendim koydum bir yerlerden sızdırıyor ama nerden ona bakıtamadım daha.
ayrıca elektrohidrolik direksiyonlarda dreksiyonu saga sola cevirirken cok ince bi ses gelir bu normaldir bunu neyaparsan yap kesemezsin + senin arabayla (astra) vectra farklı onun direksiyon yagı aracın sag ön kısmındadır siyah beyaz bi yag kabı ve siyah kapagı vardır saygılar...:(

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı direksiyon hidrolik yağı eksilmiş bende çok kafama takmıştım hidrolik pompası diye ama yağdanmış eklediğim zaman önceden direksiyonu en sona dayayınca bir ses geliyordu şimdi o da kesildi çok memnunum yağı bir kontrol et inşallah ondandır

etubey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bizde 95 vectra vardı onda da yoktu şimdiki aracımızda da yok bu bakımdan kendimi şanslı hissediyorum...

VectRaColiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tansu Gürler Arkadaşım doğru söylüyor aynı ses benden de geliyordu servise gittim direksiyon pompası bilya dağıtmış dediler ve değiştirdiler ses kesildi. serviste 350 Ytl ye yaptırdım fakat sanayide aynı işi 200 ytl ye işçilik dahil yaptırabilirsin. Eğer direksiyon pompanı değiştirmezsen aküden harcar (bana öyle denmişti);)

tunash

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla alakalı diye buraya yazıyorum..ortada hiç bir sorun yokken park ederken tam tur direksiyonu çevirdim.. normalde tam turda inceden bir tıssssss diye ses yapardı hep...ama şimdi direksiyon normal yerinde yani lastikler düz, araba park halinde iken direksiyonu hafif sağa sola çevirdiğim zaman önceden olmayan ve çok rahatsız bir ses çıkarıyor sanki motor yerinden oynuyor gibi....nasıl bir sorundur bilgisi olan arkadaş cevap verebilirmi?