dizel araba benzinli arabayla arasındaki fiyat farkını ne zaman amorti eder?

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir akrabam kendisine golf almak istiyor. Sürekli düşünüp duruyor biraz daha ekleyip dizel alsam mı diye. Biraz önce bir yaklaşık bir hesap yaptım. Golf 1.6 trend 36 milyar, Golf tdi 49 milyar. Sürekli şehir içinde gezdiğini düşünerek hesaplayınca dizel olan kendisini ancak yaklaşık 102.000 km den sonra amorti edebiliyor. şaştım kaldım bu duruma.
Benzin lt:2.68
eurodizel:2.30
Golf dizel ş.içi 7 lt
golf benzin ş içi 10 lt
Depoları 55 litre

Sonuç: 102.000 km:) bide siz bakın ben mi yanlış yapıyorum:confused:

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış yapmışsın ama iyi yönde:)121 bin kmde amorti ediyor.ama bu nebiçim dizel benzinli motor farlı 13bin ytl farkı ilk defa görüyorum bunda bi donanım farkı vardır.13bin ytl olmamalı.:)
şöyle hesapladım
benzinli km de 268 bin yakıo
dizel km de 161 bin yakıyo
her 1 km de dizel araç 107bin ucuz gidiyor.
arada 13 milyar varsa fark
13milyar/107 bin = 121bin küsür km :) bence çok fazla.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısa bi cevap weriyimmi size amorti etmez:)

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hesap makinesiz ufak(20bin km kadar) hatalar olur:) Dizel golfler bu fiyattan başlıyor. 121.000 km den sonra kara geçse ne olacak, araba çoktan satılmış olur muhtemelen:)

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MaX' Alıntı:
Hesap makinesiz ufak(20bin km kadar) hatalar olur:) Dizel golfler bu fiyattan başlıyor. 121.000 km den sonra kara geçse ne olacak, araba çoktan satılmış olur muhtemelen:)
donanım farkı yoksa ve illa golf diye tutturuyosa alsın benzinli binsin paşa paşa ama bizim opelin dizellerini düşünürse tam süper olur:)

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06bb2655' Alıntı:
donanım farkı yoksa ve illa golf diye tutturuyosa alsın benzinli binsin paşa paşa ama bizim opelin dizellerini düşünürse tam süper olur:)

Benim amca taktı vosvosa. yatıyo kalkıyo golf,jetta diyo:) ekonomi yapacam diye 13 milyar fazla vereceğine 1.6 alıp tüp taktırsa dizelden daha mantıklı olacak gibi:D