Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

Antalya - Muğla arasında sık sık 2. vitese düşmem gereken virajlarda ilk kez otm. vitesimin olmasını istedim, acaba 1.4 ve 1.6t lerin otm. şanzımanları aracı ne derece yavaşlatıyor?..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Antalya - Muğla arasında sık sık 2. vitese düşmem gereken virajlarda ilk kez otm. vitesimin olmasını istedim, acaba 1.4 ve 1.6t lerin otm. şanzımanları aracı ne derece yavaşlatıyor?..
fren yapıp yavaşladıkça devir düşüşü oluyor ve viteste buna uyup küçülüyor,yani gayet rahat bir şekilde viraj ve yokuş performansı sağlıyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İfadem yetersiz olmuş kusura bakmayın; otm. şanzımanın manuele göre performans kaybı ne derecede onu merak etmiştim.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

İfadem yetersiz olmuş kusura bakmayın; otm. şanzımanın manuele göre performans kaybı ne derecede onu merak etmiştim.
şöyleki gaza bastıktan 1 saniye sonra algılıyor araç tabi alıştım gaza ona göre basıyorum zaman kaybını önlediğim için araç çabuk toparlıyor,tabi vites oranları farklı olduğu için akselerasyon farklı oluyodur bunu ancak test edip anlaya bilirsiniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çünkü kullandığım 115hp otm Astra da gaza çok abanılmadığı ve üst devirlere gelinmediği sürece normal olmayan bir ağırlık vardı, sonuçta 115lik motorun eski versiyonları çok iyi işler çıkarıyordu hatta 2.0 araçları zorlayabiliyordu zamanında..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

yok benim araç 2200 devirden sonra baya canlı oluyor öyle bir sıkıntım yok.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Astra alacağım zaman 180 liğin manueli kalmamıştı sadece otm. satılıyordu ve o vitesi yarı otm. sanıyordum o yüzden tercih etmemiştim bir de 1.4T daha yeni bir motor güç ve torkunu daha aşağıda elde ediyor diyerekten...

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar şaka bir yana ticari araçlar gerçekten berbat gidiyorlar, dönüşte xx ecza deposuna ait bir Transit benimle birlikte dikce bir rampayı 170le hemen arkamdan çıktı !!

Adama zar zor 4-5 boy fark atabildim arabamda kardeşim ve bagaj vardı (100kg + 100kg civarı yük)

Focus Tdci si ve 200hp lik Transit i olan bir müşterim Transit in bazı hız aralıklarında Focus tan hızlı olduğunu söyledi, bu gibi ticariler arttıkca beklenmedik anlarda rencide olmak mümkün o yüzden fazla efelenmemek lazım!! kingg

İşte ben de bunu demek istiyordum..Tehlikeli arabalar onlar, hele bir de kullanıcılarını göz önüne aldığınızda..Bilirsiniz, deliler, çocuklar ve cahiller korkmazmış..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cahil cesur olur evet..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cahil ve  görgüsüz  her meslekte var trafikte...  yani sadece pazarlamacı şirket aracı vs  diye düşünmemek lazım...
öyle okumuşlar (!)  vardır ki baba parası ile aldıkları araçları ile insanları trafikte sıkıştırıp edepsizlik yaparlar işte bu insanlar  ilkokul mezunundan daha cahil daha görgüsüzdür...
trafikte temel kural efendi olmaktır mümkün mertebe  kimseye bulaşmamak gerekir ben 3o yaşındayım uzun yıllardır araç kullanıyorum,  pek çok akılsız ve görgüsüze  denk geldim ama efendiliği elden bırakmadım hamd olsun.
gereken yerde de gereken şey yapılmıştır her zaman.