Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

Motorun vuruntu yaptığını nasıl anlıyorsunuz farkedilecek birşeyise şuana kadar birçok kişinin bunu farketmsi gerekmezmiydi ?

GBorklu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Ozan,

Normalde sorduğunuz sorunun tek cevabı tecrübe olmalıdır. Lakin 1.6 T ve 95 Oktan benzin (Hatta LPG) kullanan araç kulllandığımda bu tip vuruntulara rastlamadım.

1.4 T Sıkıştırma oranı sizin motora göre hatrı sayılır biçimde yüksek, o sebeple 1.4 sahipleri ne diyorlar bu konuya onları dinlemek gerekli, zaten yukarıda vuruntu hadisesinin ne zaman oluşabildiğini ve motorların ta bu vuruntuyu gidermek için zaten donanımlı olduklarını anlatmaya çalıştım. 2. depo 97'yi bitirmek üzereyim. Artık vuruntudan eser yok.

Birde yanlış anlaşılma olmasın diye yazmamıştım ancak ben ismi lazım olmayan ama forumda oldukça çok geçen istasyonlardan 97 Oktan 1 depo aldım bir de 95 ve bitirene kadar araca acıdım. Boşaltıp dökmeyi bile düşündüm.

Bu sebeple 1.4 T sahiplerine 95'i iyice bitirip, ardından bilinen kalitesi malum bir markadan 97 alıp bir denemeleri çok doldurmayın 50 TL yeterli olacaktır. (Ancak 95'i bitirin ibre dibine inene kadar kullandım)

Saygılar

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GBorklu link' Alıntı:
Sayın Ozan,

Normalde sorduğunuz sorunun tek cevabı tecrübe olmalıdır. Lakin 1.6 T ve 95 Oktan benzin (Hatta LPG) kullanan araç kulllandığımda bu tip vuruntulara rastlamadım.

1.4 T Sıkıştırma oranı sizin motora göre hatrı sayılır biçimde yüksek, o sebeple 1.4 sahipleri ne diyorlar bu konuya onları dinlemek gerekli, zaten yukarıda vuruntu hadisesinin ne zaman oluşabildiğini ve motorların ta bu vuruntuyu gidermek için zaten donanımlı olduklarını anlatmaya çalıştım. 2. depo 97'yi bitirmek üzereyim. Artık vuruntudan eser yok.

Birde yanlış anlaşılma olmasın diye yazmamıştım ancak ben ismi lazım olmayan ama forumda oldukça çok geçen istasyonlardan 97 Oktan 1 depo aldım bir de 95 ve bitirene kadar araca acıdım. Boşaltıp dökmeyi bile düşündüm.

Bu sebeple 1.4 T sahiplerine 95'i iyice bitirip, ardından bilinen kalitesi malum bir markadan 97 alıp bir denemeleri çok doldurmayın 50 TL yeterli olacaktır. (Ancak 95'i bitirin ibre dibine inene kadar kullandım)

Saygılar
Açıklama için teşekkür ederim normalde ben herşeyi hemen farkederimde özellikle motor konusunda bu yüzden servisle çok sorun yaşıyorum zaten dedim acaba ben nasıl farketmedim diye tekrar teşekkürler ama depom boşalınca genede 97 lıgı deneyecegım.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn drwaverunner muthis bir performans yakalamışsınız. ben de 2500km'de 4.0lt'yi hedefliyorum. klima kapalı, 95 km hız CC ile. bakalım ne olacak. sonuçları Allah izin verirse 12 temmuzda paylaşacagım... ama sizin deger inanılmaz bir deger. sanırım fabrika verisinden bile çok çok iyi... 14alkiss

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

90 km hız sabitleyicisiyle gittiğimde, 50 kmlik bi yolda...
ortalama 4,7 litreyi çok rahat görüyorum,
astra j dizeli olan herkeste böyle kullansa görür :)

yani benim rekorda şöyle yazılır o zaman;

50 km'lik kısımda 4.7lt/100km

cemocan10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akçaylı siyah araba zor gibi görünsede asaletinin farklı olduğunu düşünüyorum görüntüsü muhteşem bende tereddüt içerisinde kalmıştım senin gibi ama erdemi baz alarak bende siyah aldım ve görüntüsüne hayranım.....''asillik duruşunda gizlidir....''ama yinede tercih senin....şimdiden hayırlı olsun ...ama dizel konusu dersen dizel cosmo benm beklentimin çok üzerinde bir performans ve yakıt tasarruflu geldi. dedim yaaaa tercih senin ...... 1rijj

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 200 liralık benzinle 600 km yol yaptım ve ışık yandı bu 600 km nın 120 km si İzmir şehir içi ve hor bir şekilde kullandım geri kalanı %80 şehır dışı 100 km /h CC ile ara sıra sollamalar için kickdown yaparak bu verileri elde ettim depo tam full ve biraz daha dikkatli kullanarak 700 - 750 km menzili yakalamak hayal değil diye düşünüyorum .

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Ozan link' Alıntı:
arkadaşlar 200 liralık benzinle 600 km yol yaptım ve ışık yandı bu 600 km nın 120 km si İzmir şehir içi ve hor bir şekilde kullandım geri kalanı %80 şehır dışı 100 km /h CC ile ara sıra sollamalar için kickdown yaparak bu verileri elde ettim depo tam full ve biraz daha dikkatli kullanarak 700 - 750 km menzili yakalamak hayal değil diye düşünüyorum .

ozan bey uzun yolda hızı 100km ye sabitleyince 800km yol yapıla biliyor deneyimle sabittir.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

ewet acaba astra j dizel bir depoyla maksimum ne kadar km gidebilir, uzun yolda?
benzinli araçlardan bile uzun yolda 800 km yapanları var...
astra j dizelin en az 1000 km yapması gerekir diye düşünüyorum...
hatta ve hatta 1100 - 1200 km yapması da, normal sayılabilir...
doğru değil mi? neden diyeceksiniz?
bu arabanın deposu 56 litre, uzun yolda 100 km de yakacağı 4,7 litre altı olduğuna göre;
bir  km'de ki tüketimi 0,047 litre * 1200 km yol desem = 56,4 litre aracın deposuna eşit oluyor :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
ewet acaba astra j dizel bir depoyla maksimum ne kadar km gidebilir, uzun yolda?
benzinli araçlardan bile uzun yolda 800 km yapanları var...
astra j dizelin en az 1000 km yapması gerekir diye düşünüyorum...
hatta ve hatta 1100 - 1200 km yapması da, normal sayılabilir...
doğru değil mi? neden diyeceksiniz?
bu arabanın deposu 56 litre, uzun yolda 100 km de yakacağı 4,7 litre altı olduğuna göre;
bir  km'de ki tüketimi 0,047 litre * 1200 km yol desem = 56,4 litre aracın deposuna eşit oluyor :)
1100 civarı yapabiliyor dizellerde..