Duman atma

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 ay önce aldığım ASTRA G 2002 otomatik 165.000 km aldığımda ustaya gösterdim tertemiz araba dedi yağ eksikti eklemek yerine komple yağ değişimi ve su yerine antifiriz değişimi yaptım bir gün trafikte arkamda bembeyaz bir duman gördüm hemen sağa çektim lpg bitmişti benzine aldım biraz çalıştırdım aynısını yaptı. Ertesi gün servise götürdüm birşey yok bir gitsin dedi araç sürekli değil belli aralıklarla özellikle trafikte ve ısı artınca duman atıyor gaza yüklenince ortalık görünmüyor sonra kesiliyor son günlerde dikkat ettim araba rolantide çalışırken hafif siyah mavimsi duman var kokuda geliyor. Başka ustaya götürdüm motor yapılacak dedi ne yapacağımı şaşırdım yeni aldığım arabaya 3-4 milyar masraf çıkardılar. Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor silindir kapağı açılacak ve subaplar değişecek. Araçta LPG olmasından dolayı bu aksamların canına okumuş kesin.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
3 ay önce aldığım ASTRA G 2002 otomatik 165.000 km aldığımda ustaya gösterdim tertemiz araba dedi yağ eksikti eklemek yerine komple yağ değişimi ve su yerine antifiriz değişimi yaptım bir gün trafikte arkamda bembeyaz bir duman gördüm hemen sağa çektim lpg bitmişti benzine aldım biraz çalıştırdım aynısını yaptı. Ertesi gün servise götürdüm birşey yok bir gitsin dedi araç sürekli değil belli aralıklarla özellikle trafikte ve ısı artınca duman atıyor gaza yüklenince ortalık görünmüyor sonra kesiliyor son günlerde dikkat ettim araba rolantide çalışırken hafif siyah mavimsi duman var kokuda geliyor. Başka ustaya götürdüm motor yapılacak dedi ne yapacağımı şaşırdım yeni aldığım arabaya 3-4 milyar masraf çıkardılar. Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi.

normalde bir miktar yag eksilmesi normaldir hocam. ama oyle arka tarafın bembeyaz olması durumunu ilk defa duyuyorum. bence siz öncelikle bi müddet boyle devam edin ve yag seviyesini kontrol edin surekli. cok fazla yag yakıyosa aracınız örneğin 1000 km de 1 litre fln sa motor yapılabilir veya sekman atılabilir. motor acılınca belli olur. baska bi secenekte bi motor ustasına götürüp aracın kompresyonunu ölçtürün oda size bi fikir verir.
her silindirinki ayrı ayrı ölçülür varsa bi dengesizlik zaten ustası ne oldugunu soyler.
3. secenekte bujüleri bi söktürüp buji uçlarını kontrol ettirin kararmıs olan buji hangi gözde ise belki o gözde bi problem vardır.

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli lpg de çalışıyor benzin sadece ilk çalıştırma zaten benzine geçince araba rahatlıyor. bu arada yağ değişimi yapınca yağ filtresi değişmedi orjinal olmadığından şu ana kadar 950 km yol yaptım öyle çok duman atmasına rağmen 400 gr kadar yağ eksiltti hala 4 lt olan yağ bidpnunda 50-100 gr kadar yağ var..

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subaplar ölmüş olabilir ama bu maliyeti şu an kaldıracak durumda değilim. yağ, buji, ve filtreleri değiştirip bir motor ustasına tekrar götürecem birde bu yağ katkıları var ustanın birisi idareten onu koy git dedi bakalım sonucu paylaşırım..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
subaplar ölmüş olabilir ama bu maliyeti şu an kaldıracak durumda değilim. yağ, buji, ve filtreleri değiştirip bir motor ustasına tekrar götürecem birde bu yağ katkıları var ustanın birisi idareten onu koy git dedi bakalım sonucu paylaşırım..

Uğraşma boşuna zaman harcama o kapak açılmadan o araç adam olmaz.

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah ustam sağol peki bunun adam gibi maliyeti nedir. Fiyat herkes kafasına göre veriyor..Özel servismi, Opel servisimi, yoksa iyi bir motor ustasına yaptırayım..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eyvallah ustam sağol peki bunun adam gibi maliyeti nedir. Fiyat herkes kafasına göre veriyor..Özel servismi, Opel servisimi, yoksa iyi bir motor ustasına yaptırayım..

Kapak işi için fiyat ortalama 2 bin 1 TL arasında bulur. Ama temiz yapılırsa sorun değil. Ben bu yaz yaptırdım aynı şerefsiz dert benim aracım da vardı. O yüzden dedim boşuna para ve zaman harcama diye.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınıza segman atılması gerekiyor. Aracınızı bu şekilde uzun süre kullanmayın. Zamanla eksilen yağ miktarı daha fazla olacak. Eksildikçe yağ ekleyeceksiniz boşu boşuna yağ ücreti ödemiş olursunuz. Geçici çözümlere heves etmeyin. Motor yatak sararsa daha fazla masraf açar. Parçalar ve işçilik ortalama 2000-2500 tl gibi bir masrafı var. Yetkili servis daha fazla fiyat çıkarır tabii.

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir bey, mustafa bey teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için iyi bir motor ustası bulmam lazım. büyük bir ihtimalle bu sorun daha önce vardı bana satarlarken bir filim çevirdiler yağ değiştirince olay patladı şeytan aynısını yap sat diyor ama lanet gitsin içindeki insan sevgisi ön plana çıkıyor kimsenin hakkına girmemk lazım bana bu kazığı atanlarada hakkımı helal etmiyorum... Allah başka keder vermesin. bir kaç ay araba kullanmayacağız.