Duman atma

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bey, mustafa bey teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için iyi bir motor ustası bulmam lazım. büyük bir ihtimalle bu sorun daha önce vardı bana satarlarken bir filim çevirdiler yağ değiştirince olay patladı şeytan aynısını yap sat diyor ama lanet gitsin içindeki insan sevgisi ön plana çıkıyor kimsenin hakkına girmemk lazım bana bu kazığı atanlarada hakkımı helal etmiyorum... Allah başka keder vermesin. bir kaç ay araba kullanmayacağız.

Kullanma durumun da mutlaka yağ kontrollerini eksik etme. Çünkü yağı resmen emiyor. Ben 1000 km kadar bu şekilde şehirler arası yolda kullanmak zorunda kaldım. Bu sorunun ana nedeni başlıca LPG ve aracın hararet yapması yatıyor.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi satın almadan önce böyle bir problem varmıştır. 10-60 gibi kalın bir yağ koymuşlardır doğal olarak eksiltme daha az olur. Siz de yağ değişiminde 10-40 yağ koyunca problem ortaya çıkmış.

alarslan2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelde 165.000 de motor yapılacağı aklımın ucundan bile geçmedi kısmet..

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör suyunu da sürekli kontrol edin.. Sanki su buharı da olabilir gibime geldi. Böyle ise sadece kürbütr kapağı açılarak conta değişimi çok çok çok daha ucuza kurtarabilir sizi. Bende ilk aldığımda aracın çıkarttığı dumanın aynadaki görüntüsünden korkuyordum ancak birgün ustaların ustası bir abim dedi ki "Buralar deniz kenarı yeğen nem çok olur, borularda, egzosta oarada burada su buharı olur o da çıkan dumanı arttırır. Araba ısınsın 10 dk kadar geçsin büyük ihtimalle düzelir. Senin yapacağın iş sürekli su seviyesini gözetlemek olsun..!" dedi. o günden sonra saykoya bağladım kendimi hergün radyatör su seviyesini kontrol eder oldum :)