Dumansız Hava Sahası

Dumansız Hava Sahası

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigara içenlere ikinci sınıf insan muamelesidir resmen. desteklemiyorum arkadaş.

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçmiyorum,destekliyorum ama Kahvehaneler ve Kırathanelerde yasak kalkmalı.
Ben gitmem ama rahmetli dedem kahvehanede günde 3 paket sigara içerdi.

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok iyi yaptıLar birazda içmesinler bakaLım :D:D şaka bi yana içenlerin yanında içmeyenlerde pasif içici oLarak etkileniyor

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıraathanelerde yasaklanması biraz abes oldu o ortamın kültürü o :).ama normalde cok cok destekliyorum yasaklandıgını ben eski bir içiçiyim bıraktım şükür insan bırakınca daha iyi anlıyor aslında etraftakilere ne kadar eziyet çektirdiğini ben bazen hiç tanımadıgımda olsa bi yerde beklerken yanımda sigara içenlere tepkimi göstermeye baslamıştım bile cidden rahatsızlık verici bi durum

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süper memnunum. Hatta sigara fiyatlarının 10TL'den az olmasına bile karşıyım. En ucuz sigara 10TL olmalı. Kimse içemesin kardeşim. Ben sizin içtiğiniz sigaranın dumanını solumak zorundamıyım:D

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heryönüyle çok doğru bir uygulama,umarım geri adım atılmaz ve sağlıklı bir şekilde uygulanmaya devam edilir.Kesinlikle destekliyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sigara yasağını şartlar tam oluşturulmadığı için hiç ama hiç desdeklemiyorum. Yasak olsun veya olmasın ulu orta her yerde sigara içilmesine de ezelden beri karşıyım. Hiç kimse de bu yasağa mutlaka uyalım, ortada bizlerin sağlığı var diye de ahkam kesmesin. Adil olalım. Çünkü insanlar işine gelen yasakları desdekliyor işlerine gelmeyenleri desdeklemiyor. Örnek mi? Yasak olduğu halde kendi zevkleri için diğer sürücülerin canına ve malına zarar verebilecek ürünler kullananlar veya bu ürünleri hararetle savunanlar bir de konuyı bu açıdan ele alsınlar.
Sigara yasağını niye desdeklemediğime gelince; şimdi mevsim yaz, o nedenle sigara kullananlar ihtiyaçlarını işletmelerin kapısı önünde, balkonlarında, kaldırım köşelerinde sigara içerek gideriyorlar. Bu durumun olumsuz birkaç yanı var. Kaldırımlar, sokaklar kahvelerin, cafelerin işgali altında. İnsanlar kaldırımlarda yürüyemez oldular, kadınlarımız, kızlarımız bu durumdan rahatsız, boş kaldırım bulacağız diye yollarda dolanıp duruyorlar. Balkonda içiyorsun üst kattaki dangalak komşun bile dalga geçer gibi yasak kardeşim demeye başladı. Ulan hayvan ya senin karının balkonundan kahvaltı masama halı silkelemen, aile fertlerinin tepemde gecenin köründe gürültü yapmaları yasal mı? Bu kriz ortamında bir çok iş yeri kapanma aşamasına geldi, garsonlar, ocakcılar kapı önlerine konacakları günü bekler oldular. Hükümet işin kolayını buldu. Başedemediği, üstesinden gelemediği sorunları bir bahane ile yasaklıyor, kendince gereğini yapıyor. Eğitim, özendirme gibi yolları denemek akıllarına bile gelmiyor. Cinayetler başladı bile. Devlet büyükleri milleti birbirine kırdıracaklar, kalan sağlar bizimdir diyecekler. Hani şu meşhur " okullar olmasa milli eğitimi ne güzel yönetirim" sözü gibi bir şey.
Görgü bilgi artırıyoruz bahanesi ile habire yurt dışında gezen beyler oralardan hiçbir şey öğrenemediniz mi? Görgünüzü bilginizi hiç mi artıramadınız mı? Ya da onlar bizden daha mı gerideler? Yapılan icraatlara bakılırsa ya onlar bizden çok çok geriler, ya da bizimkiler ülkeye dönene kadar daha yolda öğrendiklerini, gördüklerini unutuyorlar.