Dün gece eşim ölümden döndü

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece saat 10:30 civarıydı, Eskişehir yolu Yaşamkent kavşağında eve gitmek için kırmızı ışıkta durduk. Farklı yerlerden gelip buluştuğumuz için eşim şirket arabasında ben ise kendi arabamdaydım.
Bize yeşil ışık yandı. Eskişehir tarafından gelenlere de doğal olarak kırmızı. O yönden gelen iki araba zaten daha bize yeşil yanmadan durmuşlardı. Bize yeşil yandığında hareketlendik ve tam o sırada bayaa geriden bir inşaat kamyonetinin hızla geldiğii gördüm, adam önde duran arabaları görünce kendini en sağa alıp daha da gaza bastı ben gördüm ama eşim önünde duran iki araba nedeniyle göremedi ve yola çıktı. Kamyonet sağ ön kapıdan yaklaşık 70-80km lik bir hızla eşimin arabasına çaprtı, 100m kadar önünde sürükledikten sonra bizim dönüş kavşağının ortasında bırkatı ve kendisi de ancak 500m sonra durabildi.
Gözlerim önünde oldu tüm bunlar, hemen arabadan indim ve eşimi arabadan çıkardım, verilmiş sadakamız varmış ve Allah razı olsun ki hiçbir şeyi yoktu. O anda kendimi kaybettim ve kamyonetin sürücüsüne doğru koşmaya başladım, o anda ben farkında değilim "Onu geberticem" diyerek koşuyormuşum. Kaç kişi beni tuttu hatırlamıyorum. O arada bağırırken adam da kamyonetten çıktı, aramızda geçen konuşma şu
Ben:" .... Kırmızı da niye geçiyorsun, ....
Adam: "Sellektör yaparak geldim görmedin mi"
Anladım ki Güzelim ülkemizde kırmızı ışıkta sellektör yaparak geçilebiliyormuş.
Eşim biraz daha hızlı çıkmış olsa kamyonet aracın en zayıf yeri olan kapı ve orta direkt bölgesinden çarpacak ve belki de ölümle veya ağır yaralanmayla neden olabilirdi.
Polis geldi, ve sonradan öğrendiğim kadarıyla karşı taraf eşimi kırmızı da geçmekle suçlamış :)
Neyse polis tuttuğu raporu bize göstermedi bile, ve bugün veya yarın gidip bölge trafikten alacağım.
Bilgili arkadaşlara sorum
1- Bu adama adli bir yaptırım uygulanabilir mi?
2- Olay için şahidim var. Bu durumda polis hata raporunu 4/8 verirse itiraz etme hakkım olabilir mi?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adli yaptırım derken, şöyle birşey olabilir. ruh ve sinir hastalıkları bölümünden eşinizin ruh sağlığı bozulduğuna dair bir rapor ile belki tazminat davası açabilirsiniz. yargı alanında görevli arkadaslar daha iyi bilirler ama yinede...

size illaki hata verilecek ancak anlattığınız olayda size 4/8 hata gelmez. gelirse ve itiraz ederseniz muhtemelen hakkınızda kamu davası açılabilir, devletin polisine karşı yalancı dediğiniz için... araştırmak gerek.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
geçmiş olsun allah korumuş.konuya hakim arkadaşlardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz en azından mobese kamera kayıtlarında olay gözükecektir.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun. işte kaza geliyorum demiyor. siz kurallara uysanızda başkası canınızı almak için çaba sarfedebiliyor. selektör yapan arkadaşa yeşil ışıkta geçerken kırmızıda geçen bi tır çarpsında sellektörü o zaman sormak lazım nasıldı diye.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış. dediklerinizi şahitlerle ispatlayabiliyorsanız. sorun olacağını sanmıyorum.

aragorn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yemekaskim.com
Büyük geçmiş olsun
Allah korumuş
verilmiş sadakanız varmış

böyle pişkin pişkin konuşuyorsa bu şoför işin peşini bırakmayın bir ders alması lazım

hatta ömür böyü araba kullanamasın diyeceğim çoluk çocuğu vardır Allah bilir

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş Olsun, yollarda kimlerle birlikteyiz işte görün.Allah korumuş

ademkaya29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş büyük geçmiş olsun
dediğiniz gibi allah korumuş
mobesa kayıtları uzun süreli muhafaza edilmiyor
silinmeden hemen baş vurup almanızı tavsiye ederim her ihtimale karşı elinizde bulunsun

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef 2 günde bir kaza olan bu kavşakta mobese yok

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmiş olsun