Düşük yağ basıncı aracı stop edin

İzzettimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah 1.3 dizel astra j aracım da bu sabah yağ basıncı düşük stop edin uyarısı aldım ve stop etti araç daha sonra yağ seviyesine baktım yüksek yağ sızıntısı yok aracı çalıştırdım kenara çektim uyarı vermedi ne yapmalıyım neden kaynaklanmış olabilir sanayii gider mi çekici mi çağırsam

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yağ filtreniz tıkanmış ve anlık uyarı vermiş olabilir..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam ben sizin yerinizde olsam kesinlikle ama kesinlikle aracımı harekt ettirmez/çalıştırmazdım, öncelikle bu sorun yağ müşürü (sensörü) denilen parça tarafından aracın ECU (beyin) birimine bildirilir. Bu sensörün arızalanmış olma ihtimali yüksektir. Sensör sağlamsa yağ pompası arıza vermiş olabilir. Bu durumda aracınızda yağ akışı olmayacağı için malesef daha büyük sorunlara sebep olabilir. Aracınızı tekrar çalıştırdığınızda bu hatayı görüyorsanız benim önerim çekiciyle servise çektirin. Cihaza bağlayıp baksınlar riske girmeye değmez.

• Beğen
Tepkiler: Murat

İzzettimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben sizin yerinizde olsam kesinlikle ama kesinlikle aracımı harekt ettirmez/çalıştırmazdım, öncelikle bu sorun yağ müşürü (sensörü) denilen parça tarafından aracın ECU (beyin) birimine bildirilir. Bu sensörün arızalanmış olma ihtimali yüksektir. Sensör sağlamsa yağ pompası arıza vermiş olabilir. Bu durumda aracınızda yağ akışı olmayacağı için malesef daha büyük sorunlara sebep olabilir. Aracınızı tekrar çalıştırdığınızda bu hatayı görüyorsanız benim önerim çekiciyle servise çektirin. Cihaza bağlayıp baksınlar riske girmeye değmez.
Eyvallah hocam ilk işim çekici çağırıp aracı yetkili servise götürmek olacak

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam belkide sensör arızalıdır veya Tayfun beyin söylediği gibi geçici bir problemde olabilir ancak ben riske girmeyi fazla sevmeyen birisiyim. Bu nedenle size çektirmenizi önerdim. Sensör arızalıysa binlerce kilometre bile gidebilir sorun olmaz ancak bunu malesef böyle dışardan bakarak anlayamayız ki :( Yağ pompası arızası bildiğim kolay kolay olmayan bir problem, bugüne kadar hiç duymadım. Karar size ait hocam şimdiden geçmiş olsun. Sonucunu yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz, iyi geceler.

İzzettimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün çekiciyle aracı ustaya götürdüm aracın yağına bakıldı ve aracın yağının çok fazla olduğunu belirtti usta iki kere bilgisayara bağladı ve herhangi bir hata vermedi araç anlık bir hataydı muhtemelen her ihtimale karşı yine de motor yağı ve yağ filtresi değişti ve bakımları yapıldı

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hocam. Arıza olmaması sevindirici. Bir an görünce insan korkuyor. Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: İzzettimur

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün çekiciyle aracı ustaya götürdüm aracın yağına bakıldı ve aracın yağının çok fazla olduğunu belirtti usta iki kere bilgisayara bağladı ve herhangi bir hata vermedi araç anlık bir hataydı muhtemelen her ihtimale karşı yine de motor yağı ve yağ filtresi değişti ve bakımları yapıldı
Hocam böyle durumlarda aklınızda olsun gaza bastığınızda arıza ışığı sönüp yanar. çünkü basınç sağlandığında filtre yağı olması gerektiği kadar geçirir ama gazdan ayağınızı çektiğinizde basınç azalınca yine arıza verir.. Geçmiş olsun..

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Hocam böyle durumlarda aklınızda olsun gaza bastığınızda arıza ışığı sönüp yanar. çünkü basınç sağlandığında filtre yağı olması gerektiği kadar geçirir ama gazdan ayağınızı çektiğinizde basınç azalınca yine arıza verir.. Geçmiş olsun..
Teknik ve doğru bilgi iyifikir Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: tayfux ve Hasip

Bursa j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 turbo aracım var ((yağ basıncı düşük motoru durdurun uyarısı verdi)) rolantide hatayı veriyor gaz basınca gidiyor bu halde 200 km yol gelmek zorundaydım şehir dışındaydım geldikten sonra baskı balata krank ve volant hepsi bozulmuştu hepsini değiştirdim bugün. FAKAT Aracı topladık şuan yine aynı hatayı veriyor kesin net bi çözümü yokmu bunun