ECOTECH,Mİ TWİNPORT,MU (G) kasa..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam benim konuymuş..döktüm içimi :)

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=7571

selam beyler...
benim araç 2000 model astra 1.6 GL ( sanırım ecotec oluyo trigel var )
75 binde bi araç .bazı şikayetlerim vardı ...dün arkadaşın astra ile teste çıktım onun ki 2003 elegance...45 binde bi araç

yukardaki forumda da açtığım bu konu 3000 devire kadar o bahsettiğim hantallık olayı onda yoktu..alt devirlerde asıldığında hafif önü yukarı bile kalkıyo

--"benim araçla kıyasladığımda" süspansiyonu daha yumuşak (azda olsa )
--3. vitesten 2. viteste indiğinde yeniden toparlanmada nazlanma yok
--bide benimkinde yüksek devrinde giderken gazdan hafif bıraktımı benimki ileri geri silkiyo onda o yok....(sürüş keyfi aldım ondan)
sonra dedimki tüm astralar benimki gibi ise nası bu kadar satıyo hayret :confused: ama değilmiş...benim astra da 75 binde ezilmemiş orjin bi araç aldığımda tüm bakımları elden geçmiş 3 ayda 3000 lira masraf yaptığım üzerine düştüğüm bi araç:(
çok dert değil aslında ama merak işte astramı seviyorum...dilinden iyi anlamak istiyorum bu sitede de çok sağlam kullanıcılar var...;) paylaştım..ben bu karşılaştırmada aradaki 3 yıllık teknoloji farkına bağladım ama yorumlarınızı bekliyorum..aydınlatın beni lütfen...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Eco :good:

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garip ya arada bi fark yok nerdeyse ama twin ve eco diye ayırmışlar ilginç

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgilenip cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler,izlenimlerime göre arada pek bir fark yok ama ecotech enazından daha sessiz çalışmasıyla cazip geliyorda faithless kardeş 60.000,de triger seti değişiyor demiş set diyince kayış harici bayağı bişeymi değişiyor acaba benim eski tipoda 40.000,de yalnız triger kayışı değişirdi ..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecotec daha sessiz falan değil ben twinport olmayan ecoteci 3 yıl kullandım twinportu da H kasada 2 yıldır kullanıyorum (motor aynı olmasına rağmen G kasada twinport kullanmadım izolasyon G'de twin. için yeterlimi bilemiyorum). Twinportlarda ecotec zaten farklı bir motor değil yani sadece ufak tefek modifikasyonlar var. Daha sessiz falan değil bana göre ayrıca twinport 1.6da triger zinciri yok kayışı var. 60000de komple seti değiştiriyorsunuz. 100hp ecotec (twinport olmayan), 105hp'da twinport seçeneği. tekrar söylüyorum yakıt tüketimi de daha tatminkar, yapısı itibariyle daha verimli yanma sağlıyor, şurayıda inceleyebilirsiniz, orda zamanında koyduğum bir resim var http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=4709&highlight=twinport

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
ecotec daha sessiz falan değil ben twinport olmayan ecoteci 3 yıl kullandım twinportu da H kasada 2 yıldır kullanıyorum (motor aynı olmasına rağmen G kasada twinport kullanmadım izolasyon G'de twin. için yeterlimi bilemiyorum). Twinportlarda ecotec zaten farklı bir motor değil yani sadece ufak tefek modifikasyonlar var. Daha sessiz falan değil bana göre ayrıca twinport 1.6da triger zinciri yok kayışı var. 60000de komple seti değiştiriyorsunuz. 100hp ecotec (twinport olmayan), 105hp'da twinport seçeneği. tekrar söylüyorum yakıt tüketimi de daha tatminkar, yapısı itibariyle daha verimli yanma sağlıyor, şurayıda inceleyebilirsiniz, orda zamanında koyduğum bir resim var http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=4709&highlight=twinport
sağolasın dostum çok faydası oldu:good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...