Egr Iptali

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
mehmet abi ben bu katı iptal ettikten sonra yakıtım fırladı gibi ya? lpg için konuşuyorum.lpg ayarları patlak egzos ve orj katalizör varken yapıldı.şimdi kat iptali oldu ve yeni orjinal egzos takıldı.acaba yakıtı lpg ayarımı etkiliyo yoksa kat iptalindemi çok oldu? lpgde 230-250 bin arası yakıyor 1.6 motor vectra b

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık Egr Sorunu Olan Araçlarda Bu Arizaya Son,çaresi Egr Yi Iptal Etmek Buda Tech2 Cihazı Ve Tıs 2000 Ile Olur Ve Bu Işten Anlayan, Egr Si Iptal Olan Araç Daha Seri Oluyor Ayrıca Kurum Oluşmasi Biraz Olsun Engelleniyor Bu Işlem Dizel Motora Da Oluyor Dizel De Tech 2 Cihazi Ve Tıs 2000 Gerekmiyor

Bilgi için teşekkürler
Benim aracım Corsa Swing 1.2i 2000 model (x12xe) 1.2 ve üçüncü viteslerde çok seri ama 4 ve 5. viteslerde çok hantal. 4 ve 5 . viteslerde araba sollarken zorluk çekiyorum.
1-Benim arabada EGR iptal olur mu
2-Mekanik iptal den sonra elektronik sistemde herhangi bir işlem gerekir mi?
3-EGR iptalinden sonra 4 ve 5. viteslerde bir canlanma olur mu.
Teşekkürler.....

dra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1,2 16v 99 corsa var.eco tec motor. egr üzerine baya araştırma yaptm en sonunda söküp temizlemeye karar verdim.ancak civataları gevşetir gevşetmez bloktan su gelmeye başladı anladım ki hem egzoz gazı hem radyatör suyu egr üzerinden geçiş yapıyo sanırın. gözüm yemedi geri sıktm civataları

dra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oncelikle bu konuda aydınlatıcı bilgi veren arkadaşların eline sağlık.radyatör e hava yaptırmıca mı bilsem sökecem ayrıca diğer egr lerden de farklı gibi resmi var ekleyebilirsem eklicem

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Bilgi için teşekkürler
Benim aracım Corsa Swing 1.2i 2000 model (x12xe) 1.2 ve üçüncü viteslerde çok seri ama 4 ve 5. viteslerde çok hantal. 4 ve 5 . viteslerde araba sollarken zorluk çekiyorum.
1-Benim arabada EGR iptal olur mu
2-Mekanik iptal den sonra elektronik sistemde herhangi bir işlem gerekir mi?
3-EGR iptalinden sonra 4 ve 5. viteslerde bir canlanma olur mu.
Teşekkürler.....
öncelikle egr kapanırsa sorun olmaz ve lektronik işleme gerek yoktur ayrıca 4.5 viteslerde hızlanmaya biraz etkisi olabikir ama siz bence hızlanma için hava debimetresini baktırın ve değiştirin derim

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b2 1.6 (z16xe) larda iptal edilebiliyor mu? önceki servisimde usta iptal olmuyor demişti. Benim için arıza lambası yakması önemli değil. Egr ye kör conta koysam iptal etmiş olur muyum?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
vectra b2 1.6 (z16xe) larda iptal edilebiliyor mu? önceki servisimde usta iptal olmuyor demişti. Benim için arıza lambası yakması önemli değil. Egr ye kör conta koysam iptal etmiş olur muyum?

aynen, kör conta çözüm. Lakin contayı çok az delerseniz, arıza yakmaz deniliyor.