Egr Valfi

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
zannederim düzelir temizlettir bir kere ne olacak bakalim

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar ben temizlettim 10-15 gün sorun çıkmadı.Şimdi yine başladı ama arac yüksek devirlere çıkınca (4000-4500)Dvreye girip ışığı yakıyor.O anda devir üşüyor ve stop ediyor.Bu konuları okuduktan sonra bugun servse iptal ettirmek için gittik.Direk bize 2003 model ve üstü opellerde iptal oluyor sizinki 99 model olmaz dediler.Sizce bu doğrumudur??Yoksa servis malını satmak için bunu sölemiş olabilirmi??Egr devrede iken aracın yakıt tüketimi ciddi olarak artıyor..Bunu iptal ettiren herksin aracı 2003 modelin üstümü..Bİlgi verirseniz sevinirm...

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Dizel için konuşuyorum..

Bu sistem avrupanın kaliteli yakıtları gözönünde bulundurularak tasarlanmıştır..Ve ülkemiz yakıtları motorda yandıkdan sonra daha fazla is(duman) çıkarmaktadır..Bu is EGR sisteminin sayesinde tekrar emme kanalına alındığında Motor karter havalandırmasından gelen yağ buharı ve turbonun bırakdığı çok az miktarda yağ ile karışarak katran olur..Emme manifoldunu kanser gibi sarar zamanla..Yeni jenerasyon dizel motorların bir numaralı düşmanıdır bu sistem..Konuya belki aramızda en hakim teknisyen olarak bir tek şey söylüyorum..Aracı Sıfır Aldığınızda İlk Yaptığınız iş EGR yi İptal Ettirmek Olsun..

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
egr valfi benzinli motorlardada var deilmi yoksa sadece turbo ve dizellerdemi var arkadaşalar yani bendede alt devirde çok baygın araba varsa iptal ettire bilirim

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim benzinlide var.Dizelleri bilemem sistemi.Sorun çıkarmıyorsa hiç uğraşma bence..

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Abimde Megane2 var..Aracın EGR valfi fabrikasyon iptal...Benim Corsa alındığında iptal edildi..Yakıtı düştü biraz..

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek sorun kaldı.99 astrada iptal olurmu??

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keus35' Alıntı:
2000 astra G x motorda egr arızası verince uzun zamandır beni uğraştıran sabahları gaz yememe sorunum düzeldi. serviste egr temizlenince yeniden aynı sorun başladı..iptal yakıt tüketimimi arttırır mı? genelde yüksek devire çıkmıyorum.sadece haftada 1 kez o da kurumlanmayı önlemek için.
araç 2000 G astra lpg brc24 72.000km.

Valla bende serviste söktürüp temizlettim taaki yüksek devire çıkana kadar..Yüksek dediğimde 4000 civarı baktım tekrar yandı başladı motor devir huysuzlanmaya..servise gittim değişcez dedi 240 ytl...Şİmdilik bi anormallik yok bende normal deviri geçiyorum fazla...BUrda yazılanları okuduğum zaman iptalinin bi zararının olmayacağını düşünmeye başladıma ama servis 2003 üstünü iptal ederiz dedi ben onu araştırıyorum..İptal oluncada yakıtı negatif yönde etkileyeceğini sanmiyorum.ÇÜnkü burda baya iptal ettiren var.Sen İzmir'in neresindesin.İPtal etme konusunda bi bilgi sahibi olursan paylaşırmısın bizimle..(offf yine çenem düştü :))