Egr Valfi

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR iptal etmek için servisine gidin ve kör conta denilen bakır conta var.
Eğer hazırda yoksa contacılar bunu yapıyorlar. Ben 5 ytl ye yaptırmıştım. sağolsun ustamda takıverdi. Bu şekilde kullanıyorum. Gerçi bu sefer EGR gerçekten arıza yaptı sanırım. Lamba yakmaya başladı. Ama olsun. Performans olarak bir sıkıntım yok.

sailor24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C.tesi Mehmet Ustaya gittim egr iptali ve cc için,
önce egr için ne yapılabilir diye düşündük çünkü araç 2004 astra njoy 1.6,
benzinli olduğu için kör conta ile halletmek riskli olabilirdi, motor arıza ışığı yanık kalabilirdi tabii model de etkili...
Ustamız Tech2 ile halledelim dedi atladık en ünlü yetkiliye gittik :)
normalde böyle bir iş için giremeyeceğim bir yere ustayla gidince tüm kapılar açıldı :) 15 dakikalık bi yükleme sonucu egr iptal edildi hiçbir ücret de talep etmediler :), dönüşte cc yapıldı,araçın 2000-3000 devir arasında iyileşme olduğunu fark ettim hangisinin ne kadar etkisi var bilmiyorum artık,
yakıt tüketimiyle ilgili biraz süre geçmesi gerekir, haftaiçi aynı yolu gidip geliyorum son 1 aylık ortalamam 8.0 lt/100km idi ,bir hafta geçsin bakalım nasıl değişme olacak,buraya yazacağım yine..
Bu arada inanılmaz memnun ayrıldım, çok çok iyi niyetli ustamız,yolunuz düşerse sadece muhabbet etmek içinde gidin derim,bundan sonra bakımından arızasına modifiyesine her durumda ustanın yanındayım...

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu egr yüzünden bende geçen sene çok çekdim araç yüksek hızlarda stop ediyordu en son ailemle havalanı virajında 140 la giderken stop etti kimseye çakdırmadım ama çok korkdum o zamana kadar pek önemsememişdim ama aile olunca olayın ciddiyetini analdım gittim servise analttım egr dediler çıkarttılar avuç içi kadar bir parça telle temizlediler falan takdılar bir hafta kullan hayla sorun devam ederse sıfırnı takıcaz dediler sorun devam etti gittik çıkma bulduk onu taktık para falan vermedim servis sağolsun ama şunu diyim egr valvi aracınızda saatli bir bomba insana kaza bile yaptırır hiç ummadığınız zamanda aracınızı benim gibi stop ettire bilir

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
valfin deilde sistemin özetle yaptığı iş şu ;

Motorun NOx gazı üretimini minimuma indirmek..

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında her ne kadar ne işe yaradığını tam olarak anlamasamda şunu sorayım.Egr de sorun olduğunu nereden anlarız?yol bilg. yazarmı ya da aracı kullanırken hissedermiyiz?

Arkadaşım aracında 120-140 la giderken aniden stop ederse anlaki egr allahda göstermesin :confused:

sailor24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında her ne kadar ne işe yaradığını tam olarak anlamasamda şunu sorayım.Egr de sorun olduğunu nereden anlarız?yol bilg. yazarmı ya da aracı kullanırken hissedermiyiz?

Benimkinde motor arıza ışığı yanmıştı, Tech2 ile bakıldı egr valfinden kaynaklandığı anlaşıldı...

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Mehmet Usta,

Geçen haftalardaki başarısız (aracın performansı box öncesinden beter oldu) yazılımla EGR valfi iptali denemesinden sonra mekanik olarak iptali senin orada yapalım istiyorum. Bu Cumartesi saat kaç uygundur acaba? Öte yandan bu işlemi daha detaylı tarif edebilir misisn? Fotoğraf var ise daha da çok makbule geçer; örneğin nereye sac koyuluyor, kesme biçme var mı falana?

Bir de özelime maliyeti atar mısın?

Saygılar

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Mehmet Usta,

Geçen haftalardaki başarısız (aracın performansı box öncesinden beter oldu) yazılımla EGR valfi iptali denemesinden sonra mekanik olarak iptali senin orada yapalım istiyorum. Bu Cumartesi saat kaç uygundur acaba? Öte yandan bu işlemi daha detaylı tarif edebilir misisn? Fotoğraf var ise daha da çok makbule geçer; örneğin nereye sac koyuluyor, kesme biçme var mı falana?

Bir de özelime maliyeti atar mısın?

Saygılar
Alttaki linkte fotoğraflı olarak anlatmıştı.
http://www.opelim.net/forums/showth...ptali-11756.html?t=11756&highlight=egr+iptali

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) egr valfini iptal ettikten sonra arıza ışığı yanacak. peki bu ışığı da sondurttukten sonra ışık "egrden dolayı bir daha yanmayacak şekilde" sonduruluyor değil mi? cunku baska arızaya karsı yanması gerek.
2) egsoz muayenesinde sorun çıkar mı?
Teşekkürler.

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

dün egr'yi iptal ettirdim, arıza yanmadı sorun yok, performans açısından henüz farkı anlayamadım.egzos muayenede sorun çıkacağını sanmıyorum, zira katalitik konvertor hala yerinde bir de kamyon, kamyonet gibi çoğu teknolojiden yoksun araçlara sorun olmuyor ise bizimkilere hiç olmaz.