Egsoz da su olması normal mi?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dejaay' Alıntı:
Egzozda su olması demek, aldığın yakıta fazlasıyla su karıştırılmış demektir. Biz öyle gördük öyle bildik ! Kİ bu nedenle arabaların ekzozları delinir ya da çürür. Egzozda su olması hiç ama hiç normal bir durummuş gibi gelmiyor. Yanlışsam düzeltin lütfen...!
Çok yanlış o su benzinden gelse motorun iflahı kesilir, o zaman egsoz korozyona uğramadan motoru adamın kucağına verirler. :mad: Contası patlayıp içine su sızdıran bitane uno 60s gördüm,gözümden akan yaşlara hakim olamadım. o çok fena bi durum.
havadaki nemin egzosta toplanmasıysa gayet normal. yaşadığınız yere göre de egzos ömrü değişiyo. hava koşulları çok etkili..
krom kaplı olanlardan kullanan var mı korozyon dayanımı artıyo mu, evetse bende bitane alcam.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tahtaravalli' Alıntı:
arkadaşlar dün arabanın egzosuna bi dokunayım dedim şöle bir salladım içinde su oldugunu fark ettim resmen çalkalanıyodu su siz ce bu normal mi

:help:

Yahu motorda buharlaşma ve nemlenme olsa bu kadar su mu olur yaaaa ! "şöle bi salladım içinde su olduğunu farkkettim resmen çalkalanıyordu" diyor adam. Bu kadar da olmaz ki. Bizim de arabamız var bizimkinde niye su yok.? Bi de 90-95 derecede sıcaklıklara gelen bir motora bağlı eksosda su nasıl oluyor da birikiyor a dostlar ? :mad:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
eskikasa' Alıntı:
Çok yanlış o su benzinden gelse motorun iflahı kesilir, o zaman egsoz korozyona uğramadan motoru adamın kucağına verirler. :mad: Contası patlayıp içine su sızdıran bitane uno 60s gördüm,gözümden akan yaşlara hakim olamadım. o çok fena bi durum.
havadaki nemin egzosta toplanmasıysa gayet normal. yaşadığınız yere göre de egzos ömrü değişiyo. hava koşulları çok etkili..
krom kaplı olanlardan kullanan var mı korozyon dayanımı artıyo mu, evetse bende bitane alcam.
slm ağzına sağlık kardeşş gülmekten karnım ağrıdı walla süpersinn yaaww

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskikasa' Alıntı:

"havadaki nemin egzosda toplanmasıysa gayet normal" ! Tamam bu normal de adam egzosu sallıyor ve lıkır lıkır ses geliyormuş. Bu mu normal olan. Bu normalse....:mad:

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar

o dönemde sadece şehir içi kullanıyodum arabayı ve günde 7-8 defa 1-2 km lik yol yapıyodum yol bil .da ort hızım 25 km di.bayramda uzun yol yaptım ve tekrar kontrol ettiğimde suyun olmadığını gördüm
ilginiz için teşekkürler

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tahtaravalli' Alıntı:
o dönemde sadece şehir içi kullanıyodum arabayı ve günde 7-8 defa 1-2 km lik yol yapıyodum yol bil .da ort hızım 25 km di.bayramda uzun yol yaptım ve tekrar kontrol ettiğimde suyun olmadığını gördüm
ilginiz için teşekkürler

Demekki normalmiş :D

blaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar size astra g nin toptan egsoz fiyatlarını vereyim.90 ytl arka susturucu.100 ytl orta susturucu.bilginize sunulur.egsozdan su çıkması normal diğer arkadaşların dediği gibi motor ateşlemesi için benzine ateşlemeye birde havaya ihtiyacı var. hava filitresinden emilen havanın içinde nem var bu yanma odasından geçtikten sonra çıkan gazların egsozdan çıkarken oluşturduğu nemdir.nem oranı yüksek yerlerde egsoz daha çabuk bozulur.örneğin izmir istanbul antalya . bu sebepten dolayı susturucu sisteminin içindeki elyaf oranını düşürülmüştür.çünkü elyaf sünger gibidir .çıkan nemi tutar.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
eskikasa' Alıntı:
Evet :good: