En uzun menzİllİ dİzel yakit hangİsİ ?

EN UZUN MENZİLLİ DİZEL YAKIN HANGİSİ ?

• Opet Ultraforce

Oy: 18 51.4%
  • Shell V-Power

Oy: 10 28.6%
  • Total Exellium

Oy: 2 5.7%
  • Bp Ultimate

Oy: 2 5.7%
  • Po V-Max

Oy: 3 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

ozan_gurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar benİm aracam 2011 astra classİc 1.3 cdtİ easytronİc
aldiĞmdan berİ sÜreklİ opet ten aliyorum yakiti.
Normalde Şehİr İÇİ 800-850 km menzİl yapmasi lazimken full depoyla
700 km nİn ÜstÜnde gÖremedİm.
O yÜzden soruyorum
en uzun menzİlİ yapan performansi İyİ dİzel yakit hangİsİ ?
ÇÜnkÜ artik onu almak İstİyorum.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel yakıt kullanmadım ama aracınız yeni olduğu için bir alışma süresi gerekiyor olabilir.
Ama Shell, Opet, Total 3'üde güzel diye biliyorum ben.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın tespitini paylaşayım. Şirket aracı olarak Linea 1.3 kullanıyorlar. Şirket Shell'le olan anlaşmasını Opet'e çevirmiş. Opet'ten almaya başladıktan beri aracın çekişi daha düzgün diyor.

ozan_gurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel yakıt kullanmadım ama aracınız yeni olduğu için bir alışma süresi gerekiyor olabilir.
Ama Shell, Opet, Total 3'üde güzel diye biliyorum ben.

araçc 12,000 km de
sizce alışma süreci kalmışmıdır ?

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her motor her dizeli sevmiyor, bugüne kadar okuduklarımdan anladığım bu. kimi arkadaşlar opet daha uzun gidiyor diyor, kimi shell, kimi bp. aynı durum otogaz için de geçerli. Benim önerim yapılması gereken hangi motorun hangi dizel yakıtla daha ekonomik ya da daha performanslı gittiğidir.

ozan_gurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her motor her dizeli sevmiyor, bugüne kadar okuduklarımdan anladığım bu. kimi arkadaşlar opet daha uzun gidiyor diyor, kimi shell, kimi bp. aynı durum otogaz için de geçerli. Benim önerim yapılması gereken hangi motorun hangi dizel yakıtla daha ekonomik ya da daha performanslı gittiğidir.

aynen güzel konuya deyindiniz.
inş. olumlu cevaplar alırız.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama birazdaa kullanımaa gore degısıyorrr arkadaslar benim ilk aracım dızeldıı fazlaa yakmasın dıyee dusuk devırlerdee atıyordummkii araba sehır ici 650 700km gıdıyorduu bır zaman sonra alıstımmm ogrendımmmm sordum sorusturdummkiii ben hatalı kullanıyormusumm aynı yerden aynıı pompadan aldıgımmm yakıtla artık 150km daha fazla gıdıyorumm sehır ıcıı 800 850km gordummm kullanımda cook onemlıı dızel arac kesınlıklee devırlı kullanılmalııı

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben po euro diesel kullanıyorum aracımı aldığmdan beri , memnunun ve sıkıntı yaşamadım.

ozan_gurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama birazdaa kullanımaa gore degısıyorrr arkadaslar benim ilk aracım dızeldıı fazlaa yakmasın dıyee dusuk devırlerdee atıyordummkii araba sehır ici 650 700km gıdıyorduu bır zaman sonra alıstımmm ogrendımmmm sordum sorusturdummkiii ben hatalı kullanıyormusumm aynı yerden aynıı pompadan aldıgımmm yakıtla artık 150km daha fazla gıdıyorumm sehır ıcıı 800 850km gordummm kullanımda cook onemlıı dızel arac kesınlıklee devırlı kullanılmalııı

ok devirli kullanalımda
ben vitesi ortalama 2000-2250 devirde değişiyorum düz yollarda vs
daha devir verdiğimde anlık tüketim değeri çok artıyo
peki devirli kullanmamın nasıl bi yararı olur anlamıyorum.

yada nasıl kullanmam lazım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
2011 astra h
1.3 cdti
easytronic.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah be abilerim kardeşlerim menzil felan hep hikaye 4 tl deviren mazot 5 tl ye dayanan benzin cebimize ortak olmuş bir devlet hadi ortak olsunda el insaf be yahuuu "haksızda değil gıkımız cıkmıyor onlarda bir sağdakine vurur soldakini güldürür bir soldakine vurur sağdakini sevindirir öndekine arkadakine vurup karşıdakini memnun ederek bize yüklediği yükü unutturuyor" bizde burada x petrol daha fazla x benzin yada x gaz şöyle der dururuz şimdi mazot 2 tl benzin 2,5 tl olsa hangimiz hangi yakıtı sorardı ki boşuna kendinizi kandırmayın hepsi aynı mazot ve benzini alıyor evet kimi şerefsizler katkı türü şeyler kullanıyor olabilr belki ama asıl sorunumuz akaryakıtın fiyatıdır marka işin teferuat kısmıdır