Enjektör Temizleyici Kullanan

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar enjektör temizleme konusunda würt başarılı fakat aracınızı 4000 devirden aşağı kullanmamak gerekli ki faydasını görebilmeniz için aynı zamandada benzin filitresini kesinlikle değiştirip bu işlemi ondan sonra yapmanızı tavsiye ederim çünkü ben öyle yaptım titremeyi ve kasmayı o şekilde önledim benzin ibresinin düşüşü hoşunuza gitmeyebilir ama yüksek devir yüksek sıcaklık ve sonuç başarılı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 03:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 03:02 ----------

Sürekli şehir içi gezmek arabayı resmen tıkıyor o yüzden 6 den 6 ayda bir würt koy arkana bakma ve aynı zamanda benzinin kaliteli olmalı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Halil bey sorma işin işte en garip kısmı da zaten burada sürekli şehirler arası araç kullanma şansım da yok ayda 100 km anca yaparım onu da şehir içinde. Yılda bir kez memlekete gidersem ne ala yoksa oda yok :)

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli şehir içinde kısa mesafe geziyorsanız bir önerim olacak bekleme esnalarında aracınızı stop etmeyiniz. Kısa mesafelerde sık yapılan start stoplar arabanın tıkanmasınında en büyük faktörlerinden biri. Benzin tasarrufu için stop edin diyorlar ama bir araç motoru en çok ilk çalışma anında zarar görüyor ve enjektörler kurum ve çamurlaşma yapıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sürekli şehir içinde kısa mesafe geziyorsanız bir önerim olacak bekleme esnalarında aracınızı stop etmeyiniz. Kısa mesafelerde sık yapılan start stoplar arabanın tıkanmasınında en büyük faktörlerinden biri. Benzin tasarrufu için stop edin diyorlar ama bir araç motoru en çok ilk çalışma anında zarar görüyor ve enjektörler kurum ve çamurlaşma yapıyor

Şehir içinde bende pek kontak kapamayı sevmem. Kapa geri aç falan filan çok sıkıcı oluyor. Araç otomatik olduğu içinde sadece çok beklemem gerek ise N konumuna alır beklerim. Acep bu ürünü kattıktan sonra ara ara gaz versem faydası olur mu? Yada yapacak bir şey yok deyip otobana çıkıp Samsun yol ayrımına kadar devam edip eve geri gelmek gerekecek. Ya o değilse bu ürünlere çok bel bağladım eğer buda işe yaramaz ise beklentim hüsran ile bitecek o kesin.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işi yapmadan önce benzin filitresini değiştir depoda 30-40 litre civarı benzin olsun çık otobana her gün 4000 devirden aşağı olmamak kaydıyla en az 10 km yol yap muhtemelen depo bitimine doğru sorun çözülür yada azalır azalmayı hisseder fakat aynı sorun azda olsa devam ediyorsa 1 kez daha aynı olayı tekrarla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi normal olarak bu ürünler bir depo için tavsiye ediliyor yarım depoya bir kutu koysam acep zarar verir mi? Daha etkili olması açısından.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatta hava filitrende eskiyse onuda yenile ve ustam özellikle würt al başka birşey alma diye beni uyarmıştı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok zaten son şans umut bu ürünlere kaldı artık. Ama tam depoya katılması gereken bu ürünü yarım depo için kullanayım diyorum ama.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarım depoda tek zararı arıza lambası yakma ihtimali var benzine göre daha yanıcılığı ve ısı olayı fazla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yarım depoda tek zararı arıza lambası yakma ihtimali var benzine göre daha yanıcılığı ve ısı olayı fazla

Anladım zaten LPG illetinden dolayı o arıza lambasının hiç söndüğü yok maşallah gece gündüz farı misali sürekli yanıyor.