Enjektör Temizleyici Kullanan

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kelebek boğazınıda kontrol etmeyi unutmayın oradaki kurum olayıda malum sebeblerden biri

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 03:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 03:46 ----------

Bu piyasa öyle bir illet ki bir sorunu çözene kadar iyi bir ustan yoksa çok paralar yiyiyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında bana göre Opel araçlarının en çok canına okuyan şey LPG ve ülkemizdeki benzin benim aracım yurt dışından geldi. Aracın yanında her ihtimale karşın yedek bidon içinde benzin de vardı. Ülkemizde satılan benzin ile aracın içinde olan benzin çok farklı. Adamlar araçlarını kendi ülkelerine has yapmışlar. Bizim ülkemize gelince araç resmen bocalıyor. Ben öyle düşünüyorum yani. O aracın ilk geldiğinde benzin bitip yeni benzin aldığım da fark bariz ortada idi. Birden aracın çalışmasına kadar her şeyi değişti.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir tabiki benim öyle bir kıyas yapma şansım hiç olmadı :) ama bu benim 4. Arabam ve bu güne kadar hiç LPG kullanmadım ve karşıyımda. LPG den yaptığın kârı ufak ufak habire sorunlara harcayıp aynı fiyata. Getiriyoruz işi. Çok km yapanlar için kârlı olabilir ama bizim gibi ayda 200-250 anca yol yapanlara LPG uygun değil şahsi fikrim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Olabilir tabiki benim öyle bir kıyas yapma şansım hiç olmadı :) ama bu benim 4. Arabam ve bu güne kadar hiç LPG kullanmadım ve karşıyımda. LPG den yaptığın kârı ufak ufak habire sorunlara harcayıp aynı fiyata. Getiriyoruz işi. Çok km yapanlar için kârlı olabilir ama bizim gibi ayda 200-250 anca yol yapanlara LPG uygun değil şahsi fikrim

Aynen öyle hatta sitede LPG karşıtı olanlar diye konu açmıştım.

http://www.opelim.net/forums/opel-lpg-uygulamalari/91899-lpg-karsiti-olanlar.html

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir bey hatta motor yıkamayada karşıyım neden derseniz malum su küf pas oksit kireç gibi unsurları var.malum motor aksamında soketler bolca var. Ben würt balata spreyi alıyorum motoru onunla temizliyorum. Yağ pas kir akıp gidiyor ve ürünün uçucu özelliği olduğundan soketlerde sıkıntı yaşamıyorum sadece motor sıcakken kullanmamak gerek yanıcı özelliğide var bu balata spreyinin ama sonuç mükemmel :) motor yıkamaya para verip sorun yaşama riskine girmiyorum 10 tlye bu işi pırıl pırıl ve sorunsuz çözüyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende aynı şekilde yaparım işte benim 94 modelin motoru her zaman bu şekilde yaz yada kış fark etmiyor. Sürekli temizlerim silerim.

attachment.php

Ekli dosyalar

• PICT0145.jpg
    PICT0145.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 88

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maaşallah diyelim aman nazar değmesin.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok be abi dert etme bakımları zamanında yapılan hor kullanılmayan opel seni yolda bırakmaz utandırmaz

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a aracım varken kitapçığında kullanılacak yakıta göre ayarlanması gereken bir soket vardı kitapçıkta gösteriyordu.Nadir abi senin arabadada varmıdır acaba o tarz bi soket? bidondaki benzin diyince aklıma geldi. yanlış hatırlamıyorsam bir kablo ve ucunda bir soket.soketi söküp tersini çevirip takınca düşük oktanlı benzine göre ateşlemeyi ayarlıyordu sanırım.